Akçakale belediyesinden vefa örneği
  • Reklam

Akçakale belediyesinden vefa örneği

2 Mayıs 2013'te Akçakale sınır kapısında Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen Polis memuru Ferhat Avcı'nın ismi Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde yaşayacak.

22 Ekim 2018 - 17:10 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 17:14

Akçakale Sınır Kapısı'nda bir grubun, Türkiye tarafına geçmelerine izin verilmediği gerekçesiyle Suriye tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan 27 yaşındaki polis memuru Ferhat Avcı'nın ismi Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde yaşatılacak.

Yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlanan Akçakale Belediyesi Kültür Merkezine, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın talimatları ile 2013 yılında sınırda yaşanan çatışmada şehit olan polis memuru Ferhat Avcı'nın ismi verildi.

Alınan bu kararın memnuniyet verici olduğunu dile getiren bölge esnafı bu karardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Abdülhakim Ayhan'a teşekkür ediyoruz diyerek; Akçakale ilçemizde yaşayan insanlar vatanlarının ve bayraklarının yanında olmuşlardır. Bundan sonrada bu böyle olacak. Böyle bir vatan kahramanının isminin kültür merkezimizde yaşatılacak olması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Allah belediye başkanımızdan razı olsun. şehidimizin mekanı cennet olsun; dediler.

Vatan ve Bayrak aşkı ile toprağa düşmüş yiğit evlatlarımızı unutmamak adına ismini belediyemiz kültür merkezinde yaşatacağız diyen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; "Hz. Allah (c.c.) vatanı için, namus için ölenlere ölü demeyiniz diye buyurmaktadır. Allah mekanını cennet etsin. Bizlerde şehidimizi unutmamak adına ilçemizde bulunan kültür merkezine şehidimizin ismini verdik. Bir kez daha Rabbim ailesine ve yakınlarına sabırlar versin diyorum." Dedi.

Akçakale Belediyesi Şehit Polis Ferhat Avcı Kültür Merkezi içerisinde 300 kişilik konferans salonu, Belediye evlendirme dairesi, spor salonu, 10 derslik ve bu dersliklerde çeşitli alanlarda kurs gören öğrenciler bulunuyor.

2018/10/2018-10-22-17-12-17.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Sağlıkta atama rüzgarı
Sağlıkta atama rüzgarı