Dur ihtarına uymayan şüpheli ayağından vuruldu
  • Reklam

Dur ihtarına uymayan şüpheli ayağından vuruldu

ŞŞanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası önündeki nöbet kulübesine yaklaşan bir şahsın “Üzerimde bomba var” demesi üzerine görevli nöbetçi memurlar tarafından ilk önce havaya ateş açılarak durdurulmaya çalışılmış, ısrarı üzerine şahıs bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

03 Şubat 2019 - 16:10 - Güncelleme: 03 Şubat 2019 - 16:16

Polisin yaptığı ilk incelemede şahsın üzerinde her hangi bir patlayıcıya rastlanmadı. Yaralı şahıs hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Şüpheli şahısla ilgili yapılan incelemelerde şahsın daha önce 15 defa psikiyatri kliniğine giriş yaptığı anlaşıldı. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatıldı.

                Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Akşam 20.30 civarında Valilik internet sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden gerekli açıklamaları yaptık. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü önünde nöbet tutulan kulübeye yaklaşan bir şahsa arkadaşlarımız gerekli ikazı yapmalarına rağmen “elimde bomba var” patlatacağım beyanı üzerine yapılan uyarı ve havaya ateş edilerek uyarmaya çalışmışlardır. Israrı ve emniyet müdürlüğü binasına yaklaşması üzerine ayağından vurulmak suretiyle etkisiz hale getirmişlerdir. Şu an tedavi altına alındı. hayatı tehlikesi yok.üzerinde herhangi bir patlayıcının olmadığı tespiti yapılmıştır. Aynıca hastanede yapılan kayıtlarda da müteatdid  defa hastanelere başvurarak psikiyatri tedavisi gördüğü ve psikolojik yönünden rahatsızlığı olduğuna dair işaretler var. Cumhuriyet Savcılığınca adli tahkikat başlatıldı.olayın hemen akabinde de emniyet müdürümüz ,jandarma komutanım ve güvenlik birimlerimizle olay yerine geldik. Güvenlik birimlerimiz güvenlik birimlerimiz  20 binkm2 alanda gerçekten fedakarlık içinde görevlerini yürütüyorlar.şehrimizin huzurunu bozmaya yönelik bir eyleme, davranışa ve girişime müsaade etmemek için de canlarını dişine takarak bir özveri davranışı göstermektedirler. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar seçimin huzurlu geçmesi için gerekli tedbirleri aldık.seçim sürecinde de bu ve buna benzer olayların olabileceği dikkate alınarak vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını ve şüpheli gördükleri bir olayı ve durumu güvenlik güçlerimizle paylaşmak sureti ile tedbir alınmalarının uygun olacağını değerlendiriyorum. Vatandaşlarımız  aidat ve müsterih olmasını, ekonomik ekonomik hayatlarını huzur içinde devam ettirmeleridir. Şüpheli ile ilgili arkadaşlar araştırma yapıyorlar. Terörle ilgili bir durum sözkonusu olursa bunu kamuoyu ile paylaşırız. Şüpheli 1990 doğumlu psikolojik tedavi gören bir gencin olduğu olayın ilk değerlendirmesinde olarak murferit bir olay olduğunu gösteriyor. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gençlerden askerlere moral ziyareti
Gençlerden askerlere moral ziyareti
Harran Üniversitesi Rektörlüğünden Harran’a Ziyaret
Harran Üniversitesi Rektörlüğünden Harran’a Ziyaret