Gençlerin uyuşturucudan uzak tutulmalı
  • Reklam

Gençlerin uyuşturucudan uzak tutulmalı

Şanlıurfalılar uyuşturucudan uzak tutulma yolunun aileden başladığını belirttiler.

10 Şubat 2019 - 18:51

Cuma Genç; Biz kullanmadığımız için daha böyle bir şey duymadık ama bağımlı olan gençler bulunuyor neden çünkü  ilgilenen kimse yok.  Elimden gelen ne varsa yaparım.  Aileleri çocukları ile fazla ilgilenmedikleri için örneğin baba oğluna”nereye gidiyorsun”  gibi sorular sormuyorlar  Kırsalda yaşayan çocuklar erken yaşlarda merkeze geldiği zaman sigara, alkol kullanan arkadaşlar ediniyorlar.

                Emin Erdem , Bildiğim kadarıyla burada belediye ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele ekipleri çalışması var.

                Âdem Gönül,. Adamlar işsizdir aileler dışarı çıkarıp bir iş bulmalarını söylüyorlar ama çıkıp hiçbir iş bulamadıktan sonra eve gittiklerinde hem ailesinin yüzüne bakamaz burada çaresiz kaldıkların da dolayı kendini sıkıntıda hissediyor sıkıntıda hissettiğinde hem madde bağımlısı olur hem hırsızlık yapar.

                Ahmet Çiftçi; Gençlik merkezleri olsa da bunlar yeterli sayıda değil. Gençleri böyle uyuşturucudan uzak madde bağımlısı olmamaları için daha farklı aktiviteler, daha fazla gençlik merkezleri gençlerin bilinçlenmesi için seminerler sempozyumlar düzenlenebilir bunlarında gençlerin yararına olacaktır.Öncelikle ailelere eğitim verilerek bilinçlendirmeleri lazım bu eğitimler için konferans seminerler düzenlenmeleri gerekir. Uyuşturucu batağına bulaşmış kişiler iyi bir eğitim ile tedaviye teşvik edilmelidir. Her şeyin başı eğitimdir. Dışarıda görüyoruz mendil satanlar ve terazi ile ailelerinin zorlar para kazanması içi çalıştırılan çocuklar var öncelikle biz bunları kötü alıştırmıycaz mendil satan çocuklardan fazla mendil almayacağız terazi işini yapan çocuklara fazla yüz verip o işe alıştırmayacağız onları bilinçlendirmemiz lazım kötü alıştırmayacağız biz omlarda mendil aldıkça onlar bu işe daha çok yeltenecekler.

Musa Sahamioğlu, Uyuşturucu ile mücadelede Polislerin üzerinde daha çok durması gerekiyor. Özellikle bizim ilçelerde daha çok var. Daha çok park bahçelerin olması gerekiyor

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güneydoğu'dan 922 milyon 406 bin dolarlık halı ihracatı
Güneydoğu'dan 922 milyon 406 bin dolarlık halı ihracatı
Besi organize sanayi projelerine destek
Besi organize sanayi projelerine destek