Geleceğin aşçıları mutfakta
  • Reklam

Geleceğin aşçıları mutfakta

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayan Halfeti MYO Aşçılık Programı öğrencileri ilk uygulama derslerini gerçekleştirdi.

01 Mart 2019 - 16:36

Aşçılık Programı 1. Sınıf öğrencileri uygulama dersleri kapsamında Halfeti Meslek Yüksekokulunda bulunan Uygulama Mutfağında bıçak kullanım teknikleri ve doğrama teknikleri üzerine çalıştı.

Ders sonunda Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Fatih KAYRAN, bu yıl eğitim-öğretime başlayan Halfeti Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz ile ilk uygulama dersini gerçekleştirdiklerine değinerek, öğrenim gördükleri bölüme ilgi duyarak gelen öğrencilerimizin, en temelden ileri seviyeye kadar teorik ve pratiği birleştirecek kapsamlı bir eğitimle, nitelikli birer aşçı adayı olarak yetişeceklerini söyledi.

Aşçılık Programı 1. Sınıf öğrencisi Aydın TAĞMA ise, bir dönem boyunca teorik olarak aldıkları eğitim sonrası ilk kez uygulama mutfağında olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Ders boyunca doğru bıçak kullanmayı ve birbirinden farklı kesim tekniklerini ve bunların neden gerekli olduğunu öğrenerek, hazırladıkları ürünleri öğrenerek yemeğe dönüştürmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşsizlik aile içi huzursuzları artırıyor
İşsizlik aile içi huzursuzları artırıyor
Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz.
Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz.