Ali baba mahallesi için projelerimiz var
  • Reklam

Ali baba mahallesi için projelerimiz var

Ali baba mahallesi muhtar adayı Ramazan Sezgin, Ali baba mahallesinin Karaköprü'nün ilk mahallelerinden olduğunu belirterek, mahalle için projelerini aktardı.

08 Ocak 2019 - 19:17

Siverek doğumlu olan ve yaklaşık 6 yıldır bu mahalle de ikamet eden Sezgin, Adalet ve kamu yönetimi mezunu. Sezgin gazetemize yaptığı açıklamada;  "İnşallah mahallemize hizmet ederek bunu devam ettireceğiz, eğitimimiz boşa gitmeyecek" dedi.

ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAPILABİLİR

Mahallede ki temel sorunları gördüm bunlara çözüm olarak çok güzel şeyler yapılabilir. Zaten yapanlar yapıyor fakat daha iyisi yapılabilir. Özellikle gece parklar da aileler, kadınlar rahatça oturamıyor bunun da bir çok faktörü var. Çocuk istismarı ile de maalesef halkımız bu konuda huzursuz ve çocuk oyun alanlarına güvenlik kamerası eğer gerekirse emniyete bağlı bekçi ve mahallemizin temel sorunu olan elektrik sorunu, şuan temel iki sorunumuz budur. Bu sorunları görerek adaylık başvurusunda bulundum.

MAHALLE İÇİN PROJELERİMİZ VAR

Şanlıurfa için Karaköprü'ye baktığımız zaman, Karaköprü Şanlıurfa’nın en modern ilçesi ve Ali baba mahallesi de Karaköprü'nün ilk mahallelerinden biridir. Genel olarak şehir yapısına baktığımız zaman çok bir sıkıntısı yok evet, yapılması gereken bazı yollar var ama yerleşim güzel. Bunun üstüne ne katılabilir? Önceliğimiz çocuk oyun alanlarına kamera sistemi ve elektrik sıkıntımızı gidermek. Daha sonra, mahalle için düşündüğümüz birkaç sorun daha var özellikle mahalle kütüphanesi sonrasında kadınlarımızın evde yaptıkları örgü, nakış için bir yer düşünülebilir. Kendi el becerilerini daha rahat tanıtabilmeleri amacıyla bir şeyler yapılabilir. Mahalle kültürü bizde çok gelişmiştir özellikle son yıllarda yozlaşmayla birlikte bitmektedir. Mahallenin ortak bir şekilde yapabileceği çok işler var, özellikle dar gelirli aileler için yardım amaçlı Alibaba sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği projemiz de var. Mahallemiz için düşündüğümüz bir taziye evimiz var, şuan cami altlarında var ama yetmiyor, insanlar cenazelerini bile rahatça kaldıramıyorlar bu yüzden mahallemiz için bir taziye evi de düşünüyoruz.

Bir çok sorunu şuan kendim görebiliyorum, bir çok sorunu da mahalleli ile görüştükten sonra ortak bir karara varılır ve ortak bir çalışma yapılır, tabi belediye ile birlikte çünkü bazı konular bizi de aşıyor. Bir çok mahalleli ile konuştum ve diyorlar ki ‘Biz ana caddelerimize bile mobese sistemi istiyoruz’ örneğin, geçenler de yine bir iş yeri soyuldu. Emniyet buldu ama bulunması biraz zaman aldı ve adamın zararı çok karşılanmadı. Bu yüzden halkla birlikte bir çok şey yapılabilir.

DERDİMİZ KOLTUK SEVDASI DEĞİL

Buradan Alibaba mahalle halkına seslenmek istiyorum, eğitim durumum var, genç adamım, mahallelinin kardeşiyim. Derdimiz sadece koltuk sevdası değil, bende bir çocuk babasıyım ve amacım mahalleye hizmet etmek. Hep birlikte inşallah çok şeyler yapacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran Üniversitesi’nde Rehberlik ve Tercih Günleri Başlıyor
Harran Üniversitesi’nde Rehberlik ve Tercih Günleri Başlıyor
Çölyak derneğinden vali Erin’e ziyaret
Çölyak derneğinden vali Erin’e ziyaret