Biz seçmenlerimizle aile gibi olmayı tercih ediyoruz
  • Reklam

Biz seçmenlerimizle aile gibi olmayı tercih ediyoruz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Bahçelievler mahallesi muhtar adayı Halil Hancıoğlu ile röportaj yaptı.

21 Şubat 2019 - 18:58

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Halil HANCIOĞLU Bahçelievler mahallesinde 5 yıldır emlak işiyle uğraşmaktayım, kısmet olursa 2019 muhtarlık seçimlerine adayım. Gençlerin önünü açmak ve gençlere yol göstermek için adaylığımıza başlamış bulunmaktayız.

ADAY OLMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

Öncelikle mahallemizin içinde ki bazı büyük eksiklikler dikkatimi çekti, bu eksiklikleri daha hızlı ve ivedi bir şekilde halledeceğime inandığım için karar kılmış bulunmaktayım. Amacımız, gençleri bu yola teşvik edebilmek, gençlerin önünün açılmasını, Şanlıurfa’mız da fazla sosyal aktiviteler olmadığı için gençlerimizi daha çok siyasete, bu tür görevlere teşvik etmek amacıyla adaylığımı koymuş bulunmaktayım, inşallah öncelikle mahallemizin ve bizim hakkımıza hayırlısı olmasını dilerim.

SULTAN FATİH MAHALLESİNİN NE GİBİ SORUNLARI VAR?

Mahallemizin en büyük sorunu ilk olarak otopark sorunu, ikinci sorun ise apartmanların giriş çıkışlarında ki kapılan güvensizliği çok büyük sorunlara yol açıyor. Ve apartmanlar arasında ki karanlık bölgelerin özellikle genç ve çocuklara kötü etkenler de bulundurması, uyuşturucu tacirlerinin ve bu tür insanların binaların aralarında ki karanlık bölgeleri mesken olarak kullanmaları mahallemizin en büyük sorunlarından biridir. Biz de bu sorunları çözmek için öncelikle Vali Bey ve Belediye Başkanı ile uyumlu olarak sürekli bir şekilde görüşmeyi planlıyoruz.

VAATLERİNİZ NEDİR?

Vaatlerimizin dışında yapabileceğimiz en büyük şeyler, öncelikle apartmanların iç temizliği bizim çok önemli, seçmenlerimizin yaşam alanları bizim için çok önemlidir.  Bu yüzden ilk olarak apartmanların içlerini kendi imkânlarımla boyatacağım ve kapı giriş ve çıkışların güvenliklerinin sağlam olması amacıyla bütün kapıların kilitlerini kendi imkanlarımla yaptıracağım. Sultan Fatih mahallesinde Rent – a car’lar en büyük sorunları meydana getiriyor, öncelikle belediye ile görüşüp hem rent – a car şirketlerini zor duruma koymadan hem de bina sakinlerinin daha güvenli ve rahat bir şekilde girip çıkmasını sağlayabilecek imkanları bulunduracağız.

ŞANLIURFA'NIN EN GENÇ MUHTAR ADAYISINIZ BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Umarım ilk biz olsak bile, son biz olmayız inşallah daha çok gençleri teşvik edeceğiz. Zaten arkadaşlarımıza öncelikle bu tür konularda ön ayak olmaya çalışıyoruz. Encümenlik olsun, muhtarlık olsun ve bahsettiğim gibi genç aday olarak ilk biz oluruz ama son biz olmayız diyoruz.

GENÇ OLMANIZIN ÇALIŞMALARINIZA KATKISI NASIL OLUR?

Öncelikle Şanlıurfa’mız Türkiye’nin en genç nüfusuna sahiptir, yaş ortalamamız 18.5’dır ve maalesef gençlerimizin boş gezmesi tabi onları olumsuz olarak etkiliyor. Bu yüzden biz bir adım atarsak bizi görüp 2 adım atmak isteyen çok genç olacak, çoğu gencimiz yapmak istedikleri şeyleri cesaret edemeyip yapamıyor inşallah o cesareti bizden alacaklarına inanıyoruz. Biz seçmenlerimizle aile gibi olmayı tercih ediyoruz. Bahçelievler’de 5 yıldır emlak işiyle uğraşmaktayım, işimiz gereği Bahçelievler’de ki evlerin yüzde 50 – 60’na girip çıkmışızdır ve inşallah büyük bir aile olmaya çalışacağız.

SEÇMENLERİNİZİN SİZE YORUMLARI VE TEPKİSİ NASIL OLUYOR?

Yaklaşık 20 gündür akşamları 18.00 ila 21.00 arasında apartmanları geziyoruz ve Sultan Fatih mahallesinin adayının genç olduğunu görmek onları da mutlu ediyor çünkü örnek vermek gerekirse, 50 – 60 yaşında ki bir muhtara ‘Kanalizasyonumuz da sorun var gelip bakın’ dediğiniz zaman hem seçmen söylerken sıkıntı yaşıyor hem muhtar için biraz daha ağır olur yanlış anlaşılma olmasın kötülemek amacıyla söylemiyorum ama demek istediğim, muhtarlık genç işi ve biz çok şükür her yere girip çıkabilecek sıfata da sahibiz, Allah’ın izni ile bu işi de alnımızın akıyla yapabileceğimize inanıyoruz, seçmenlerimizden de destek bekliyoruz.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Bizim önce seçmenlerimizin duasına sonra oylarına ihtiyacımız var, alnımızın akıyla çıkabileceğimize inanıyoruz. Bizim en büyük isteğimiz, biz olsakta olmazsak ta kısmettir, bu bizim için bir başlangıç, bir son değildir. İnşaallah mahallemize en iyi şekilde hizmet eden insanlar gelir, çünkü Sultan Fatih mahallesi, mahalle muhtarlığı yüzünden çok büyük sorunlar yaşadı ve çok büyük eksikliklere sahip, Allah’ın izni ile biz o eksiklikleri tamamlayacağız. Allah herkesten razı olsun, dualarınızı eksik etmezseniz çok seviniriz.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim bize bu imkanı sağladığınız için ..

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin altun
    2 ay önce
    ALLAH İŞİNİ GÜCÜNÜ RAST GETİRSİN İNŞALLAH ALLAHIN İZNİYLE ANLININ AKIYLA CIKARSIN GENÇLERİN GERCEKTEN BU TÜR HİZMETTE YER ALMASI LAZIM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret