Benzine zam 27 kuruş zam yapıldı.
  • Reklam

Benzine zam 27 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası 19/02/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzine 27 kuruş zam yapıldı.

19 Şubat 2019 - 17:12

Yapılan zam sonucu ; Şanlıurfa merkez, Haliliye ve Eyübiye ilçelerinde 6.46 liraya, Bozova ilçesinde 6.47 lira, Ceylanpınar ilçesinde 6.48 liraya, Viranşehir ilçesinde ise 6.47 liradan satılacak.Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor. Benzinin litre fiyatına en son 5 Şubat'ta 6 kuruş zam yapılmıştı.  Vatandaşlar Şanlıurfa gazetesine zam ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

Hüseyin Yıldız .Bu yıl itibarı ile aşırı derecede benzin ve motorin zam geldiğini gördük bu derecede fiyatın yükselmesi hiç iyi değil bu durum da hiçbir zaman araç kullanma imkanı sağlanmıyor. Fiyat düşük olduğu zaman araç fiyatları da düşük olur yakıtın yükselmesiyle maddiyat olarak insanların araç kullanmaya yönelmiyor, şehir içi otobüslere binemeyince yürüyerek işine gidip gelmek zorunda kalıyor buda hayatı zorlaştırıyor. İsteriz ki yakıt fiyatları düşsün hiç olmazsa gariban insanların ihtiyaçları karşılana bilsin herkes aracına yakıt alıp rahat bir şekilde kullansın.

Yahya Bozavcı: Zaten zamlar 3-4 günde bir geliyor hafta sürmeden geliyor, çalıştığımızın yarısı zaten petrole gidiyor , taksimetrelerimiz beş yıl önce zam yedi artık zam gelmedi, akaryakıt iki lirayken de biz aynı paraya çalışıyorduk şimdi akaryakıt olmuş üç buçuk biz yine aynı paraya çalışıyoruz ortada bize hiçbir şey kalmıyor. Zaten Urfa da taksi kültürü diye bir şey yok taksiye binende yok, çalıştığımızın yarısını da biz petrole veriyoruz ortak çalışıyoruz ortağımız gibi.

Mehmet Nazif  : Normal bir şey anormal değil sonuçta Türkiye yaşıyoruz, Dış devletlerin baskısında dolayı ,     doların yüksekliği motorine 5 kuruş değilde 5 triliyon kuruş ta zam gelse inanırım niye diye soracak olursanız olan fakir fukaraya oluyorç zaten bizim gibi insanlar sabah saat 07:30, 8 de kalkıp işine gidip çalışan insanlar, zenginler her zaman parasını katlıyor siyasi ve başka nedenlerden dolayı olsun, fakirlerde sabah erkenden saat;  7:30 – 06:30 bir asgari ücret için asgari üret de  mesela % 26 bir zam geldi.  Asgari ücretin yükselmesi daha beter zengine bir şey yaramadı da beter parası zaten katlanıyor fakir içinde daha da sorun oldu çünkü asgari ücret 400-500 tl artmışken domates 3 tl iken 6 tl oldu bununla ilgili başka ne denilebilir ki yanı benzine ve motorine zam gelmesi bir kulağımızdan gelip birinden çıkıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi