’Analı Kızlı’ yemeğine Şanlıurfalıların ilgisi
  • Reklam

'Analı Kızlı' yemeğine Şanlıurfalıların ilgisi

Candemir, Evimdeyim Ev Yemekleri İşletmecisi Feride CANDEMİR ‘Analı Kızlı’ yemeğimizi yaklaşık olarak 2 – 3 ay önce menümüze koyduk ve Şanlıurfa halkı tarafından sevilen, Urfalıların ağız tatlarına yakın bir yemek olarak tercih edildi.

04 Kasım 2018 - 16:02 - Güncelleme: 04 Kasım 2018 - 16:06

Evimdeyim Ev Yemekleri İşletmecisi Feride CANDEMİR Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada;  Daha önce ki sohbetlerimizde de yemeklerimizden bahsetmiştik ama şuan da yaptığımız ‘Analı Kızlı’ yemeğimizi yaklaşık olarak 2 – 3 ay önce menümüze koyduk ve Şanlıurfa halkı tarafından sevilen, Urfalıların ağız tatlarına yakın bir yemek olarak tercih edildiğini belirten Candemir, bu yemekte normal boranı köftesi gibi yuvalaklarımızı yuvalıyoruz, bunlar yemeğin isminde olan kızlarımızı temsil etmektedir. Daha öncesinde içli köftenin içi gibi hazırlamış olduğumuz kıymamızı soğanımız ve cevizimizle birlikte hazırladık, soğuttuk. Daha sonra, daha büyük misketler alıp onu içli köfte gibi koyuyoruz ve içerisine dolduruyoruz.

Evindeyim Ev Yemekleri işletmesi Salı günü “Analı Kızlı” yemeği  için Şanlıurfalıları bekliyor.

Bu işletmemiz de Salı günleri hizmete sunduğumuz bir yemeğimiz, bunun yanında cacıkla birlikte ikram ettiklerini belirten Evimdeyim Ev Yemekleri İşletmecisi Feride CANDEMİR,  misafirlerimize, zaten kendisi ağır bir yemek olduğu için biz pilavı menümüze koymadık ama tercih eden misafirlerimize pilavla da birlikte ikram ediyoruz. Bunun yanında, bu sulu bir yemektir, öncesinde de salçamızı yağda çevirip üzerine suyunu bıraktıktan sonra nohutla birlikte pişirdik ve servis edeceğimiz anda kızartıp sulu bir şekilde misafirlerimize sunmaya çalışıyoruz. Dedi.

Evimdeyim Ev Yemekleri İşletmesi   Osmangazi Mah. Behçet Arabi Cd. 379. Sk. No: 12/B Haliliye/ŞANLIURFA adresinde faaliyet gösteriyor. Şanlıurfalılar: 0414 313 23 33 – 0555 857 97 71 nolu telefonlardan da Sipariş ve Rezervasyon yapabiliyor.

2018/11/2018-11-04-16-06-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baydilli’den Berat Kandili mesajı
Baydilli’den Berat Kandili mesajı
Vali Erin’den Berat Kandili mesajı
Vali Erin’den Berat Kandili mesajı