Başarılı olmak için her şeyi yapacağız
  • Reklam

Başarılı olmak için her şeyi yapacağız

Tandoğan; urfasporu 2 yıldır çalıştırıyorum herkesten daha çok seviyorum buraya başarılı olmak için geldim. Başarılı olmak için her şeyi yapacağız.

07 Şubat 2019 - 08:21 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 11:22

Şanlıurfa Spor Teknik Direktörü Ali Tandoğan ; Bildiğiniz gibi ben geleli kısa bir dönem oldu bu dönem geldiğimiz de tabi ki kulüp içerisindeki sıkıntıları ufak da olsa biliyorduk ama çok detaylı bir şekilde bilmiyordum. Açıkçası şunu söylemek gerekiyor geldiğimizde oyuncularımızla bir araya oturduğumuz da en az on tane oyuncu kulüpten ayrılmayı düşünüyordu. Sıkıntıları olan işte kafasında problemleri olan bir oyuncu grubuyla karşılaştım her şeyi net bir şekilde söylemek gerekirse.Tabi bu ister istemez yeni gelmemizden kaynaklı üzüntüye sebebiyet verdi. Çünkü herkesin gitmek istediği bir ortamda biz de başarıya ulaşmaya çalıştığımız bir takıma geldiğimizi düşünerek gelmiştik. Sonrasında tabi ilk maçı saymıyorum çünkü ilk maça iki gün kala geldik ilk maç da çok çalışma fırsatımız olmadı. Tokat maçı ile başladık Tokat maçında 90 artı beş de gol yedik aslın da çok iyi oynamadı oyuncular kafa olarak orda olmadığını çok net bir şekilde farkına varıyorduk. Sonrasın da tabi bunları tek tek özel olarak teknik direktör olarak oturduk konuştuk değerlendirdik ve çocukları daha fazla motive etmek için elimizden geleni yaptık. Artık bundan zorlu bir menemen maçı oynadık iyi üst düzey oyun oynadık kazandık, arkasından zorlu bir tuzla maçı oynadık bunu da kazandık.

İlk yarıdan sonra sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı

Tandoğan,Tabi bu ilk yarı bittikten sonra diğer yarıda belli sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı biliyorsunuz en önemli oyuncularımızdan bir tanesi Cebrail’i kaybettik sonrasın da Onur’un anlaşamadığı bazı konulardan kaynaklı ayrılma durumu oldu sonra tekrar geri geldi ama yaklaşık 25-30 gündür idman yapmayan  bir oyuncu geldi. Yanımıza yani açıkçası biz alt yapıdan 5-6 tane oyuncu alarak tahmini 16-17 ilk on bir oynaya bilecek kapasitede oyuncularla kamp yaptık diyebiliriz. Tabi bur da en büyük sıkıntı neydi bazı mevkilerde iki tane oyuncu  varken bazı mevkilerde oyuncu sayımız  yoktu sağbek de bir oyuncu var iki senedir oynamayan sağbekimiz vardı  tabi sol bekte zaman zaman değişiklik yapabilirsiniz işte Emre’yi oynatabilirsiniz veya Mehmet’i  ama sağbekte Oğuzhan şuan tek başına görünüyor merkezde Fevzi mesela bu hafta cezalıydı Oğuzhan’la ciddi sıkıntılar yaşadık rekabete açık bir takımımız olmadığını düşünmüyorum  şuan.  Bir hoca olarak ne istersiniz mesela ben ilk yarıyı bitirdim geldim iyide başarılı bir süreç yaşadı. Ama biz yönetimimize dedik ki transfer yasağını kaldırmayın. Her hoca ne ister işte kendisi tanıdığı ettiği mesela  forvette Can’dan başka oyuncumuz yok bu aralar Can sürekli sakatlık geçiriyor sakatlıktan dönen bir oyuncu forvetimiz yok tek forvetten başka oyuncumuz yok transfer isteyebilirim ama ne dedim oyuncularım mutlu olsun istedim. Tamamı ile dengeleri korumak adına Urfa sporla bu süreci devam ettirdim. Ben şimdi yapabilirdim ilk yarıyı üç maçta tamamlayıp 7 puanı aldıktan sonra arkadaşlar teşekkür ederim ben bu kadar zorluğu uğraşacak adam değilim herkesin transferini gerçekleştirip siz kendi yolunuza ben kendi yoluma diyebilirdim.

Benim amacım urfaspor’u yol bırakmak değil başarıya götürmek.

Tandoğan, Ama benim amacım burada Urfa sporu yarı yolda bırakmak değil  sonuna kadar mücadele etmek bu gün kimse içerde olan olayları bilmiyor hem yönetimimiz zor durumda yalnız kalmışlar destek yok arkalarında parasal konularda büyük sıkıntılar var. Yemeklerde bile sıkıntılar oluyor yönetimimiz bazen yemek yedirecek para bulamıyorlardı. Dışarıdan her şeyi söylemek çok kolay Urfa Spor şöyle oynamalıydı böyle oynamalıydı, bu hafta Fevzi cezalı oraya gittiğimiz tablo 17 kişi 17 kişinin üç tanesi alt yapıda geriye kalan iki tane oyuncumu oynatabileceğim oyuncular iki tane şansımız var maçın içerisin de, geçen hafta evet bir mağlubiyet aldık geçen hafta aldığımız bu mağlubiyeti biz hiçbir şekilde dışarıya yansıtmadık çünkü rakip takım bunları bilmesinler istedik  bizim geçen hafta altı oyuncumuz dört gün  sahaya çıkmadı hastalandıklarında dolayı ben on bir kişiyle antrenman yaptım hiç kimsenin haberi var mı bundan yok yani ben bütün zorluklara göğüs gerdim ki ben bunların hiç birini mazeret olarak sunmuyorum. Bizim amacımız bur da mazeret değil sorunları çözebilmek ben elimden geldiği kadar Urfa Sporu başarıya ulaştırmak için her şeyi yapıyorum. Ama siz önümüze şöyle bir tabloyu koyun ve menemen takımını tuzla takımını Karagümrük ve Manisa takımının kadrolarını koyun şöyle bir karşınıza hepsinin üçer tane forvetleri var hepsinin üst mevkide oyuncuları var ama Urfa Spor takımının bu kadar eksiği varken ister istemez iyi kötü sonuçlar insanların bize olan inançlarını birazcık ötelemeye yaradı  buda bizi üzüyor tabi ki biz şimdi bu hafta kaybettiğimiz maçlarda üç tane pozisyon yok bir tanesi penaltı  bir pozisyonda penaltı yedik diğer golü son dakika bizim futbolcunun ayağına çarpıyor top içeriye son dakika golü atarak iki bir gidiyoruz o sırada saldırıyoruz saldırıyoruz işte yine kontra atak bir pozisyon veriyoruz  oda gol oluyor zaten. Yani demek istediğim şu Bizim amacımız Urfaspor’un mutlu olması iyi bir yerlere gelebilmesi ama inanın bana şu kafayla ilerlememek lazım. Biz tabiki bu yarışın içerisindeyiz tabiki hedefimiz şampiyonluğa ulaştırabilmek takımı biz hiçbir zaman  gelirken idare edebilmek bir takımı çalıştırmak için gelmedik bizim amacımız tabiî ki urfasporu başarıya ulaştırmak ama burada 5 tane rakibim var bu 5 tane rakibin payları var o iş o kadar kolay değil her an herşey  bir anda olacak diye bir kanun yok bakın bugün Karagümrük bizim yendiğimiz Fethiye’ye yenildi doğru değil mi ?

5-6 tane oyuncumuz gitti bunların hiçbirinin yeri dolmadı

Tandoğan;Yani karşılaştırmaya bakarsak Fethiye yenildi ama biz Fethiye’yi yendik  onlarda puan kaybediyorlar biz burada her sorunun arkasında Allah hepsinden razı olsun taraftarlarımız bizi çok seviyor bende onları çok seviyorum. Ben hiçbir zaman  ben geçen sene urfaspordan ayrıldığımda takım 2.sırada, 2.sıradaki takım ile aynı puanı paylaşıyordu ben takımı 8.sırada bırakıp gitmedim. Gitmemdeki en büyük amaç şuydu; buradaki havanın kaybolacağını düşünerek yeni bir kan değişikliği ile takımın şampiyon olmasından yana hakkımı kullandım ben devam etsem de o takım şampiyon olurdu ama ben oyuncuların biraz daha farklı motive olmasını istediğim için ayrıldım. Bu sene gelmemdeki en büyük sebeplerden bir tanesi de buydu ben bu kadar maddi sorunların olduğu ülkemizin her yerinde bu maddi sorunlar var herkes iyi niyetli mücadele ettiği bir ortamda urfaspora geldiğimde giden oyuncu sayısına bakın 5-6 tane oyuncumuz gitti bunların hiçbirinin yeri dolmadı bizde dedik ki ya bu takım şampiyon olur yada playoff oynar taraftarımızın mutluluğu ile desteği ile bir yerlere geliriz onun dışında her şeyimizi veriyoruz ekibim ve hocalarımla beraber günümüzü günümüze katmadan  sabahtan akşama kadar antrenman planlaması yapıyoruz bazen öyle eksiklerimiz var ki burada kimi oynatacağız saatlerce oturup değerlendirme yapıyoruz. Bazen yorumları görüyorum ben her zaman eleştiriye açık bir insanım eleştiriden kaçmam ama hiç bir şey bilmeden bu hafta niye  Feridun oynamıyor diyen adam var, Feridun bu hafta cezalı olduğunu bilmeyen adam var biz böyle bir mantıkla gidersek nasıl ilerleyeceğiz benim amacım urfasporun mutlu olmasını sağlamak ben urfaspora geldiğimde bu takım ileriye hücum yapmakta sıkıntı yaşıyor  ileri çıkışlarda hep geri çekiliyor haftaya kadar maçları kazandık diyen oyuncu grupları biliyorum hepsi bana bu şekilde konuştu biz şansımıza maçlar kazandık dediler. Ben kimseyi kötülemiyorum bundan önceki hocamızdan Allah razı olsun verdiği emeklerden dolayı ama durum buydu şimdi bizim takım 90 dakika  saldıran her dakika golü arayan şanssız 2 yenilgi almış olabiliriz biz bu demek değil bu takım başarıya ulaşmayacak  anlamına gelmiyor. Skorlar üzerinde konuşmak  çok kolay o zaman gelecekler tesislere hocam ne yapıyorsunuz  diyecekler herkes yanına gelecek seyircide gelecek bunları bilmeyen görecekler takımın çok çalıştığını ve ne kadar eksikle çalıştığımızı görecekler ondan sonra da herkesin yorumuna saygı gösteriyorum inşallah Allah’ın izniyle bu hafta zor bir maç olacak ama kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapağız  kaybetmek zaten bizim ruhumuzda yok  bunu kabul edecek bir adam değilim bütün gün sabahlara kadar oturup üzüldüm yani hiçbir zaman böyle bir skorla karşılaştığımı tahmin bile etmiyordum  ama futbol böyle bir şey kaybedebiliyorsunuz  bunlar bize büyük ders olarak geri dönüyor diyebilirim.

Ligde yarışın içindeyiz

Tandoğan ,Bakın bugün şampiyonluk yolunda yada başarı yolunda  14 tane maç var. Diğer takımlara bakın biz bu arada aşağılarda son sıralara düşen bir takım değiliz biz daha yarışın içerisindeyiz bugün şampiyonluğa  oynayan bir takımız bugün playofları zorlayan bir takımız iki taraf içinde mücadele edeceğiz biz  yani bizim gibi diğer takımlarda aynı mücadeleyi veriyorlar. Şimdi 1 tane başarı dileyen oluyor mu bir tane bayrak asılı mı? bir tane destek var mı? Ama oturup da hadi beyler kazanın demekle değil olay her şeyi bizimle paylaşsınlar görsünler yaşadığımız zorlukları bu çocukların varını yokunu sahaya koyduklarını görsünler evet  istediğim performansı şu anda yansıtmıyorlar o ayrı bende mutlu değilim bir hoca olarak mutlu olursam zaten kaybederim ben burada ama  ben onların tekrardan bu tempoyu yakalayabileceklerini düşünüyorum düşünmezsek zaten bizimde burada yerimiz olmaz yani daha fazla neyin mücadelesini yapacağım ama benim amacım urfasporu yarı yolda bırakmak en kolay şey teşekkür ederim buraya kadarmış derim çeker giderim ama bu doğru bir yaklaşım mı? Ben sonuna kadar urfasporun arkasında duracağım en zor anında yanında olacağım olur olmaz bu benim başarım yada başarısızlığım olur ama herkes şunu bilsin bu takım 16-17 kişi ile idman yapıyor. Yani herkesin alternatifi olan müthiş bir kadroya sahibiz oyuncu grubunda fazlalığımız yok eksiklerimiz var. Mesela bu hafta Aykut yok 1 kişi daha eksiğiz Halil Koçar maçta 45.dakikada sakatlandı yani oyna sokacak oyucu bulmakta zorluk yaşıyorum  şu anda  durum böyle yani herkesten bu konuyla ilgili destek bekliyoruz urfasporun adını yukarılara taşımak bizim niyetimiz bunun için elimden gelen her türlü mücadeleyi  sonuna kadar ligin sonuna kadar vermek için çabalayacağım düşüncem bu yönden.

herkes urfasporun mutluluğu için yorum yapmasından yanayım

Tandoğan, Sizin gibi duyarlı insanların olmasından dolayı çok teşekkür ederim . Biz kesinlikle inanın şuna yenildiğimiz maçtan sonra hiçbir oyuncumun üzülmediğini  veya hocanın evine giderek kahkaha attığını sanmasınlar biz herkesten urfaspor sevdalısı herkesten daha çok üzüldüğümüzü bilsinler.Benimde 2 tane evladım var onların yüzünü 15-20 günde bir görüyorum bütün varımı yokumu urfaspor için harcıyorum biz bugün biz  parayı hiçbir zaman önemsemedik bizde kalkıp bütün gün paramızı kazanmıyoruz biz buraya çoluk çocuğumuzu bırakarak geldik tek amacımız urfaspor. O zaman herkes urfasporun mutluluğu için yorum yapmasından yanayım yani eleştiriye her zaman açığım ama kadro seçmek konusunda gerçekten herkesten daha çok zorlandığımı söyleyebilirim sizlere.Ben her zaman şunu derim ilk yarı maçlar ile ikinci yarı maçlar çok farklıdır ilk yarı takımlar ne olacaklarını nereye geleceklerini bilmeden hareket ederler ve bu dönemde  şampiyonluk yönünde hedefi olan  takımlar bunlardan çok kolay faydalanılabilir. Şimdi bakın ilk yarı kazanılan puanlar ile ikinci yarı kazanılan puanlara bir bakın Karagümrük’ün onlar sezona iyi başlamadan Tuzla, Menemen, Manisa sıralamaya bakın Manisa spor  3 maçta 3 puan almış bizde 3 puan almışız diğer bir takım 4 puan almış biz 3 puan almışız yani herkes puan kaybetmiş ve şunu da söylemek istiyorum sizlere  6 maçtır buradayız biz sadece 2 maçı içerde oynadık o 4 maçın 4’ünü deplasmanda oynadık  içerdeki avantajımızı kullanma şansımız olmadı. Allah’ın izniyle bu süreçte inşallah seyircimizde bizim ve oyuncularımızı motivasyonunu düşürmezler  çünkü bizim her kaybettiğimiz puan bizi çok üzer üst taraftan uzaklaştırır oda onları mutlu etmez urfaspor sevdalısı olan insanların takımını her şartta  her kötü sorunda arkasında olması lazım ne zorluklar yaşıyor taraftar maça 50 Bin kişi geliyor.Biz elimizdeki oyuncuları kaybettik Cebrail gibi önemli bir oyuncumuzu Ankara gücü’ne kaybettik . Tek ricam şu; Ben nerede nasıl davranacağımı bilen bir insanım ben urfasporu 2 yıldır çalıştırıyorum herkesten daha çok seviyorum  buraya başarılı olmak için geldim. Başarılı olmak için her şeyi yapacağız Allah’ın izniyle hep beraber sizlerin söylediği gibi desteklerinizle bu takım iyi noktalara gelecektir diye düşünüyorum .dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözlek mahallesinde taziye evi çevre düzenlemesi
Gözlek mahallesinde taziye evi çevre düzenlemesi
Aksak'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Aksak'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı