Burası istiklal caddesi değil Şanlıurfa
  • Reklam

Burası istiklal caddesi değil Şanlıurfa

Harran Üniversitesinde öğrenim gören Hakan, Hüseyin ve Burak isimli öğrenciler bir araya gelerek Şanılurfa’nın merkezi konumundaki Atatürk caddesine şarkı söyleyerek hem deşarj oluyorlar hemde başta gençler olmak üzere Şanılurfalıların dikkatini çekiyorlar.

13 Ocak 2019 - 16:21

Harran Üniversitesinde öğrenim gören Hakan Aslen yetkililerden tek isteklerinin şarkı söylediklerinde zabıta ekiplerinin kendilerini engel olmaması olduğunu belirtti.

Kimi müzisyenler vardır, şöhrete ve paraya ulaşmak için her şeyi yapar ve bir anlamda müziğini satar. Fakat öyle müzisyenler var ki, onların tek amacı müzik yapmak ve bunu insanların beğenisine sunmak. Türkiyenin en ünlü sanatçılarından   İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Mahmut Tuncer, Kazancı Bedih, gibi  ünlü ustaları yetiştiren Şanlıurfa’da sokaklar şenlendi.

Harran Üniversitesi öğrencisi Hakan  Aslan; Aslen Vanlıyım, Şanlıurfa okul okuyorum öğrenciyim. Önce halkımızı sevindirip güldürmemiz lazım. Türkiye’nin 81 ilinde sokak sanatçıları var. Şanlıurfa’ dada olması gerektiğini düşünüp 3 arkadaş karar verdik bunlar Burak, Hüseyin , Hakan  3 kişiyiz ve daha sonra arkadaşlarımızda ekip olarak bize katıldılar. Şanlıurfa halkımız bizi çok beğeniyor v seviyorlar  bizim sıkıntımız zabıta arkadaşlar bizlere sorun yaşatıyorlar bunların önüne geçilmesi gerek halkımız bizi seviyorlar sayıyorlar biz gurup olarak dürüstlüğe önem veriyoruz. Yetkililerden bu öğrencilere destek olunmasını talep etmekteyiz. Devletimiz başımızdan eksik olmasın ama Suriyeliler olunca iş verirler, dükkan verirler ama Türk vatandaşına yardım etmezler. Şanlıurfa dışında böyle etkinliklere müdahale edilmez İstanbul’da şahit oldum sabahtan akşam kadar çalarlar kimse müdahale olmazlar Şanlıurfa’da neden engel oluyor. Yetkililere sadece bir şey istiyorum halkımız bizi seviyorken zabıta çalışanları lütfen sokak sanatçılarına engel olmasınlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pamuk üreticileri haşerelerden dertli
Pamuk üreticileri haşerelerden dertli
FETÖ’nün TSK yapılanmasına ‘İzdivaç’ operasyonu
FETÖ’nün TSK yapılanmasına ‘İzdivaç’ operasyonu