Çiftçi, gündemi değerlendirdi
  • Reklam

Çiftçi, gündemi değerlendirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, haftalık basın toplantısında gündeme dair soruları cevapladı. Başkan Çiftçi, açıklamasında özellikle bu hafta ve önümüzdeki hafta Şanlıurfa'nın bir çok uluslararası buluşmalara ev sahipliği yapacağını söyledi.

16 Kasım 2018 - 17:17

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, her hafta periyodik olarak düzenlediği basın toplantılarının bu haftaki buluşmasında yine gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bu hafta ve önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek uluslararası buluşmalardan, Kuveyt temaslarına kadar her türlü gelişmeyi ve temasları değerlendiren Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa, geleceğe emin adımlarla ilerliyor" dedi.

ULUSLARARASI MÜZİK SEMPOZYUMU SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar ve Büyükşehir Meclis üyelerinin eşlik ettiği açıklamada Başkan Çiftçi ilk olarak devam eden Uluslararası Müzik Sempozyumu ve Etkinliklerine değindi. Müzik şehri Şanlıurfa'nın akademik anlamda da hak ettiği yere gelebilmesi için kurumsal olarak çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Çiftçi, tüm etkinliklere vatandaşları davet etti.

ATIK SU ARITMA TESİSİ HİZMETE SUNULUYOR

Basın toplantısında Şanlıurfa tarihinin yerel anlamdaki en büyük komplike tesis yatırımı olarak nitelendirilen Şanlıurfa Merkez Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki çalışmaların tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, 19 Kasım Pazartesi günü saat 14.00'de düzenlenecek açılış töreni ile tesisi hizmete sunacaklarını belirtti. Başkan Çiftçi, açılışa tüm Şanlıurfa halkının davetli olduğunu ifade etti.

ULAŞIM ZİRVESİ BAŞLIYOR

Önümüzdeki haftanın yine yoğun bir gündem içereceğini dile getiren Başkan Çiftçi, 20 Kasım Salı günü ise Şanlıurfa'nın bu kez Ulaşım Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağını söyledi. Başkan Çiftçi, 160 ülkeden ulaşım alanında uzman kişilerin katılacağı zirvenin Şanlıurfa'da yapılmasının bölge açısından çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

ŞANLIURFA'YA 7 MİLYONLUK YATIRIM

Başkan Çiftçi, Ulaşım Zirvesinin yapılacağı 20 Kasım tarihinde Büyükşehir BELSAN Garajında saat 16.30'da düzenlenecek törenle 8 ilçe ulaşımına yönelik 7 milyon değerinde araç desteğinin sağlanacağını da ifade etti. Başkan Çiftçi, programa tüm Şanlıurfa halkını davet etti.

ŞANLIURFA 2. ULUSAL KİTAP FUARINA HAZIR

Şanlıurfa'nın her alanda gelişim gösterdiğini basın açıklamasında sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, 23 Kasım - 02 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 100'ü aşkın yazarın katılım göstereceği 2. Ulusal Kitap Fuarı ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını da belirtti. Belirlenen tarihler arasında her gün yazar okur buluşmalarının gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Çiftçi, tüm kitap severleri  23 Kasım - 02 Aralık tarihleri arasında Şanlıurfa Fuar Merkezine davet etti.

KUVEYT TEMASLARI TAMAMLANDI SIRA KATAR VE ÇİN'DE

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve iş adamları ile birlikte Kuveyt'e çıkarma yapıldığına yönelik sorular üzerine Başkan Çiftçi, temaslarının çok olumlu geçtiğini ve Kuveytli iş adamlarına Şanlıurfa'ya yönelik yatırım yapma çağrısında bulunduklarını söyledi. Başkan Çiftçi, özellikle Yerelden Kalkınma Modeli kapsamında iş adamlarının Şanlıurfa'ya yatırım yapmalarının çok önemli olduğunu dile getirdi. Başkan Çiftçi, önümüzdeki süreçlerde de bu kez Katar ve Çin'e yönelik bir gezi düzenleyerek aynı davet çağrısını bu ülkelerde de yapacaklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret