AVM’ler küçük esnafı bitirdi.

AVM’ler küçük esnafı bitirdi.

Kepenek; . Esnaf olarak işlerimiz çok kötü durumda, esnafımız kan ağlıyor, Şanlıurfa halkından talebim esnaflarımızdan alış veriş yapsınlar, AVM’ler de yaptığınız zaman esnafımızın çoğu kepenk kapatıyor.

13 Şubat 2018 - 18:55

 10 – 15 liraya da ayakkabı satıyorlar ama biz kesinlikle tavsiye etmiyoruz onları, çünkü ucuz ayakkabıların içerisinde antibakteriyel dediğimiz kanserojen madde bulunuyor.

KEPENEK ayakkabı mağazasının işletmeci  Halil Kepenek Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  vatandaşlarımız ayakkabı alırken  Öncelikle deri olması lazım, çünkü emitasyon dediğimiz naylon ayakkabılar sağlık açısından uygun değil, ayakkabının içi ve dışı deri olursa insan sağlığı açısından daha iyi olur. Ayrıca alacağınız ayakkabı deri olursa koku yapmaz, terleme yapmaz ve birçok özelliği vardır. Derinin dışında alacağınız ayakkabı da yüzde yüz kauçuk dediğimiz ayakkabı tabanı olması lazım, en azından soğuk havalar da, kış aylarında ayakkabı kayma yapmaz bu yüzden kauçuk taban dediğimiz ayakkabıları kışın tavsiye ediyoruz. Kauçuk nedir diye sorarsanız, kauçuk yani lastik taban dediğimiz ayakkabılardır, kauçuk taban ayakkabı giydiğiniz zaman kış aylarında daha sağlıklıdır, ayakkabının iç kısmının ortopedik olmasına da dikkat etmeliyiz.  Ayakkabı fiyatları 60 lira ile 200 lira arasında değişiyor, 60 liralık ayakkabı da iyi ve sağlıklı, 200 lira olan ayakkabı da iyi ve sağlıklı, bu yüzden ayakkabı alırken en ideal fiyat 60 ile 200 arası olandır. 10 – 15 liraya da ayakkabı satıyorlar ama biz kesinlikle tavsiye etmiyoruz onları, çünkü ucuz ayakkabıların içerisinde antibakteriyel dediğimiz kanserojen madde bulunuyor. Zaten düşününce 15 liralık ayakkabıdan pek verim alamazsınız, zaten kalitesiz ayakkabı fiyatı ile de belli eder. Ayakkabının kenarlarının yapışma olup olmadığına bakmak lazım, yapışma çok sağlıklı değil. Zaten ayakkabıyı eline alınca anlarsın. Kesinlikle bilinçli değil, ucuz olsun isterse taş olsun mantığı var. Maalesef Şanlıurfa halkı buna pek uyumlu değil. Benim tavsiyem kış aylarında ayakkabının içi ve dışı deri olması, kauçuk ayakkabı almaları, yaz aylarında ise düztaban dediğimiz ayakkabıları giymeleri gerekir. Esnaf olarak işlerimiz çok kötü durumda, esnafımız kan ağlıyor, Şanlıurfa halkından talebim esnaflarımızdan alış veriş yapsınlar, AVM’ler de yaptığınız zaman esnafımızın çoğu kepenk kapatıyor. AVM’ler küçük esnafı bitirmiş durumda, bununla ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin el atması lazım. Benim 3 tane mağazam vardı şuan da iki tanesini kapattım bir tane kaldı.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşlar, tarihi mekanlara akın etti
Vatandaşlar, tarihi mekanlara akın etti
Şanlıurfa’da seçim startı verildi
Şanlıurfa’da seçim startı verildi