En iyi reklam müşterinin beğenisidir
  • Reklam

En iyi reklam müşterinin beğenisidir

Doğan, Aslında en iyi reklam müşterinin sizin işçiliğinizi beğenmesidir, müşterinin övgüsüdür, bizde rehber oto ve halı yıkama olarak müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

08 Temmuz 2018 - 16:54 - Güncelleme: 08 Temmuz 2018 - 17:03

Rehber Halı yıkama yetkilisi Kadir DOĞAN Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Şanlıurfalıyım 3 yıldır oto ve halı yıkama mesleğini yapıyorum. Öncelikle hijyenik bir ortam olması şart, kalifiyeli elemanın olması şart çünkü halının üzerinde makinenin fazla çalışması halıya zarar verir, hızlı ve titiz bir şekilde halıların üzerindeki lekelerin çıkarılması lazım. Bu konu üzerinde çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Aslında en iyi reklam müşterinin sizin işçiliğinizi beğenmesidir, müşterinin övgüsüdür, bizde rehber oto ve halı yıkama olarak müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz zaten temiz ve hijyen olmak bizim prensibimiz. Ben bütün halıları kendim teslim ediyorum ve bütün müşterilerimize ‘eğer biz şikâyetiniz olursa bize geri dönüş sağlarsanız seviniriz’ diyorum. Genelde olumlu dönüşler oluyor, bunun en belirgin özellikleri tavsiyeler üzerine müşteri potansiyelimizin daha da büyümesidir. Evlere ve iş yerlerine servisimiz mevcuttur. Aldığımız halıları en temiz ve hijyenik bir şekilde iade etmeye çalışmaktayız. Tabi rağbet ve yoğunluk olunca halıları en fazla 1 hafta, 10 gün içerisin de teslim ediyoruz. Sadece halı değil tabiki battaniye, koltuk, araba, evlere gidip koltuk temizleme işlemimiz elimizden geldiği kadar müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Rehber oto ve halı yıkama 11 Nisan Spor Kompleksi yanı Eyüpoğlu halı sahasının içinde bulunmaktadır. Telefon numaramız: 0537 923 45 63 olup,Rehber halı yıkama olarak bütün imkânlarımızla tüm Şanlıurfa halkının hizmetindeyiz.dedi.

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar; 

Halılar bir evin olmazsa olmaz bir süslemesi, kullanımını ve estetiğini oluşturur. Bu nedenle halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerden bazılarını sizlere açıklayarak, nelerin yapılıp yapılmaması gerektiğini açıklayacağız. Halı yıkarken önemli unsurlar ve işleyişler bulunmaktadır. Bunlar bir halının,• Türünü,• Yapısını,  Halıda kullanılan malzemeleri,  Yünü, gibi unsurlar ele alınarak bir halı yıkama işlemine girilmesi gerekmektedir. Özellikle deterjan konusu ve halı yıkamadan önce tozlarının alınması da önemli unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerde halının ılık su ile yıkatılmasıdır. Ilık su ile yumuşatılan halının üzerindeki lekelerin çıkması ve bazı toz kalıntılarının da yumuşamasını sağlayacaktır. Ya da halının aralarına kaçan katılaşmış cisimlerinde böylece ılık su sonrasında bir yumuşamaya girmesi de olasıdır. Bu nedenle halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerde başlıca hususlar, halının tozunun alınması ve ılık su ile yumuşatılmasıdır. Bu işlemlerden sonra halınızı yıkama konusunda rahat bir işleme girebilirsiniz. Böylece bir sorun yaşamdan gönül rahatlığı ile halılarınızı yıkar ve içinizi ferah tutabilirsiniz. Fakat önemli noktalardan bir tanesi halılarınızı yıkarken sert bir şeylerle ovalanmaması ve direk olarak deterjanların dökülmemesidir. Halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerde bunlar uygulandığında,
Halı yıkarken bu gibi unsurların önemli bir değeri bulunmaktadır. Bu nedenle halılarınızı yıkarken,  Halının ilk önce tozları alınmalıdır. Bunun için bildiğiniz ve halılarınıza zarar vermeyecek bazı yöntemleri kullanabilirsiniz. Halının kalitesi ve üretiminde kullanılan malzemelerde de halının yıkanmasında dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bu nedenle kullanacağınız leke çıkartıcı ürünlerde kaliteye önem verilmesi ve belirli bir metot izlenmesi gerekmektedir. Deterjan kullandığınızda halılarınızın renkleri kalitesine ya da yapısına göre renk değiştirebilir. Bu nedenle halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenlerde, kullanacağınız temizlik malzemenin kalitesi, oranı ve kullanım miktarı fazlasıyla önemlidir. Eğer her türden kalitesiz bir malzemeyi halınız için kullanırsanız halınızı kısa bir süre içerisinde yıpratabilirsiniz. • Halı yıkarken suyun sıcaklığı da önemlidir. Çok yüksek sıcaklıklar halının malzemesini gevşetebilir ve soyulmalara ya da yapısındaki bazı maddelerin ayrışmasına neden olabilir. Bu nedenle suyu kaynama derecesinde olmayan bir sıcaklık ile eli fazla yakmayan bir değerde kullanılması gerekmektedir.  Son olarak halıyı yıkayacağınız ortamı iyi belirlemeniz şarttır. Balkonunuzda halınızı yıkayacaksanız yüzeyin temiz olmasına dikkat edin. Fırçalama işlemini ve suyu doğru orantılı olarak kullanarak halılarınızı yıkarken kimyasal ürünleri fazla kullanmayın. Adedince ve miktarlı bir kullanım, halı yıkarken size istediğiniz sonucu verecektir. Kısacası bu anlatılanlar evlerinde halı yıkama yapmak için anlatılmıştır. Ama asıl belirtmemiz gerekeni en sona bıraktık. Artık belediyelerin aldığı kararlar doğrultusunda evlerde ve kapı önlerinde halı yıkama yasaklanmıştır. Bunun başlıca sebebi su kullanımının fazla olmasından dolayı ve kapı önünde v.b alanlarda yıkanan halılardan akan su ve deterjanların çevreye verdiği zararlardan dolayı belediyeler bu tip yıkamaları yasaklamıştır.  Bu yüzden halı yıkama metotlarını o kadar okudunuz ben evimde yıkarım diyorsanız harcayacağınız zaman ve kullanılacak malzemenin fiyatını da düşündüğünüzde halılarını bir halı yıkama fabrikasına vermenin daha uygun olacağını göreceksiniz. Hem daha temiz hem kaliteli bir hizmeti alacaksınız. 

Oto Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar; 

oto sahiplerinin haftada en az bir kere otomobillerini yıkama ihtiyacı hissettikleri bir gerçektir.  Oto yıkanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. 

Oto Yıkarken Yapılan Yanlışlar ?

Oto yıkama her ne kadar basit gibi görünse de profesyonellik isteyen bir iştir. Kullanılan kimyasallar, Defalarca kullanılmış temizlik bezleri özelliğini kaybetmiş fırçalar aracınızın boyasını çözmekte ve çizmektedir. Kaporta üzerinde uzun süre kalan kimyasal temizlik maddeleri oto boyasının üst cilasını çözmekte ve zamanla boyadaki parlaklık yerini matlığa bırakmaktadır.

Oto Yıkamasında Yapılması Gerekenler ?

İçerisinde çözer madde bulunmayan oto şampuanı ile  oto bol suyla yıkanmalıdır. En az yılda iki kez boya koruma cilası araç kaportasına uygulanmalıdır. Boya üzerindeki güneş yanığı diye tabir edilen görüntülerin temel sebebi ağır kimyasal içeren deterjanlardır. işte bu tarz oto yıkama esnasında yapılan yanlışlıklardan bir diğeri de oto içerisine yapılan uygulamalarda yapılan yanlışlıklardır. Oto içerisine yapılan oto süpürme işlemi esnasında uygun uç kullanılmaması gibi sebeplerle kapı ile koltuk arasındaki döşemeler ağır çiziklere maruz kalmaktadır. Yapılan bir diğer yanlış ise dış yüzeyi silmek için kullanılan bezin kapı içlerinde ve hatta oto ön göğüslüğünü silmek içinde kullanılması büyük bir hatadır. Çünkü bezin gözenekleri arasında bulunan ince tozlar oto içini silme esnasında çizmektedir.  En büyük yanlışlıkların bir diğeri de kalitesiz oto içi temizlik ürünlerinin uygulandıkları  yüzeyde farklı sonuçlar doğurmasıdır. Bu kimyasallar oto döşemeleri ve torpido üzerinde istenmeyen lekeler bırakmaktadır. Oto içini Silme esnasında oto havalandırma ızgaralarının kırılması da çok büyük sorundur.  Bu sorunların sebebi dikkatsiz ve özensiz oto yıkama işi yapanların eserleridir.

Oto Yıkama İşinin İncelikleri

Bu konuda uzmanlaşmış ve bu işin hakkını veren oto yıkama işinin inceliklerini bilen oto yıkama işi yapanlar öncelikle tercih edilmelidir. Oto yıkama esnasında otonun üzerinde kullanılan boyaya zarar vermeyen oto şampuanı olmasına dikkat etmek ilk kuraldır. Ayrıca oto yıkama işi güneş altında yapılmamalıdır. Çünkü boya üzerinde oto şampuanı hemen kurursa istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Uygun tazyik ve fırçasız temizlik yapıldıktan sonra su içerisinde bulunan kireç kalıntıları oto üzerinde lekeler bırakmaması için kaporta ve camlar tümüyle kurulanmalıdır. Araç içerisi de temiz ve yumuşak temizlik bezleri yardımı ile ve hiçbir kimyasal kullanmadan silinmelidir. Oto içi süpürme işi de uygun süpürge uçları yardımıyla yapılmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz havalandırma ünitesi panjurlarının zarar görmemesine özen gösterilmelidir. Ayrıca tüm temizlik işlemi bittikten sonra otonun camları da sirkeli su ile silinmesi önerilenler arasındadır. Sirke kimyasal bir bileşen olmayıp oto camlarının parlamasına yardımcı olan önemli bir dezenfektandır. Bu yüzden birçok ev temizliği yapan bayanların mobilyaları ve vitrinleri sirkeli su ile sildiği bilinmektedir.

 

 

 

 

 

 

2018/07/2018-07-08-17-02-15.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmam Hatipliler yarıştı
İmam Hatipliler yarıştı
11 Nisan külliyesi Şanlıurfa için bir eser olacaktır
11 Nisan külliyesi Şanlıurfa için bir eser olacaktır