2019 yılı ümit verici olarak görünmüyor
  • Reklam

2019 yılı ümit verici olarak görünmüyor

Tokmak; bankalarda faiz oranları çok yüksek, insanlar paralarını gayrimenkula yatırmak yerine bankaları tercih ediyorlar ve buda yanlış bir yöntem.

22 Şubat 2019 - 05:36 - Güncelleme: 22 Şubat 2019 - 16:24

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin TOKMAK, Biz yönetim kurulu olarak zaten 2018 yılının Ocak ayında göreve geldik, göreve geldiğimizden itibaren zaten Ankara’da federasyonda da yönetimdeyim ben, yasamızın çıkması için bir çok kez toplantılar yaptık, yasamızın çıkması için elimizden ne geliyorsa yaptık ve en son Haziran ayında yasamız yürürlüğe girdi. Bunun akabinde Şanlıurfa’da da çalışmalarımızı hızla devam ettiriyorduk esnaf sayımızı arttırabilmek için ve yasanın içeriğinde müktesep haklar var diye yasa hemen çıkacak durumda olduğu için esnafımızın da bundan faydalanması için oda üyesi olmayan esnaflarımızı bir an önce oda üyesi yapıp yetki belgelesi alması için kendilerine gerekli ehemmiyeti gösterdik. Teveccühleri de oldu, oda sayımız da şuan artmış durumda o yüzden 2018 yılını biz yeni üye işlemleriyle yoğun olarak geçirdik ve bir yıl içerisinde 8 defa esnafımızla toplantı yapıp kendileriyle bilgi alışverişi yaptık ve bir yıl içerisinde 8 tane büyük organizasyona ev sahipliği yaptık.

Esnafımız sıkıntıda

Tokmak, 2018 yılında piyasalar biraz durgun olmasından dolayı esnafımız da bıkkınlık var, piyasalar olmayınca insanlarımızın iş hevesi de kalmıyor. Meslektaşlarımız da bu konuda sıkıntılı günler yaşıyorlar, insanların alım gücü yok, insanlar farklı sektörler de, farklı yerler de paralarını değerlendirmeye başladılar. Bildiğiniz üzere bankalarda faiz oranları çok yüksek, insanlar paralarını gayrimenkula yatırmak yerine bankaları tercih ediyorlar ve buda yanlış bir yöntem. Bu konuda esnafımız iş yapamaz duruma geldi bu yüzden 2019 yılı şuan ümit verici olarak görünmüyor. Umarım devlet yetkilileri bu konuda alternatif yollar dener de yatırımcıyı tekrardan piyasaya çekmeyi hedef alan projeler üretirler, esnafımız bu konuda çok sıkıntılıdır.  Bizim için önemli olan yetki belgesi, odamıza üye olan esnaflarımızın bir an önce gelip 5 yıl geçerli olmak kaydıyla kayıt belgelerini almaları gerekiyor. Bir an önce gelip başvurularını yapsınlar, 2019 yılına kadar zaman var ama bir an önce almaları gerekiyor çünkü bazı üyelerimiz olmasına rağmen eksiklikleri var tamamlamaları gerekiyor, biran önce gelip başvurularını yaparlarsa kendileri açısından iyi olur. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi