Düğün fotoğrafçılığı yaygınlaşıyor

Düğün fotoğrafçılığı yaygınlaşıyor

Şanlıurfa’da düğün fotoğrafçılığı yapan Fatih Taşöz, dış mekan düğün fotoğrafçılığı ile ilgili ayrıntıları gazetemize anlattı.

11 Eylül 2017 - 18:26

           Taş öz;  Yaklaşık 3 – 4 yıldır Şanlıurfa’da düğün fotoğrafçılığı yapılıyor. Tabi profesyonel anlamda da diğer illerin gerisindeyiz ama yavaş yavaş onların seviyesine ulaşmak üzereyiz. Artık stüdyo fotoğrafçılığı eskisi kadar rağbet görmemekte o yüzden talep günden güne artmaktadır. Son zamanlarda tüm evlenen çiftler neredeyse dış çekimi tercih etmektedirler. İşinizi güzel yaparsanız her işte kazanç vardır. Bu işte de öyle güzel iş, güzel sonuç, güzel fotoğraf verirseniz çiftlere maddi olarak da iyi bir sonuç almaktasınızdır. Dış mekân fotoğrafçılığı özellikle çiftlerin duygu ve düşüncelerini fotoğrafa yansıtabilmek, bunu yakalayabilmek çok önemlidir.

             Çiftlerin en güzel gününü mutlu etmeye çalışıyoruz.

            Sonra kişisel olarak insanları, çiftleri rahatlatmak, psikolojik olarak faktörler girmektedir. O yüzden diğer fotoğraf türlerine göre duran değil hareketli, insan çektiğimiz için biraz daha zor. En önemlisi insanlarla, insanları mutlu etmekle uğraşıyoruz, en güzel gününü mutlu etmeye çalışıyoruz. Tabi bu insanların o günün stresini atlatmasıdır.Biz de bunu en az stresle, en az gerginlikle güzel ve mutlu anlarını yakalamak zorundayız o yüzden bu biraz zorluklara sebep olmaktadır. Bu iş de özellikle referans çok önemli. Çekim yapmış fotoğrafçı ile daha önce çekim yapmış çiftlerimiz ile görüşülmeli, memnun kalıp kalmadığı sorulmalı, sonra ise İncelenmeli fotoğrafçının size ne vereceği, ne vaat edeceği özellikle anlaşılmalıdır. İnceledikten sonra kafada hiçbir soru işareti kalmadan anlaşabilirler.

              Yenilikçilere açık bir fotoğrafçı tercih etmelerini öneriyorum.

              Taşöz;  Her şeyden önce güzel bir duygu, çiftlerimiz çok heyecanlı oluyorlar, fotoğraf işine çok ehemmiyet veriyorlar. Biz de elimizden geldiğince onları en az stresle en az kaygıyla bu işi bitirmek üzere çalışıyoruz. Onları mutlu bir şekilde yolcu edersek tabi bizim için çok iyi bir sonuç alıyoruz. Şanlıurfa fotoğrafçılığa ve gelişime açık bir yer. Diğer illere nazaran biraz aha yavaş ilerliyor fotoğrafçılık biz elimizden gelen gayreti, çabayı sarf ediyoruz. İnsanlara güzel fotoğraflar çekmek için, güzel sonuçlar vermek için uğraşıyoruz. Dışarıyı takip ediyoruz, dışarıda ki fotoğrafçılar nasıl yapıyor? Nasıl ekipman kullanıyor? Onlar için uğraşıyoruz. Yenilikçilere açık bir fotoğrafçı tercih etmeleri onlara bir önerimdir.

            DIŞ ÇEKİM

Dış çekim düğün fotoğrafçılığının en önemli branşlarından biridir. Ayrıca ülkemizde ve dünya da dış çekim düğün fotoğrafı çekimlerine büyük bir rağbet vardır. Yeni evlenecek çiftler için güzel birer anı olarak her zaman baş köşede duracaklardır. Dış mekan çekimleri güzel ve ilgi gördüğü kadar da üzerinde durulması ve dikkatli yapılması gereken çekimlerdir. Bunun en büyük nedeni dış çekimler stüdyo çekimlerine göre çok daha dış etkenle karşı karşıyadırlar. Sizin güzel gününüze güzellik katacak olan güzel hava birden değişip sizi zor durumda bırakabilir.Veya hayallerinizde mükemmel birer yeri olan mekanlar albümünüzde o kadar da güzel olmayabilir. İşte Evlilik Foto’nun dış mekan çekim tavsiyeleri

Dış Çekimlerinizi Düğün Gününden Önce Seçin

Dış mekan düğün çekimleri stüdyo çekimlerine göre daha fazla zaman alan bir fotoğrafçılık dalıdır. Kısa zamana güzel çekimler sığdırmak almamanız gereken bir risktir. Düğün öncesinde prova gününüzde güzel ve telafisi olan bir zamanda fotoğraflarınızın çekilmesi sizin için stressiz, rahat ve keyifli bir ortam oluşturacaktır.

Mekan Seçimi

Dış mekan seçimleri genelde örnekler üzerinden yapılmakta ve belli başlı mekanlar tercih edilmektedir. Bunun avantajı bilinen dış mekan çekimleri için sürekli kullanılan bir yere gitmek sizi beklenmedik  aksaklıklara karşı bir nebze koruyacaktır. Dezavantajı ise sizin için özel olan bu günün sadece size özel bir mekanda çekilmesini isteyebilirsiniz. Evlilik Foto her zaman müşterileri için özel ve keşfedilmemiş yerler tavsiye etmektedir.

Doğal Olun

Dış mekan çekimlerinin stüdyo çekimlerinden bir farkı daha naturel bir ortamda çekiliyor olmasıdır. Böyle olunca daha size özel pozlarda doğal bir şekilde fotoğraflar çektirmeniz dış çekimlerinizi daha samimi yapacaktır.

Dış Çekimlerde Gün Seçiminin Önemi

Dış mekan çekimlerinde sakin günleri ve saatleri seçilmesi gerekir. Bunun en önemli nedeni dış etkenler sizin doğallığı ve  çekimlere odaklanmanızı engelleyebilir. Hiç beklenmedik bir şekilde otopark da sıra beklemek veya çekim yapılacağı  mekanda çekim yapan başka çiftleri görmek sizi çok mutlu etmeyebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırsal yollar karayolları standarlarına getiriliyor
Kırsal yollar karayolları standarlarına getiriliyor
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti