Çok amaçlı hizmet evlerinin sayısı artıyor
  • Reklam

Çok amaçlı hizmet evlerinin sayısı artıyor

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla başlatılan çok amaçlı hizmet evlerinin sayısı her geçen gün artıyor.

23 Kasım 2018 - 15:28

Kırsal Hizmet Müdürlüğü tarafından ‘her mahalleye çok amaçlı hizmet evi’ projesi kapsamında yaklaşık 100 mahallede çalışmalar tamamlanırken, 26 mahallede ise çalışmalarda sona gelindi.

Altaylı Mahallesi Çok Amaçlı Hizmet Evi’ndeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, noksanlıkların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Mahalle sakinleriyle çok amaçlı hizmet evini gezen Öncül, bir süre mahalle sakinleriyle sohbet ederek taleplerini dinledi.

Çalışmaların Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla başlatıldığına dikkat çeken Öncül, şunları söyledi: “Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talepleri doğrultusunda Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda 17 kırsal mahallemizde çok amaçlı hizmet evinin yapımına başladık.Bugün de eski ismi Dindar, yeni ismi Altaylı mahallesinde çok amaçlı hizmet evinin önünde bulunuyoruz.Bilindiği üzere artık taziyeler çok kalabalık bir şekilde geçiyor, eskisi gibi çadırlarda veya evlerde yapmak pek mümkün olmuyor.Gerek Siverek gerek bölgemizin kendisine has bazı gelenekleri var, herkes taziyesi olanın acısına ortak olmaya, onun derdiyle dertlenmeye gayret ediyor.”

Çok amaçlı hizmetevlerinin sadece taziye için kullanılmadığına değinen Başkan Yardımcısı Öncül, “Biz bu çok amaçlı hizmet evlerini sadece taziye amacıyla yapmıyoruz.Vatandaşlarımın iyi günlerinde,bu kına gecesi olabilir, düğün ya da mevlitolabilir, hatta gerektiğini gerektiğinde Cuma sohbetlerinde bile kullanılabilir. Kısacası çok amaçlı hizmet evleri her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler içinde kullanılabilir. Temennimiz yapılan hizmet evlerinin vatandaşlarımızın iyi günlerinde kullanmalarıdır.” dedi.

Çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür eden mahalle sakinleri, çok amaçlı hizmet evinin her amaçla kullanılabileceğini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Okullar arası bilgi yarışması yapıldı
Okullar arası bilgi yarışması yapıldı