Gençler hayallerine Ceylanpınar Belediyesi ile uzandı

Gençler hayallerine Ceylanpınar Belediyesi ile uzandı

Spor mülakatı gerektiren mesleklere hazırlanan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesi'nin açtığı kurslarla hayallerine uzandı.

14 Kasım 2017 - 15:03

Ceylanpınar Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara gençler teşvik edilirken sınavlara hazırlanan gençler de bu kurslar sayesinde istedikleri mesleğin kapılarını açmış oldu.
HAYALLERİNDEKİ MESLEĞE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTILAR
Farklı branşlardaki sınavlara uzman eğitmenler gözetiminde hazırlanan öğrenciler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Polislik (PMYO-POMEM-PAEM9), Uzman Çavuşluk, Özel Harekat, Gardiyanlık gibi spor mülakatı gerektiren sınavlara da ön hazırlık yaptılar. Ülkenin bir çok yerinde ücretli olan kurslar, Ceylanpınar Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenleniyor. Daha önce maddi imkansızlıklar nedeniyle ilgili kurslara katılamayan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesinin teşvik ve maddi katkılarından sonra kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Ceylanpınar Belediyesi sayesinde kurslara katılan öğrenciler bu sayede hayallerindeki mesleğe bir adım daha yaklaşıyor.
10 Genç Bir Sonraki Aşamaya Geçti
Antrenör İbrahim Özgün ve yardımcıları Halil Topkan, Mehmet Dursun ve İbrahim Çelik'in önderliğinde kurslara hazırlanan gençler sınavlarda büyük bir başarı elde ederek Ceylanpınar'ın göğsünü kabarttı. Parkur gerektiren sınavlara katılan 13 Ceylanpınarlı gencin 10'u sınavların ilk aşaması olan spor mülakatında başaralı olarak bir sonraki aşamaya girmeye hak kazandı. Öte yandan Ceylanpınar Belediyesi açtığı kurslarla spor mülakatında yüzde 85'lik bir başarı yakaladı.
13 Gençten 10'u Başarılı Oldu
Kurslar hakkında konuşan Antrenör İbrahim Özgün, kurslarda yüzde 85'lik bir başarı yakaladıklarını ifade etti. Özgün, "Biz burada maddi imkansızlıklar yüzünden kurslara gidemeyen öğrencileri hayallerindeki mesleğe hazırladık. Birçok gencimiz bir an öne hayata atılmak istiyor ancak maddi imkansızlıklardan dolayı bu kurslara gidemiyordu. Ceylanpınar Belediyesi sayesinde bu kurslara katılan her 3 gençten 2'si hayallerindeki mesleğe hazırlandı. Bünyemizde sınava hazırlanan 13 gencin 10'ü spor mülakatında başarılı oldu ve biz yüzde 85'lik bir başarı sağladık. Bundan sonra da kurs için kayıtlarımız kaldığı yerden devam ediyor. Bize ve gençlerimize böyle bir imkanı hazırlayan değerli Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya da teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin, muhtarlar gününü tebrik etti
Vali Erin, muhtarlar gününü tebrik etti
Eyyüpoğlu'ndan muhtarlar günü mesajı
Eyyüpoğlu'ndan muhtarlar günü mesajı