Belediye Başkanlığına başvurular başlıyor
  • Reklam

Belediye Başkanlığına başvurular başlıyor

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli idareler seçimi için AK Parti’den Büyükşehir, İlçe Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olmak isteyenler başvurularını 5-12 Kasım tarihleri arasında yapabilecekler.

04 Kasım 2018 - 16:47

AK Parti İl başkanı Bahattin Yıldız Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlıklarına ve Belediye Meclis üyelerine başvurular ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya; AK Parti il Başkan Yardımcısı ve Basından sorumlusu Faruk Bayuk, Yönetim Kurulu üyeleri Hacı Yaygın, Cemil Çadak, İbrahim Kaymaz, Müslüm Tüysüz, Rezan İbrahimpaşa, Hasan Suyun ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız AK Parti binasında yaptığı açıklamada ; Ülkemizde normalleşmenin başladığı ekonomik verilerin hızlı bir şekilde dengelendiği bu günlerde artık önümüzdeki mart ayında yapılacak yerel seçim için hazırlıklarımızı daha da yoğunlaştırdık. Önümüzdeki süreçte yapılacak yerel seçimlerle ilgili partimizin seçim takvimini kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bunun öncesinde bilindiği üzere bundan 16 yıl önce ak parti kadroları Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde iktidara geldi. 3 Kasım 2002 Anadolu ihtilalıdır. Haklı güçlülerin haksız güçlülere zaferidir. Anadolu’nun yiğit bir evladının milletin dirilişine umut ışığı olduğu devrimin tarihidir. Buradan iktidara gelmemizin 16. Yılını kutluyorum. Şimdi ise genel merkezimizin bizlerle paylaştığı seçim takvimini sizlere açıklıyorum. Öncelikle Ak parti Şanlıurfa  il teşkilatı olarak parti yürütme kurulumuzca yaptığımız istişareler neticesinde  başvuru kabul komisyonunu oluşturduk.

5 Kasım 2018 pazartesi tarihiyle birlikte aday başvuru sürecimiz başlıyor. Belediye Başkanı Adaylık için başvurular 05.11.2018’de başlayacak.12.11.2018 tarihinde sona erecek. Başvurular ise Büyükşehir belediye başkanlığı adayları için  genel merkez yada il başkanlığımıza başvurabilecekler.ilçe belediye başkanlığı adayları için ise ilçe başkanlıklarımıza başvurmaları gerektiğini belirten Yıldız; Büyükşehir belediye başkanlığı aday adaylık aidatı 10.000 Tl olarak belirlendi.İlçe belediye başkanlığı için ise; Nüfusu 200 binden fazlası 3  ilçemiz için 3,000 lira, Nüfusu 50-200 bin arası 8 ilçemiz  için 2.500 lira, Nüfusu 50 binden az ilçeler 2 ilçemiz için  1.500 tl. olarak belirlendi. Yıldız; Belediye ve il genel meclis üyelikleri için başvurular 05.11.2018 tarihinde başlayacak.03.12.2018 tarihinde sona erecek. Başvurular ise ilçe başkanlıklarımıza başvurabilecekler. Büyükşehir belediye meclis üyeliği aday adaylığı aidatı 1.000 lira olup, Bayanlar için 1/2si kadar yani 500 tl’dir. Engelliler için ise ¼ kadar 250 liradır. Adaylarımız aksecim.akparti internet sitesinden ilgili seçim türüne ait formları E-Başvuru yöntemiyle doldurup adaylık ön başvuru sürecini gerçekleştireceklerdir. Adaylar bizzat ilgili teşkilata gidip doldurduğu formun çıktısını almaları gerekmektedir. Başvuru formları teşkilat kademelerince gelen evrak kayıt defterine kaydedilecek adaylık alındı belgesi imzalanıp mühürlenecektir. Şimdiden 2019 mart yerel seçimlerimizin Şanlıurfa’mıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti