AK Parti Belediye Meclis üyeleri açıklandı (video)
  • Reklam

AK Parti Belediye Meclis üyeleri açıklandı (video)

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur başkanlığında Şanlıurfa il genelindeki AK Parti’nin Belediye Meclis üyelerini belirledi ve seçim kuruluna teslim etti.

19 Şubat 2019 - 18:58 - Güncelleme: 20 Şubat 2019 - 19:20

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi.basın toplantısına 

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, MKYK üyesi Vildan Polat, AK Parti Kadın Kolları MKYK üyesi Ebru Habip, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Güngör, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve beraberindeki teşkilat üyeleri katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında  açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur belediye meclis üyelikleri liste çalışmalarını tamamladıklarını belirtterek şunları söyledi. Oldukça hummalı bir çalışma yapıldığının altını çizen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Pazar gününden bu yana Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa’da hummalı bir çalışma yaptık. Bugün saat 17 itibariyle de tüm ilçelerimizde belirlediğimiz isimleri İlçe Seçim Kuruluna vermiş bulunmaktayız. Sadece Cumhur ittifakından dolayı Harran İlçemizde aday çıkarmadığımız için meclis üyelikleri hususunda AK Parti İlçe Başkanlığımızla yaptığımız istişareler sonucunda MHP İlçe Başkanlığına görüşlerimizi ilettik. İnşallah onlarda orada ortak bir çalışma yapacaktır” dedi.

 Baybatur, “Kadın Kolları, Gençlik Kollarından gelen arkadaşlarım ve Şanlıurfa’daki il, ilçe. Kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımıyla titiz bir çalışma yürüttük. Şanlıurfa’nın yerel dengelerini gözeterek genel merkezimiz ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize verdiği yetki doğrultuda listelerimizi oluşturduk. Malumunuz listeler kısıtlı sayılar belli. Gönül isterdi ki her aday adayı olan arkadaşa yer verelim. Ancak Şanlıurfa’da partimize gösterilen rağbet ortada. Partimize gösterilen teveccühe teşekkür ediyoruz. Bu yüzden belki çok yorulduk belki çok uğraştık nasıl doğruyu buluruz diye emin olun çok özel bir çalışma yaptık. Almış olduğumuz kararlarla Büyükşehirde ilçelerimizde belirlenen AK Adaylarla belediye meclis üyeleriyle Şanlıurfa’nın tamamında kazanacağımıza inanıyoruz. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinden sonra ise AK Parti Karaköprü ilçe Başkanı Ahmet Aksol sosyal medya hesabından “15 kasım 2014 tarihinden itibaren yürütmekte olduğum AK Parti Karaköprü ilçe Başkanlığından bugün itibari ile istifa etmiş bulunmaktayım. İlkemiz sloganımız olmuştu.Tevazu samimiyet ve gayret ancak bunlarla oluyormuş” dedi.

2019/02/2019-02-19-19-03-39.jpg
2019/02/2019-02-19-19-03-51.jpg
2019/02/2019-02-19-19-05-13.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Türkmenler derneğinden öğrencilere iftar
Türkmenler derneğinden öğrencilere iftar