Bozova Belediye işçilerine yüzde 60 zam
  • Reklam

Bozova Belediye işçilerine yüzde 60 zam

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır ve Bozova Belediye başkanı kayyum ve Kaymakam Zekeriya Göker arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşmede yaklaşık %60 zam yapıldı.

07 Şubat 2019 - 07:38

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır ise şöyle konuştu.sendika  olarak çok memnunuz.Siverek ilçesinde birinci,Bozova ilçesinde ise ikinci sözleşledir.Mutluyuz.inşallah devamı gelir.taşarondan kadroya geçen arkadaşlarımız var. Kaymakam bey ile görüşmelerimiz var.696 sayılı Kanun Hükmünde kararname çıktı. 2020 yılına kadar sözleşme yönünde bir engel var.bu konuyla ilgili siyasilerle görüşmelerim oldu.Şubat ayı sonunda Hükümet gerekse de siyasilerle görüşmelerimiz olacak.inşallah açık kapı bulur sözleşme yapabiliriz.Bu konuda Belediye Başkan vekili olan Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Dedi.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Kaymakam Göker şunları kaydetti.ise hem benim dönemimde hemde bendeki sonraki dönemde eğer bizim keferatimiz sizin için bir anlam ifade ediyor ise herkes çalışma bekliyoruz. 3 zabıtası ve 70 işçisi bulunan belediye bütçesinin yüzde 80’ni yatırıma yönlendiriyor. İşçinin hakkı ödenmez dedi.

Sözleşme neler getiriyor; İş Sözleşmesi kapsamında çalışan işçilerin 31,12.2018 tarihinde almakta oldukları günlük yevmiyelerine 40.Maddedeki kıdemzammı ilave edildikten sonar oluşacak günlük yevmiyelerine 01,01,2019 tarihinden itibaren %20 31.12.2019 tarihinde almakta oldukları günlük  yevmiyelerine  40. Maddedeki  kıdem zammı  ilave edildikten sonra oluşacak günlük  yevmiyelerine 01.01.2020 tarihinde itibaren %20 zam yapılacak.iş  sözleşmesi  kapsamında  çalışan tüm işçilere her yıl yılda 1  defa  olmak kaydıyla  5 yılını dolduran işçilere 32 ücret tutarında  ikramiye ödenir.İşbu toplu iş sözleşmesi kapsamına giren işyerlerinde çalışan işçileri işyerlerinde geçirdikleri beher  hizmet yılı için geriye dönük  hesaplanmak  üzere 1.YIL 0,25 Krş. , 2 YIL 0,25 Krş. . günlük yevmiyelerine  Kıdem zammı ilave edilir. Bu zam işçilerin 01.01.2019,31.12.2020 tarihindeki (tavan ve taban yevmiyeleri ne) ayrı ayrı ilave edildikten sonra ücret zammı uygulanacak. Askerlik borçlanması yapan işçilerin askerlik hizmetlerin de geçen süre kıdem zammın esas kıdemine eklenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den Tarihi Balıklıgöl'de muhteşem konser
Büyükşehir'den Tarihi Balıklıgöl'de muhteşem konser
Tasarımlarımıza doğayı katmamız gerekiyor
Tasarımlarımıza doğayı katmamız gerekiyor