Esnaf biterse Türkiye’de her şey biter
  • Reklam

Esnaf biterse Türkiye'de her şey biter

Kaçak, Sadece koltukta oturmakla olmaz projeler yapmamız lazım, kim olursak olalım bizler yalnızca Hakkın ve insanların divanında vereceğimiz hesaba bakacağız

24 Aralık 2018 - 18:25 - Güncelleme: 24 Aralık 2018 - 18:27

Şanlıurfa Lokantacılar ve Tatlıcılar Oda Başkanı Mehmet KAÇAK  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; Bugüne kadar esnaf kardeşlerimize yapmış olduğumuz, insanların sevgisini kazanmak için elimizden geleni yaptık ve bundan sonra da esnaflarımıza hizmetlerimiz devam edecek. Esnaf kardeşlerimizin haklarını korumak bizim görevimizdir, esnaf kardeşlerimiz bizi seçmiş ise onların sevgisini kazanmak için adil ve dürüst olmamız lazım. Sadece koltukta oturmakla olmaz projeler yapmamız lazım, kim olursak olalım bizler yalnızca Hakkın ve insanların divanında vereceğimiz hesaba bakacağız. Çünkü Şanlıurfa’mız kültür şehri, medeniyet şehri, tarım şehri, turizm şehri ve bizim de görevimiz bu memlekete hizmet etmektir. Yöneticilerin de görevleri aynı şekildedir, insanların sevgisini kazanmak için her daima insanlarla iç içe olmamız gerekmektedir, kimseye boyun eğmeden halkımıza hizmet etmemiz gerekmektedir. Eğer biz sadece koltukta oturarak sadece koltuk sevdalısı olup halkımıza olan görevlerimizi yerine getirmezsek, hizmetten geri kalırsak bunu hesabını Allah’a veremeyiz.

Bağ-Kur primleri  çok ağır

Kaçak, Bilindiği gibi Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da esnaf kardeşlerimizin Bağkur primleri çok ağır bunun yanında elektrik kurumuna baktığımız zaman, elektriğe eskiden 1 lira veren şuan da 3 lira vermektedir. Esnaf damarda ki kandır eğer esnafın kanını emerseniz, esnaf biterse Türkiye’de her şey biter. Biliyorsunuz seçim sürecindeyiz, Urfa’mıza güzel şeyler yapacak, güzel projeler yapacak, güzel hizmetler yapacak bir başkanımız olur inşallah memleketimiz için hayırlı olacak olan kimse o olsun. Biz yöneticiler olarak vicdani muhasebemizi yaparak çalışmalıyız, eğer biz bu Ahmet’tir, bu Mehmet’tir diyerek çalışırsak Şanlıurfa’mıza çok büyük kötülük yapmış oluruz. Hamdolsun bizler Şanlıurfa yöneticileri olarak dürüst, namuslu ve Şanlıurfa’mıza sahip çıkacak yöneticileriz ve Şanlıurfa’mızda da böyle yöneticiler daima hazırdır. Şanlıurfa’mızın çok güzel bir sözü vardır ‘’Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek fazla ver’’ bu yüzden hiçbir zaman için Ahmet, Mehmet demeden dürüst ve Şanlıurfa’mıza sahip çıkacak olan insanların seçilmelerini istiyoruz, kim gelirse gelsin güzel çalışanların yanında olacağız ama yanlış olduğu zaman da yüzlerine karşı bu yanlıştır diyeceğiz.

Şanlıurfa'm için seçilecek tüm kardeşlerime sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Kaçak,  Eğer biz bu memleketi seviyorsak, bu memlekete severek hizmet edecek kişileri seçmemiz lazım. Ben buradan İl Başkanım Bahattin Yıldız’a, Ak Parti Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’e hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, inşallah seçilecek diğer kardeşlerim de Şanlıurfa’mıza yakışır bir şekilde hizmet ederler. Biz de bu vesileyle kendi memleketimize, bu memleketin çocukları olarak elimizden ne geliyorsa doğrunun yanında olacağız. Biz Şanlıurfa’da ki oda başkanları olarak da bir araya gelip, hep beraber istişare ederek güzel projeler ortaya koymamız lazım. Ben Şanlıurfa'm için seçilecek tüm kardeşlerime sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Fırsatçılara göz açtırmamak lazım

Kaçak, Biliyorsunuz dolar yükselerek Türkiye’mize ekonomik darbe yapılmaya çalışıldı, tabi Türkiye’miz bunun da üstesinden geldi. Dolar düştü bu anda fakat soruyorum bir litre mazotun fiyatını, meyvenin, sebzenin kilosunu soruyorum fiyatlar neden düşmedi? Denetim nerede? Siz çocuğunuza bile denetim yapmazsanız, onlarla ilgilenmezseniz o çocuğun hali nasıl olur? Bu yüzden fırsatçılara asla göz açtırmamak lazım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
Mahir eller projesi Şanlıurfa’da farkındalık yarattı
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti
valilik Basın Müdürü Madenli'nin dedesi vefat etti