Fakültede haftada 40 PET/CT taraması yapılıyor
  • Reklam

Fakültede haftada 40 PET/CT taraması yapılıyor

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, hastanenin nükler tıp servisinde kanser tedavisinde kullanılan PET/CT cihazıyla haftada yaklaşık 40 kişinin taramadan geçtiğini bildirdi.

28 Ekim 2018 - 16:01

Altay, yaptığı açıklamada, yakın bir zamana kadar da PET/CT cihazının kentte bulunmadığını yaklaşık 8 ay önce cihazı hastaneye kazandırdıkların hatırlattı.

Cihazın yüzde 30 verimle kullandıklarını anlatan Altay, şöyle konuştu: "Cihazın programı yazan bir öğretim görevlimiz var. Bu nedenle hafta 40 kişi taramadan geçiriliyor. Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteğiyle bu sayı daha artırma fırsatı bulduk. Diğer hastanelerdeki iki arkadaşımız hastanemizde görevlendirilmeleri söz konusu oldu. Cihazımızın hafta 100 kişinin çekimini yapabilecek kapasitede. Hastalarımız dışarıya yani çevre illere gitmesine gerek yok. Raporlamada destek olacak öğretim görevlisi kadrosunda desteğe ihtiyacımız var. Eğer öğretim görevli kadromuzda artış yapabilirsek raporlama süremizi kısaltacak ve çekim sayımızı artıracak. Yani  ek bir yatırım yapmadan hastalarımızın ihtiyacını karşılamış olacağız. Bizlere destek sunan herkese teşekkür ediyoruz."

2018/10/2018-10-28-16-03-57.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti