Çiftçi, Sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi (Video)
  • Reklam

Çiftçi, Sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi (Video)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’da faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve Meslek Odaları Başkanları Cumhuriyet tesislerinde bir araya geldi.

05 Aralık 2018 - 17:57 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 18:42

Şanlıurfa Esnaf ve  Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay yaptığı konuşmada; Şanlıurfa’da 3,5 yıl içinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının yaptığı hizmetleri gördük.3,5 yıllık süre içinde bizlerden görüş aldılar.Bizimde çalışmalara katkılarımız oldu. Yapılan çalışmalar fazla, sivil toplum örgütleri ile yapılan işbirliği çok önemli bundan sonra gelecek Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımızın da sivil toplum örgütleri ile işbirliğinin devam etmesini bekliyoruz.dedi.

            Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek ise yaptığı konuşmada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Nihat Bey’in bundan sonra da deneyimlerinden istifade edilecektir. Bundan sonra Şanılurfa’da görev bitmedi. Dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi yaptığı konuşmada,; Büyükşehir Belediyemize hep birlikte sahip çıktık. Hepinize teşekkür ediyorum. Her zaman birlikte olmaya çalıştık ve ortak akıl ile hareket ettik.  Hep birlikte Şanlıurfa’mız için güzel şeyler yaptık.  Şanlıurfa’nın birlik ve beraberliğini birlikte başardık. Kamu kurum kuruluşları olarak sivil toplum kuruluşları olarak her açılışta bizi yalnız bırakmadınız, biz o gücü sizde görmeseydik o performansı 3 yılda gösteremezdik. Şanlıurfa’ya birçok kaynağı dışardan getirdik, başarılı bir proje olmazsa dışarıdan kaynak getirmezseniz sizin alacağınız payla ancak personel maaşı ve rutin hizmet giderilir. Farklı çalışkan iller alacağına Şanlıurfa’mız birçok hibeyi aldı. Bunu hep birlikte başardık inşallah daha güzel bir şekilde devam eder. İnsanlar gelip geçici esas olan kurumlardır esas olan Şanlıurfa’nın ortak paydasıdır. Şehir olarak biz bu şehri strese koymamamız lazım, bu benim şahsi fikrim. Çok iyi bir şekilde yorulmayıp doğru kadroyu,  şehre hizmet eden bir kadroyu inşallah hep birlikte ortaya çıkaracağız. Hepinize kapımız açık biliyorum sizinde kapınız açıktır.hoş bir sedayı bırakmayı amaçladık.bunu da başardığımıza inanıyorum.eksikliklerimizi kapatmaya çalıştık. Belediye kaynaklarının dışında ise 750 milyon lira dışarıdan getirdik. Dedi.

Sivil toplum örgütleri istişare toplantısına Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, Olay Gazetesi sahibi Celal Çiftçi, Duru TV Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni urfa Gazetesi sahibi Mehmet Canbek, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Bedih Şatoğlu, Şanlıurfa Vakfı Şube Başkanı Emin Karahan, TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Memur-Sen Şube Başkanı İbrahim coşkun, MUSİAD Şube Başkanı Mahmut Saatçı, Hasan Aslan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ş.Urfa Şubesi Başkanı, Sebze ve Meyve komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk akbaş, Muharrem Çelik Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ş.Urfa Şube Başkanı, Kızılay Şube Başkanı Ahmet Elçi, ANİYAD Başkanı Ahin Güneş  ve STK temsilcileri katıldı.

 

2018/12/2018-12-05-18-00-44.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Okullar arası bilgi yarışması yapıldı
Okullar arası bilgi yarışması yapıldı