Doğru Çizgi’de kurban ve infak konu edildi
  • Reklam

Doğru Çizgi’de kurban ve infak konu edildi

Duru TV’de Yenişafak, Milat ve Diriliş Postası Temsilicisi ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler’in sunduğu Doğru Çizgi proğramına Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep koçak ve Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem katıldı.

12 Ağustos 2018 - 15:38

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler’in Duru TV’de sunduğu Doğru Çizgi proğramına Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep koçak ve Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem konuk oldu. Proğramda “Kurban ve İnfak” konu edildi.

Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep Koçak, Dünyanın 65 ülkesinde faaliyette bulunduklarını, kesilen kurbanların isim okunarak kameraya çekildiğini ve kurban sahibine gönderildiğini belirten Koçak, Müslüman ülkelerde su kuyusu açtıkları, her türlü yardımı yaptıklarını belirterek Türkiye ile Dünya’daki Müslümanlar arasınıda bir köprü olduklarını Türkiye’de kurban kesiminin 1100 lira, filistin’de 1700 lira, Suriye’de 1100 lira ve yurt dışında diğer ülkelerde 560 lira olarak belirtti.

Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise Banğladeş’te Arakanlı Müslümanlar için 2 bin adet bambu’dan ev yaptıklarını ve Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında şehit olan 52 şehidimizin adları burada yapılan evlere verdiklerini belirtti.

İnfak  kelimesi, Allah’ın (cc) hoşnutluğunu kazanma niyeti ile harcamada, yardımlarda(maddi,manevi) bulunma anlamına gelir. Aynı zamanda “İnfak” kelimesinin taşıdığı mânâ iyi tahlil edilirse, bu ibâdetin bir hikmetinin de, insanı ruh, şahsiyet ve karakter bakımından maddenin esâretinden kurtararak mâneviyâtı maddiyâta hâkim kılması olduğu görülür. Bu yönüyle ibâdetler içinde infâkın rûha sağladığı belki de en büyük fayda, “vicdan huzûru”dur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eyyübiye belediyesi talepleri bir bir yerine getiriyor
Eyyübiye belediyesi talepleri bir bir yerine getiriyor
Kaleci Çilingir Karaköprü Belediyespor’da
Kaleci Çilingir Karaköprü Belediyespor’da