Evlilik ve Mobilya Fuarına ilgi devam ediyor
  • Reklam

Evlilik ve Mobilya Fuarına ilgi devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanlığına ait 11 Nisan Fuar Merkezinde düzenlenen Şanlıurfa Evlilik ve Mobilya Fuarı’na 120 firma katıldı.

15 Mart 2019 - 16:23

Fuarın açılış törenine de  Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Selami Işık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri,  AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Gelinlik, mobilya, ev tekstili, takı ve mücevher, düğün organizasyonu sektörlerinde 120 firmanın katıldığı fuarda Harran Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu podoloji, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık, Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü ve Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, sektör bazlı etkinliklerle fuara katılım gösterdi. Ayrıca fuarın açılışında Harran Üniversitesi Folklor Ekibi izleyicilere bir gösteri sundu.

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik bakay yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarlarımızın ürettiği mamullerimizin sergilenmesine ve bu fuarın açılması Şanlıurfa esnafımıza ve ilini ekonomisine önemli katkı sağlayacaktır. Dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek ise bir şehrin gelişmesini sağlayan faktörlerden birisi fuarlardır.bu nedenle fuarın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Dedi.

Evlilik Hazırlıkları Fuarının açılış programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın ses getiren ve bölgenin ekonomik yapısını kalkındıracak fuarlarla gündeme gelmeye devam edeceğini söyleyerek Şanlıurfa’mıza yakışan bir fuar merkezi hizmete girdi. Büyükşehir belediye başkanlığı olarak bu fuarın anladık ki şehrimizin de müthiş bir potansiyel var. Bu her ay bir fuarın organize edilmesiyle birlikte bu potansiyel ortaya çıkıyor. Bugün de ikincisini düzenlemiş olduğumuz evlilik ve mobilya fuarına geldik 120 firma var işte ekonomi böyle canlanır, şehirler böyle ayağa kalkar böyle kalkınır. Üretmemiz lazım düşünmememiz lazım ben şuna inanıyorum fuar beraberliğinde girişimciliği getirecek , girişimcilik beraberinde markalaşmayı getirecek, markalaşma beraberin de ihracatı getirecek işte üniversiteyle ticaret sanayi odaları başkanlığıyla, esnaf  sanatkarlığı birliğiyle, yerel yönetimle tabi ki biz start fuarcılığa çok teşekkür ediyoruz. Sekiz yıldır bir ben bilirim bir Mustafa bilir neler çektiğimizi hangi koşullar da fuar tertip etmenin derdine düştük ama Allah’a şükürler olsun bu günleri gördük bizde mutluyuz Şanlıurfa’mıza da yakışıyor. Dedi.

AK Parti İstanbul milletvekili ve  Hazine Bakan yardımcısı Nurettin Nebati Şanlıurfa Güneydoğu’nun ve Anadolu’nun en önemli şehirlerinden birisidir.Şanılurfa Büyükşehir belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi’nin yaptırdığı fuar merkezi urfayı şaha kaldıracak bir proğramdır. Dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minibüsün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti
Minibüsün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti
Aksak: Hepimiz Ceylanpınar'ız ve hepimiz kardeşiz
Aksak: Hepimiz Ceylanpınar'ız ve hepimiz kardeşiz