CHP’li Güzelmansur Şanlıurfa’da STK’ları ziyaret etti
  • Reklam

CHP'li Güzelmansur Şanlıurfa'da STK'ları ziyaret etti

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, başkanlığını yaptığı bir heyetle birlikte ekonomik krizi ve krizden çıkış yollarını konuşmak üzere Şanlıurfa’da 2 gün süren bir inceleme programında bulundu.

13 Eylül 2018 - 17:10 - Güncelleme: 13 Eylül 2018 - 17:17

Güzelmansur ve CHP Şanlıurfa İl Başkanı, İl Yönetimi Kurulu üyeleri ile İl Kadın Kolları yönetiminden oluşan beraberindeki heyeti Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası, Şanlıurfa Ziraat Odası, TMMOB Şanlıurfa İl Temsilciliği, Karaköprü Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Evren Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası, Şanlıurfa Zahireciler Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

 

Güzelmansur: Ekonomik krizden çıkılması için elimizden geleni yapacağız.

Şanlıurfa’da sanayicisinden, ticaret erbabına, çiftçisinden medya mensubuna, esnafından müteahhidine kadar hemen hemen tüm kesimlerle bir araya gelme ve ekonomik krizi değerlendirme imkânı yakaladıklarını belirten Güzelmansur edindikleri bilgi ve izlenimleri raporlaştırarak Genel Merkez’e ileteceklerini söyledi.

Güzelmansur devamında şu değerlendirmelerde bulundu:“Yaşadığımız ekonomik krizi kökten çözebilmek için öncelikle sorun doğru teşhis edilmeli, ardından zaman kaybetmeden kararlı ve güçlü adımlar atılmalı. Ekonomi için en çok ihtiyaç duyulan güven sağlanmalı. Güven olmadan krizlerin üstesinden gelinemez. Alınması gereken önlemlerin geciktirilmesi maliyeti her gün kat be kat artırmaktadır.Genel Başkanımız bir süre önce Ekonomik ve Siyasal krizden çıkış için CHP’ nin 13 Maddelik Çözüm Önerisini açıkladı bunlar: Devlette Liyakat Sisteminin yeniden inşaa edilmeli,  Demokrasiye Geçilmeli, Hukukun Üstünlüğü ve Hukuk Güvenliği Sağlanmalıdır

- Merkez Bankası’nın Bağımsızlığı Sağlanmalıdır. Akılcı Bir Dış Kaynak Yönetimine geçilmelidir. Dolar Esas Alınarak Yapılan İhaleler Süratle Türk Lirasına Dönüştürülmelidir:

- Kamu İhale Yasası Değiştirilmelidir. Sayıştay Uluslararası standartlarda denetim yapmalıdır

- Bütçe Disiplini Sağlanmalı, Bütçe dışı uygulamalara son verilmeli. Dış Politika 180 Derece Değişmeli, Dış politikada Hamasete Son Verilmeli, İç Politika Malzemesi Yapılmamalıdır

- Geleciğimizi İpotek Altına Alan Kontrolsüz Borçlanmalardan Kaçınılmalıdır. Rantiye'nin Korunduğu, Emeğin ve Üretenlerin Cezalandırıldığı Vergi Politikasına son verilmeli. Üretimi Önceleyen Bir Planlama ve Teşvik Politikası Yaşama Geçirilmelidir: Türkiye İsraftan Kaçınmalı, Tasarruf Yapmalıdır: İsraf, dengeli ve Adil Büyümenin Düşmanıdır. CHP’ nin bu 13 Maddelik Çözüm Önerisi istişarede bulunduğumuz tüm kesimler tarafından kabul edilmektedir. Bunları siyasi iktidarın da biran önce kabul ederek hayata geçirmesini diliyorum.”dedi.

            CİDİR, STK’lara ve Şanlıurfa Esnafımıza Teşekkür Ederiz.

            CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin CİDİR ise yaptığı açıklamada; Hatay Milletvekili Mehmet Güzel Mansuroğlu ile birlikte heyet halinde Türkiye ve Şanlıurfa’mızda ekonominin kötü gidişinden dolayı ilgili sivil toplum kuruluşları ,medya kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunduk.Önümüzdeki suretçe  CHP olarak halkın bizden isteklerini ve yapılacak önerileri ve önlemleri ile Şanlıurfa’nın sorunlarını görüştük.Hatay milletvekili Mehmet Güzelmansur tarafından Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na iletilmek üzere rapor haline getirildi. Ziyaret edilen Ziraat Mühendisleri Odası, Ziraat Odası Başkanlığı, TMMO , Karaköprü Müteahhitler Dernek Başkanlığı, ticaret Sanayi Odası Başkanlığı, Evren Sanayi Kooperatifi Başkanlığı, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Bakkallar Odası Başkanlığı. Zahireciler Borsası Başkanlığı,Baro Başkanlığı, Ticaret Borsası Başkanlığı ,Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanlığına  CHP Şanlıurfa teşkilatı olarak Hatay Milletvekili Mehmet Güzel Mansuroğlu ile Şanlıurfa halkı adına teşekkür ederiz.dedi.

2018/09/2018-09-13-17-15-48.jpg
2018/09/2018-09-13-17-15-52.jpg
2018/09/2018-09-13-17-15-56.jpg
2018/09/2018-09-13-17-15-59.jpg
2018/09/2018-09-13-17-16-22.jpg
2018/09/2018-09-13-17-17-04.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Berat gecesi bir yılın kader gecesidir.
Berat gecesi bir yılın kader gecesidir.
5 yıllık kan davası barışla sonuçlandı
5 yıllık kan davası barışla sonuçlandı