Çok geniş kapsamlı çalışıyoruz
  • Reklam

Çok geniş kapsamlı çalışıyoruz

Salici, Eyyübiye bölgesindeki gençliği veya eğitim ve öğretimin dışında kalmış insanları eğitim potası içerisinde eğiterek onlara farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz.

24 Aralık 2018 - 18:37

Eyübiye Halk Eğitim Müdürü Mehmet SALİCİ  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Yeni ve farklı bir kurumda çalışmanın ilkini yaşıyorum, ilk defa Halk Eğitimde çalışıyorum, farklı bir kurum, hareketli bir kurum. Yaklaşık olarak 21 yıldır idarecilik yapıyorum fakat Halk Eğitim farklı bir idarecilik, sosyal yönden, aktivite yönünden ve genel manadan her yönden farklı ve hareketli bir kurum ve bu hareketliliğin içerisinde biz de hareket ederek güzel çalışmalara imza atmayı temenni ediyoruz. Bu arada bize bu bayrağı devreden arkadaşlarımızın da o kaldıkları yerden itibaren bayrağı daha güzel bir yere getirme amacını hedefliyoruz.  Bulunduğum ilçeyi tanıyorum, 8 yıldır Eyyübiye bölgesinde çalışıyorum, bu bölgeyi, bu bölgenin insanlarını, bu bölgede ki potansiyeli biliyorum ve bu potansiyeli değerlendirerek 8 yıl çalıştım. O manada sıkıntı yaşayacağımızı tahmin etmiyoruz. Sonuç itibariyle bölgeyi tanıdığımızdan dolayı, şartları bildiğimizden dolayı bildiğimiz bilgiler doğrultusunda daha avantajlı bir şekilde hareket edeceğimizi düşünüyorum.  Hedeflerimiz öncelikle bölgede bulunan gençlerin kurslarımızla bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, farklı alanlarda olumsuz yönde etkilenecek olan gençlerin kurslarla veya olumlu çalışmalarla, aktivitelerle destekleyerek o olumsuz alışkanlıklardan kurtarmayı hedefliyoruz. Eyyübiye bölgesindeki gençliği veya eğitim ve öğretimin dışında kalmış insanları eğitim potası içerisinde eğiterek onlara farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz. Muhakkak bir halk eğitim merkezine uğrayıp buradaki kurslarımızla ilgili, çalışmalarımızla ilgili bilgi sahibi olmalarını istiyoruz, en azından bizi ziyaret edip bizimle tanışmalarını istiyoruz. Ve buradan muhakkak kendilerine yönelik bir çalışmanın olabileceğini hiçbir zaman unutmasınlar. Çok geniş kapsamlı çalışıyoruz, bizim açtığımız kurslar ve açacağımız kurslar gençlere, yetişkinlere yönelik bir de dezavantajlı olan yabancı misafirlerimiz Suriyelilere yönelik farklı çalışmalarımız mevcut. Ve onlara da en iyi hizmeti sunmak için diğer vatandaşlarımıza da olduğu gibi onlar içinde her türlü imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Var olan projelerimizi de en üst düzeyde faydalanmak amacıyla çalışacağız, inanıyorum ki bu hususta diğer illerle de iş birliğine girerek bu çalışmalarımızı güzel bir şekilde sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Aldığımız bayrağı daha güzel yerlere getirme hedefiyle bu işe başladık, var olan bütün destekleri de arkamıza alarak inşallah güzel çalışmalara ekibimle beraber, çalışma arkadaşlarımla beraber Milli Eğitim Müdürüm Ahmet Bey, İlçe Şube Müdürüm Hatice hanım ve diğer ilde ki başta Müdürümüz Şerafettin TURAN ve diğer ekiple beraber güzel çalışmalara imza atacağımızı ümit ediyorum.  dedi.

Mehmet Salici Kimdir ? 1971 Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde doğdu. İlk öğrenimimi, orta öğrenimimi, liseyi Hilvan’da tamamladı Yüksek öğrenimi Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde sınıf öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladı. Daha sonra 1994 yılında Şanlıurfa’ya atandı. Şanlıurfa’dan da o yıl içerisinde Hilvan’a atanarak 1 yıl çalıştı. Akabinde Mustafa Kemal İlkokuluna atanarak 14 yıl görev yaptı. Bu hizmetimin bir kısmı müdür yardımcılığı, bir kısmı müdürlük olarak devam etti daha sonra 1 yıl Şube müdürlüğü yaparak Şanlıurfa’ya atandı. Şanlıurfa’da da 8 yıllık rotasyon süresini tamamladıktan sonra Halk Eğitim Merkezine 13 Ağustos tarihi itibariyle atandı.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti