Cami ve taziye evlerine halı desteği
  • Reklam

Cami ve taziye evlerine halı desteği

Viranşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilik gereği, Cami ve taziye evlerine destek sunmaya devam ediyor.

09 Temmuz 2018 - 15:11

İlçe merkez ve kırsal mahallelerde bulunan Cami ile taziye evlerine büyük destek veren Viranşehir Belediyesi, desteğini bu yılda sürdürdü.
Geçen yıl İnşaat malzemesi, Hazır Beten, Sedir, Klima ve Ses sistemi, Çimento, Briket ve Halı gibi temel malzeme desteğinde bulunan Viranşehir Belediyesi, Hizmet kalitesini ve desteğini arttırarak bu yıl Cami ve taziye evlerine % 20 iş artışı ve KDV Dahil 462.672,00 TL maliyetinde toplam 7200 m² halı desteğinde buluyor.
38 merkez ve kırsal mahallelerdeki Cami ve taziye evleri ihtiyaçlarının karşılanması için kısa bir süre önce alımını gerçekleştirdiği 6 Bin m² halıyı Viranşehir Belediyesi, mahalle muhtarları ve vatandaşların müracaatları doğrultusunda dağıtmaya başladı.
Bu kapsamda Halı dağıtımı ilk olarak ilçe merkezine bağlı Yüceler, Engelli ve Yeşilalıç Kırsal mahallesi Su Göründü Cami ile devam etti.
Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, geçen yıl olduğu gibi bu yılda merkez ve kırsal mahalle Cami ile taziye evine büyük yatırım yaptıklarını ifade etti.
Mahalle muhtarı ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda harekete geçip komisyon kurarak İlçe Müftülüğü ile birlikte ihtiyaç listesi oluşturduklarını sözlerine ekleyen Başkan Vekili Çimşit, “ Amacımız halkımızın konforlu ve nezih bir ortamda hem ibadetlerini, hemde taziyelerini yapabilmektir. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışma kapsamında geçen yıl 6 Bin m² halı desteği sunmuştuk. Bu yıl çıtayı yükselterek %20 iş artışı ile birlikte 7200 m² yaptık. Bu bağlamda yapacağımız yatırım ile inşallah Cami ve taziye evlerimizin ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olacağız.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuş: Bölge esnaflarından destek
Kuş: Bölge esnaflarından destek
Canpolat: Esnafımızın hizmetinde olacağız
Canpolat: Esnafımızın hizmetinde olacağız