Çavcı, 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Çavcı, 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Sabri Çavcı, "Asırlardır hükümran olduğumuz bu coğrafyadaki 'Türk' varlığını yadırgayanlara ve bu yüzden hasımlık yapanlara karşı hep birlikte duruş sergilemeye başladık." dedi.

07 Ocak 2018 - 17:25

Çavcı, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yıl dünyada çok önemli gelişmelerin yaşandığını anlatan Çavcı,Türkiye'nin de bu süreçte çok ciddi sınamalara maruz kaldığını dile getirdi.

FETÖ'nün darbe girişiminin olumsuz etkilerinin halen yaşanmaya devam ettiğini vurgulayan Çavcı, "Türkiye, kendisine yönelen tehdit ve tehlikelere karşı yoğun bir mücadeleye girmiş durumda. Her şeyden önce safların yeniden belirlendiği bugünlerde, yıllarca bize bölgemizde bir sıçrama tahtası ve ileri karakol muamelesi yapan küresel güçlere 'yeter artık' diyerek doğru bir şekilde karşı duruyoruz. Kendimize yeni mevziler tahkim etmeye başladık. Asırlardır hükümran olduğumuz bu coğrafyadaki 'Türk' varlığını yadırgayanlara ve bu yüzden hasımlık yapanlara karşı hep birlikte bir duruş sergilemeye başladık." diye konuştu.

Özellikle Türkiye'nin Suriye konusundaki kararlı mücadelesinin sürdürüleceğini ifade eden Çavcı, "Burnumuzun dibine yerleşen ve gelecekte Suriye'de yaşananları bize yaşatmanın hesabı içerisinde olan, bu emperyalist kapasiteye karşı 'İkinci Kurtuluş Mücadelesi' verip onları geldikleri yerlere göndermedikçe rahat yüzü görmeyeceğiz." dedi.

Geçen yıl içerisinde ülkesi ve milleti uğruna canını feda edenlere Allah'tan rahmet dileyen Çavcı, gazi ve yakınlarına ise geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Çavcı, 2018'in milli birlik ve beraberliğin daha güçlü yaşatılacağı bir yıl olmasını dilediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
işçiler yüzde 24 enflasyon farkı istiyor
işçiler yüzde 24 enflasyon farkı istiyor
İHH muhacirleri sevindirdi
İHH muhacirleri sevindirdi