Dış görünüş bir kadın için çok önemlidir (video)
  • Reklam

Dış görünüş bir kadın için çok önemlidir (video)

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Nur Güzellik Salonu sahibi Adile Çakmak ile röportaj yaptı.

05 Nisan 2018 - 18:28 - Güncelleme: 07 Nisan 2018 - 15:42

Çakmak; Nur Güzellik Merkezi olarak iki tane doktor ile anlaşmamız var, işletme içerisinde her hangi bir şekilde, müşterinin alerjisi olabilir, kimyasalların göze kaçma olasılığı olabilir ki bunu hiç kimse istemez.  Bir kesim olabilir, yırtıcı alet olabilir zaten makas, ustura gibi şeyleri kullanıyoruz. Bize bilgi verecek bir sağlıkçı ile çalışmamız bizim için avantaj çünkü o sırada ne yapacağımızı biz kestiremiyoruz, en azından elimizin altında olunca bilgi alabileceğimiz bir uzmanın olması bizim için avantajdır.

Düğün arifesinden itibaren, gelinliği olsun, bindallığı olsun, kuaför olsun, fotoğrafçılık olsun bunun için de özel ihtiyaçları olsun. Epilasyon gibi, kesin sonuç veren cihazımız var.

Şanlıurfa halkı bu konuda bilinçli olmaya başladı çünkü artık teknoloji çağındayız internetten, sosyal medyadan araştırıyorlar ve artık kulaktan dolma alışkanlıklar kalktı.

 Bazı alet ve edevatlar var, örneğin spatula, örtü, havlu gibi kişisel malzemelerimizin tek kullanımlık olması lazım.

Gidilecek güzellik merkezi hakkında ufak bir araştırma yapılması, onun hakkında bilgi alınması, işletmenin kaç personel ile çalıştığına da dikkat edilmesi lazım.

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Adile Çakmak Nur Güzellik Salonunun sahibiyim. 2013’ten beri bu işin içindeyim, 8 yıldır profesyonel olarak hem kuaförlük işletiyorum hem güzellik merkezi işletiyorum, yeni dönemde de lazer işine başladık. Ayrı yeten gelinliğimiz, nişanlığımız ve fotoğrafçımız da mevcut

İŞ YERİNİZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

İş yerimizde A’dan Z’ye her şey mevcut, düğün arifesinden itibaren, gelinliği olsun, bindallığı olsun, kuaför olsun, fotoğrafçılık olsun bunun için de özel ihtiyaçları olsun. Epilasyon gibi, kesin sonuç veren cihazımız var bunun hakkında da bilgi verebiliriz. Yeni evlenen çiftlere kampanyamız var, müşterilerimiz hepsinden yararlanabilirler.

SİZE GELEN MÜŞTERİLERE İŞLEM ÖNCESİ TAVSİYELERİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ?

Öncelikle gelen kişinin istediğini anlamaya çalışıyoruz, bizim AADS diye bir programımız var, önce anlama, sonra anlatım, sonra değerlendirme, sonrasında ise sonuç. Kişi geldiği zaman ne istediğini biliyorsa bizde elimizden geldiği kadar anlamaya çalışıyoruz, isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz, kendi bilgilerimiz çerçevesinde elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz ve sonuca geçiyoruz.

KALİTELİ BİR GÜZELLİK MERKEZİNDE BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Öncelikle hijyen, en önemli konulardan birisi işletmenin hijyenik olması, kullandığı alet ve edevatların hijyen bakımından temiz ve dezenfekte edilmesi, kişinin sağlığıyla oynanmaması, sağlığına her hangi bir şekilde zarar gelmeyecek şekilde olması lazım. Bazı alet ve edevatlar var, örneğin spatula, örtü, havlu gibi kişisel malzemelerimizin tek kullanımlık olması lazım. Özellikle kişinin bilgili olması, işlem yapacağı kişiye detaylı bilgi vermesi ve kişinin ten rengi, saç rengi, yüz biçimi istediği şekle, istediği işleme cevap verebiliyor mu? Yakışır mı yoksa yakışmaz mı? Önce bunun analizini yapıp sonra işleme geçiyoruz sonrasında ise zaten sonuca geçiyoruz.

BİR GÜZELLİK MERKEZİNE GİDİLECEĞİ ZAMAN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İşletmenin ışık alabiliyor mu? Hijyen kurallarına uygun mu? Güneş ışığı alabiliyor mu? Yansımalara dikkat edilmesi gerekiyor, işlem veren personelin kılık ve kıyafetine, eldiven kullanmasına, özellikle kesici aletlerin düzgün kullanılmasına gerçekten bu işi yapıyorsa işin eğitimini almış olmasına, gereken belgelerin sorulması gerekiyor. Gidilecek güzellik merkezi hakkında ufak bir araştırma yapılması, onun hakkında bilgi alınması, işletmenin kaç personel ile çalıştığına da dikkat edilmesi lazım. Çünkü bir personel belli bir kapasiteye hizmet verebilmektedir ama birkaç personel ile çalışılırsa en azından 2 – 3 personelin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Personellerin kişiye gereken bilgilendirmeleri yapması gerekiyor, gerektiği kadarıyla da kişiyle ilgilenmesi ve isteklerine karşı cevap alabilmesi bizim için en önemli olan şeydir.

GÜZELLİK MERKEZİNİN BİR SAĞLIKÇI İLE ÇALIŞMASI SİZCE NE KADAR ÖNEMLİ?

Tabi ki çok önemli bir konu hem bizim açımızdan hem de Şanlıurfa’da ki güzellik merkezleri açısından, bizim sağlık hakkında ki bilgimiz belli bir yere kadardır. Belli bir sınıflandırma olduğu için, zaten sağlık bakanlığımızın da bizlere önerdiği muhakkak bir sağlık ekibi ile doktor ile bir sağlıkçı ile çalışmamızı öneriyor ve özellikle istiyor. Biz de Nur Güzellik Merkezi olarak iki tane doktor ile anlaşmamız var, işletme içerisinde her hangi bir şekilde, müşterinin alerjisi olabilir, kimyasalların göze kaçma olasılığı olabilir ki bunu hiç kimse istemez.  Bir kesim olabilir, yırtıcı alet olabilir zaten makas, ustura gibi şeyleri kullanıyoruz. Bize bilgi verecek bir sağlıkçı ile çalışmamız bizim için avantaj çünkü o sırada ne yapacağımızı biz kestiremiyoruz, en azından elimizin altında olunca bilgi alabileceğimiz bir uzmanın olması bizim için avantajdır. Her hangi bir şekilde personelin bile başına yanıcı, kesici vs. bir şey geldiğinde, işlem dışı bir olayla karşılaştığında en azından müdahale edebilecek bir kişiden yardım almak tabi bizim için de avantajdır.

ŞANLIURFA HALKI BU KONUDA BİLİNÇLİ Mİ?

Şanlıurfa halkı bu konuda bilinçli olmaya başladı çünkü artık teknoloji çağındayız internetten, sosyal medyadan araştırıyorlar ve artık kulaktan dolma alışkanlıklar kalktı. Bizim de amacımız müşteri gelince önce bir ön bilgi veriyoruz, önce dinliyoruz gereken bilgileri veriyoruz, isterse sonra kararını veriyor ve elimizden geldiği kadar işlemine yardımcı oluyoruz.

ŞANLIURFA HALKINA TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

Dış görünüş bir kadın için vazgeçilmez bir şeydir bu yüzden her hangi bir işletmeye gitmeden önce iyi bir araştırma yapmaları, kaç yıl bu işin eğitimini almış? Diploması var mı? Ustalığı var mı? Diye sorduğu zaman iş yerinin sahibinden bire bir görüş aldığında zaten onu bilir.  Adresimiz: Bahçelievler 110. Sk. Fatih Apt. Altı 4/A Haliliye/ Şanlıurfa olup, İletişim ve Bilgi Almak isteyenler İçin Telefon Numaramız: 0542 827 34 62’ dir.

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 06 GD 7790
    11 ay önce
    DOĞRU YERDEYSEM İÇİNDE KUAFÖRDEN CİLT BAKIMINA MAKYAJDAN MANİKÜR HEDEPÜRE VE DAHİ EPİLASYONA HER BİR GÜZELLEŞTİRME,AKTİVİTESİNİN YAPILDIĞI YER...NURDAN GELEN GÜZELLİK NUR GÜZELLİK SALONU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret