Çiftçi. Şanlıurfa’ya 3,5 yılda 30 yıllık çalışmalar ve...
  • Reklam

Çiftçi. Şanlıurfa’ya 3,5 yılda 30 yıllık çalışmalar ve projeleri kazandırdık

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin 5 yıllık çalışmaları ile ilgili olarak yerel ve yaygın medya mensuplarına yönelik değerlendirme toplantısı düzenledi.

13 Mart 2019 - 17:58

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Sosyal Tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Belediye Meclisi Başkan vekili Nihat Kılıç, ŞUŞKİ Genel Müdürü Hamdi Us, Şanlıurfa Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Mahmut kırıkçı , Meclis üyesi isa kızıldemir, Emen Özçınar ve Basın Daire Başkanı Mithat Şengöz,  ile Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler, Kanal Urfa imtiyaz sahibi İbrahim Toru, Değişim Gazetesi sahibi Mahmut Kakız, Olay Gazetesi sahibi Celal Çiftçi, Damga Gazetesi Sahibi Mehmet ağaslan, Yeniurfa gazetesi sahibi Mehmet Canbek, Edessa TV Genel Müdürü Ferhat Özer,İHA Şanlıurfa Temsilcisi Sinasi İnan, NTV Temsilcisi Kadir Çelikcan, Haber Türk Temsilcisi Hasan Atmaca, UrfaGap internet sitesi sahibi Fuat Erbülbül ve yerel ve yaygın medya mensupları katıldı.

 

Şanlıurfa'nın Büyükşehir statüsü kazanmasından bu yana kurum olarak yaptıkları çalışmaları bir bir anlatan ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı görev süresinde Şanlıurfa’ya 3,5 yılda 30 yıllık çalışmalar ve projeleri kazandırdıklarını belirten  Çiftçi Görev süresince tüm kurumlarla birlikte ortak hareket ettiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Tüm bunların neticesinde Şanlıurfa'mız kazandı. Hiç bir kurumla farklı görüşlere düşerek ayrım gözetmedik. Olası bir sorunda anında bir araya geldik ve anında sorunlara çözüm ürettik.  Amacımız Şanlıurfa’ydı, Şanlıurfa için gece gündüz demeden çalıştık, gerek yatırım konusunda gerek hibe konusunda şehir dışında birçok arayışa girdik ve hizmetlerin yapılması noktasında büyük özveri sergiledik” dedi.

Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin 13 ilçede çalışanlarla bütünleşip istisdamda Harran Üniversitesi ile yapılan protokol ile başarılı öğrencileri ödüllendiren  ODTÜ,Yıldız Teknik ve Mimar Sinan gibi üniversitelerde başırılı öğrencileri ödüllendirdiğini belirten Çiftçi; belediyenin 3-5 kişi ile yönetilmediğini kurumsal olarak hareket edildiğini ve şeffaf bir dönem geçirildiğini belirtti.

 

Amacımız Şanlıurfa’nın topyekûn kalkınmasıdır

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.nihat Çiftçi; Büyükşehir Belediyesi olarak tüm projelerine devam ettiklerini ve  Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelinde ve tüm ilçelerde projeler başlattık. Amacımız Şanlıurfa’nın topyekûn kalkınmasıdır. Her ilçeye, Prestijli Caddeler, Semt Pazarları, Semt Sahaları, Mezarlık Düzenlemeleri, Kent Parkları, Cephe İyileştirme gibi birçok hizmetleri getirdik. Yıllardır hizmete hasret kalan Şanlıurfa’nın ihtiyacına karşılık verdik” diye konuştu.

446 milyon lira hibe aldık

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat çiftçi dünyanın dört bir tarafında kaynak araştırması yapıldı. ŞUSKİ Genel Müdürlüğü 330 milyon,Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının ise 116 milyon lira olmak üzere 446 milyon lira hibe alındığını belirten çiftçi, bu 446 milyon lirayı karşılıksız olarak Şanlıurfa’ya kazandırdık.dedi.

Basın toplantısında daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, programın ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün açılışı yapılan Millet Kıraathanesini ve sosyal tesisleri Basın Mensupları ile birlikte gezdiler. Çiftçi, toplantıya katılanlarla birlikte toplu resim çektirdi.

 

 

 

 

 

2019/03/2019-03-13-18-00-05.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Bakkallar POS cihazı kullanmalı
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret
Suruç’lu 25 Muhtar’dan DSİ’ye ziyaret