Ciğer Vadisi Karaköprü’de hizmete açıldı (Video)
  • Reklam

Ciğer Vadisi Karaköprü'de hizmete açıldı (Video)

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde Şanlıurfa’nın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak Ciğer Vadisi yoğun bir katılımla hizmete açıldı.

23 Aralık 2018 - 17:22 - Güncelleme: 23 Aralık 2018 - 18:10

İş adamı Abdurahman Yaşar, ortağı olan 50 yıllık Ciğerci ustası olan Mehmet Erçin ile birlikte Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesi 35 metre yol üzerine Ziraat Bankası karşısı Morev altında açtığı  Ciğer Vadisi açılış törenine Şanlıurfa Vali Yardımıcısı Selami Işık ,AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Karaköprü Belediye Başkan Vekili Bekir Akyol, Karaköprü Belediye Başkan adayı İsa Kızıldemir, Eski il Genel meclisi Başkanı uğur Büyükhatipoğlu,Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Haktankaçmaz, AK Parti Milletvekili adaylarından Güler Kama İzol, Eski İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Yavuz,  Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Kirli, Manifaturacılar Odası Başkanı İbrahim Halil Beyaz, Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Koçak, Sivil Toplum örgütleri yetkilileri, resmi kurum ve kuruluşların yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.katılımcılara ikram edilmek üzere 2 bin kişilik çiğköfte yoğruldu.

Bölgesine yatırım yapan bu iş insanlarımızı yürekten kutluyorum

Ciğer Vadisi’nin açılışında katılımcılar ile birlikte yapan  Ak parti il başkanı Bahattin yıldız, “Karaköprü ilçesinde güzel bir işletmenin açılışını gerçekleştirmek için bir aradayız. Karaköprü ilçemize ve bölgemize yatırımları bulunan Abdurrahman Yaşar’ı ve ortağı olan Mehmet Erçin’i tebrik ediyorum. Ülkede ve dünyada ekonominin çok zorlu bir süreçten geçtiği dönemde, böylesine topluma ve bölgesine yatırım yapan bu iş insanlarımızı yürekten kutluyorum. Onları işyerinin açılışında yalnız bırakmadığınız için katılımınızdan dolayı Abduarahman Yaşar, Mehmet Erçin adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Bol kazançlar nasip etsin. Bütün esnaflarımıza da işlerinde başarılar diliyorum.dedi.

Urfamızda daha iyi ve kaliteli mekanların açılmasına ,çoğalmasına vesile olur.

Şanlıurfa Vali Yardımıcısı Selami Işık ise yaptığı konuşmada ,inşallah bu mekan kalitenin artmasını sağlar. Urfamızda daha iyi ve kaliteli mekanların açılmasına ,çoğalmasına vesile olur.işletmeci Abdurrahman Yaşar ve ailesine böyle bir mekanı Şanılurfa’ya kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Dedi.

Başkan Yıldız konuşmasının ardından işletme sahipleri ve davetlilerle birlikte kurdeleyi keserek, Ciger vadisi’nin açılışını gerçekleştirdi

Yaşar, açılışa katılanlara teşekkür etti

İşletme sahibi iş adamı Abdurahman Yaşar, Şanlıurfalı hemşerilerimizi Karaköprü ilçesinde açmış olduğumuz Ciğer Vadisi’ne bekliyoruz. Bugün açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerinize teşekkür ediyorum. dedi.

Ciğer vadisi ekonomiye katkı sağlayacak

Açılışa katılanlar ise Şanılurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrat yerlerinden biri olan çiğercilerdir. Bu işletme gerek hijyen olması gerekse de profesyonel işletmecilerle Şanılurfa’nın turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Aynı zamandan istihdam ile Şanılurfa’da ekonomiye de katkı sağlamış olacaktır.Dediler.

2018/12/2018-12-23-17-29-06.jpg
2018/12/2018-12-23-17-28-22.jpg
2018/12/2018-12-23-17-28-24.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti