Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’den ilk açıklama
  • Reklam

Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati'den ilk açıklama

Nebati; Beni Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atayan Sn Cumhurbaşkanımıza, beni yol arkadaşı olarak kabul eden Sn Bakanıma teşekkür ediyorum.

09 Eylül 2018 - 17:06 - Güncelleme: 09 Eylül 2018 - 17:18

Şanlıurfalı Dr. Nurettin Nebati sosyal medyadan yaptığı açıklamada ; ... Beni Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atayan Sn Cumhurbaşkanımıza, beni yol arkadaşı olarak kabul eden Sn Bakanıma teşekkür ediyorum. Başı rahmet sonu rahmet olsun. Rabbim mahcup etmesin.dedi.

           Nureddin Nebati, 1964 yılında Şanlıurfa Viranşehir'de dünyaya geldi. Babasının ismi Süleyman, annesinin ismi Emine'dir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı. Nureddin Nebati, tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde yer aldı. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliğini sürdürmektedir. AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta derecede İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nureddin Nebati, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Berat gecesi bir yılın kader gecesidir.
Berat gecesi bir yılın kader gecesidir.
5 yıllık kan davası barışla sonuçlandı
5 yıllık kan davası barışla sonuçlandı