AK Parti Şanlıurfa ilçe adayları belli oldu
  • Reklam

AK Parti Şanlıurfa ilçe adayları belli oldu

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydilli yerine korurken diğen Belediye Başkanları tekrar aday yapılmadı. Harran’da ise Cumhur ittifakının ortak adayı MHP’den Mahmut Özyavuz oldu.

18 Ocak 2019 - 17:45 - Güncelleme: 18 Ocak 2019 - 18:10

AK Parti sosyal medya hesabından yapılan duyuruda  Akçakale Belediye Başkan adayı  Mehmet Yalçınkaya,Birecik Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam, Bozova Belediye Başkan adayı Suphi Aksoy,Ceylanpınar Belediye Başkan adayı Abdullah Aksak, Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkan adayı Mehmet Canpolat,         Hilvan Belediye Başkan adayı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkan adayı Metin Baydilli, Siverek Belediye Başkan adayı Şeyhmus Aydın, Suruç Belediye Başkan adayı Mustafa Yüksel ve Viranşehir Belediye Başkan adayı Salih Ekinci olarak açıklandı. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu ittifak adayı ise belirtilmedi.daha önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ise Zeynel Abidin Beyazgül açıklandı.

Yıldız: Adaylarımız İlimize Hayırlı Olsun

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız  Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler'e özel açıklamada bulundu.  Tüm ilçe adaylarını sabah saatlerinde kamuoyu ile paşlaştık. Dedi.

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Genel Merkez tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Zeynel Abidin Beyazgül olarak açıklanmasının ardından yine Genel Merkez tarafından bu sabah açıklanan ilçe aday isimleriyle birlikte aday adaylığı sürecinin sona erdiğini açıkladı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Yıldız açıklamasından şunları söyledi;” Öncelikle Aday Adaylarımızın Partimize Aday Adayı olup teveccüh göstermeleri AK davaya sahip çıkmaları takdire şayandır, Aday Adaylığı sürecinde Genel merkezimizce Aday Adaylarımız birçok aşamadan geçirilerek aday tespiti yapılmıştır. Aday Adaylarımızın her birinin adaymış gibi AK davaya, AK Partiye sahip çıkacakları, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerine olan inancımız tamdır. Bugüne kadar AK Partimizi yalnız bırakmayan İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarımıza çok Teşekkür ediyoruz. Genel Merkezimiz tarafından daha önce Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Zeynel Abidin Beyazgül olarak açıklanmıştı. Bizler de Zeynel Başkanımızla birlikte ilk günden beri sahadayız. Vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği ilgi ve alaka bizleri oldukça mutlu etmiştir. Bugün de ilçe adaylarımız açıklandı. En kısa zamanda onlarla da sahaya inip çalışmalarımıza başlayacağız.  İlçe Adaylarımızın listesi şu şekilde oluşmuştur. Akçakale: Mehmet Yalçınkaya, Birecik: Mahmut Mirkelam, Bozova: Suphi Aksoy, Ceylanpınar: Abdullah Aksak, Eyyübiye: Mehmet Kuş, Halfeti: Şeref Albayrak, Haliliye: Mehmet Canpolat, Hilvan : Aslan Ali Bayık, Karaköprü: Metin Baydilli, Siverek: Şeyhmus Aydın, Suruç: Mustafa Yüksel, Viranşehir: Salih Ekinci ve Harran İlçemiz İse İttifak Olarak Belirlenmiştir. Tüm Adaylarımızın Şanlıurfa’mıza, İlçelerimize hayırlı olmasını dileriz. Bugüne kadar belediyelerimizde Şanlıurfa’mıza hizmet etmiş Belediye Başkanlarımıza yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Belediye Başkan Adaylarımızın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergileyip, birlik ve beraberlik içinde herkesi kucaklayacak şekilde hizmet edeceklerine olan inancımız tamdır. Bizler de AK Parti Teşkilatları olarak yapılacak olan yerel seçimlerde gece gündüz demeden çalışacağız. Gerek merkez de gerekse de kırsalda, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşıp vatandaşlarımıza ulaşacağız. Onların derdiyle hemhal olacağız. Temennimiz odur ki vatandaşlarımızın da destekleriyle Şanlıurfa Büyükşehir ve 13 ilçemizde seçimi zaferle noktalandırıp vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunmaya çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tekrardan Genel Merkezimiz tarafından açıklanan adaylarımızın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

                Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla bağımsız veya başka partilerinden aday olacağı sosyal medyadan duyuruldu. Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın ise aday olması konusunda baskı yapıldığı belirtiliyor.

2019/01/2019-01-18-17-51-55.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran Üniversitesi Rektörlüğünden Harran’a Ziyaret
Harran Üniversitesi Rektörlüğünden Harran’a Ziyaret
Haliliye’de parklar güzelleşiyor
Haliliye’de parklar güzelleşiyor