Gün birlik günüdür
  • Reklam

Gün birlik günüdür

Şanlıurfalılar Amerikanın Türkiye’ye ekonomik savaşına karşı dolar ve altın bozdurarak cevap vermemiz gerekir dedi.

02 Eylül 2018 - 19:00

Güzel; Şanlıurfalılar yastık altında var ise dövizlerini bozdurup birlik ve berabirliğimizi göstereceklerdir.

Denek, Benim düşüncem ve tavsiyem eliniz de dolarınız da varsa gidip Türk lirasına çevirin ki devletiniz güçlü olsun bugün birlik beraberlik günü, bugün namus günüdür.

Karadaş, Vatandaşlarımız dolarlarını, altınlarını yastık altında tutmasınlar, eğer tutan varsa Türkiye’nin dize gelmesini isteyenlerdir.

Mancı, Amerika tüm dünyaya saldırmaya çalışıyor, bu durumdan sadece Türkiye etkilenmiyor, inşaallah bize büyük zararlar vermeden kriz biter.

Altundağ; Türkiye her alında yerli ve milli olmalıdır.

Abdurrezzak Güzel, Türkiye’ye Amerika ekonomik olarak saldırmaktadır. Türk halkı olarak birlik ve beraberlik içinde emperyalistlere karşı birlik olmalıyız. Yerli ürünleri kullanmalıyız. Yerli malları alıp satmalıyız. Bu krizden sonra Türkiye artık dışa bağımlılığı azaltacaktır. Azaltmak zorundayız. İthalatı azaltmamız lazım. Yurt dışından hayvan ithal etmemeliyiz. Yurt dışından parfüm, oyunca, muz ithal etmememiz lazım. Gerekli ve önemli ürünleri ve malzemeleri ithal edip işleyip dış ülkelere satmalıyız. Dedi.

Pempe Kozmetik sahibi Sedat DENEK Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada,  Bilindiği üzere son zamanlar da dolar tarihinin rekor yükselişini gördü, Amerika’nın dünya üzerinde büyük bir etkisi var ve herkese istediğini yaptırmaya kalkıyor. Hatırlarsanız Çin’de zülüm var başlığı adı altında Uygur Türklerine baskı var dediler, bizi Çin’le koparmaya çalıştılar. Bizim dünyadaki dostumuz Çin, Rusya biz yüzümüzü Avrupa’dan, Amerika’dan çok Uzak doğuya dönmemiz lazım, Rusya’ya dönmemiz lazım, İran’a dönmemiz lazım. Buradan tüm halkımıza, kardeşlerime seslenmek istiyorum, 10 gün önce İstanbul’daydım, bundan 2 – 3 ay önce 1 dolar karşılığı 4500 tümer olan İran’da 11.500 bandında oturmuş. Düşünün İran’ı 3 katına katladılar sıra geldi Türkiye’ye. Bunlar bizim nabzımızı ölçüyorlar, bizim hareketlerimize bakıyorlar, bir rahip tutturmuşlar, sen rahibi vermeye kalkıyorsun ama 15 Temmuz darbecilerini de bana vereceksin diyor, bugün istediklerini verirsek yarın her şeyi alırlar. Biz 15 Temmuz’da nasıl ki sokağa çıktık Recep Tayyip Erdoğan dedik ve başkomutana güvendik ama gün birlik günüdür. 40 gram altın vardı gidip bozdum ve benim şuan da 1 gram altınım yok ekonomik olarak zarardayım ama aslında zarar da değilim çünkü gün birlik günüdür. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını dinledim ve dedim hakikaten bugün gün birlik günüdür, herkesin doları, altını neyi varsa hemen bozdurup Türk lirasına çevirsin çünkü bu bizim son şansımız, son birlik ve beraberliğimiz. 50 Km. uzağımız da Suriyeliler birlik olmadı ve ülke dağıldı, çok şükür biz de her şey çok güzel, her şeyimiz var, bizim devletimiz de var, milletimiz de var, kendi kanını akıtıp ta devletine sahip çıkan insanlarız biz. 15 Temmuz’da nasıl sokağa çıktıysak bugün ikinci bir 15 Temmuz, yok elimde ki paralar değer kazanacak, yok altınım değer kazanacak düşüncesine kesinlikle girmeyin ve inanın çok paramız var. Benim düşüncem ve tavsiyem eliniz de dolarınız da varsa gidip Türk lirasına çevirin ki devletiniz güçlü olsun bugün birlik beraberlik günü, bugün namus günüdür. Artık kimse bizi vurmuyor, ordan birileri bir talimat veriyor ve bizi mahvetmeye çalışıyorlar. Biz esnaf olarak az da iş yapsak yine de Elhamdulillah, bugün 10 lira kazanırız evimize ekmek alırız, Allah bizim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ben bugün herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyorum, 100 doların bile varsa çıkar, bir bileziğin bile varsa çıkar, şuan ikincic 15 Temmuz’u yaşıyoruz, bizi Alllah korudu bugünlere geldik, bugünleri de atlatırsak önümüz de çok güzel günlerimiz var.

                Şanlıurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; Amerika Türkiye üzerinde oyun üstüne oyun oynuyor, Türkiye’yi dize getirmek istiyor ama Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başımız da kaldığı müddetçe hiçbir güç Türkiye’ye zarar veremez. Şanlıurfa Taksiciler Derneği olarak her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Biz çocukken tüp sıralarını yaşadık, yağ, şeker sıralarını yaşadık, ne zorluklar yaşadık. Gençlerimiz o günleri görmedi. Ne yazık ki Ak Parti’ye karşı olanlar  sanki hiç o günleri yaşamamış gibi davrananlar emperyalistlerin güdümüne giren  Amerika’nın adamlarıdır. Biz her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız, Cumhurbaşkanımız Türk ve islam dünyasında her zaman mazlumların yanında olmuştur. Vatandaşlarımız dolarlarını, altınlarını yastık altında tutmasınlar, eğer tutan varsa Türkiye’nin dize gelmesini isteyenlerdir. Eğer bir kişi bayrağını, milletini, vatanını seviyorsa Türkiye için en hayırlı olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ve izinde olmasıdır. Emperyalistlere karşı yerli ve milli olmak için Hükümete  destek olmamız gerekiyor dedi.

                Enver MANCI   Mancı Emlak İşletme Sahibi 15 yıldır bu işin içerisindeyim. Ülkemiz büyük bir ekonomik baskı altında, bu baskıdan dolayı emlak sektörü, inşaat sektörü başta olmak üzere tüm sektörler etkileniyor. Bu etki Türkiye’nin etkisi yalnızca emlak, inşaat vs. değil tüm sektör de olumsuz etkisini gösteriyor, umudumuz bir an önce ülkemizin bu ekonomik savaşın altından kalkmasıdır. Tabi ki bu krizden dolayı zarar görenler olacaktır ve bu geçitten hepimizin temennisi iyi bir şekilde geçmektir ama tabi çoğu sektör ister istemez zarar görecektir. Bu zararımızın en asgariye indirilmesi için hükümetimizin bu konuda çareler bulması gerekmektedir.  Amerika tüm dünyaya saldırmaya çalışıyor, bu durumdan sadece Türkiye etkilenmiyor, inşaallah bize büyük zararlar vermeden kriz biter. Biz halk olarak Başkanımız Recep  Tayyip Erdoğan’ın tavsiyesi üzere yastık altında bulunan dolar ve altınlarımızı Türk lirasına çevirmemiz lazım zaten hükümetimiz elinden geleni yapacaktır.

Mehmut Altundağ, Amerikanın Türkiyeye karşı yaptığı saldırıyı önce kınıyorum. Doları suni olarak yükselterek türk halkını sıkıntıya sokmaya ve türkiyede ekonomik kriz çıkarmaya çalışıyor. Türk halkı bundan sonra döviz ile alışveriş yapmayacaktır. Türk parası kullanacaktır. Yurt dışına bağımlılığımız azalması gerekiyor. Çok fuzili dış alımlar var. Türkiye araç üretiliyor. Milyarlarca dolar araçlara veriliyor. Milyarlarca dolar cep telefonlarına veriliyor. Lüks ve ihtiyaç olmayan ürünlerini dışarıdan almamalıyız. Zorunlu olanlar alınmalı. Bunun için hükümet gerekli tedbirleri almalıdır. Türk halkı v eŞanılurfalılar artık dolarlarını ve altınları bozdurup amerikanın   bu oyununu bozacağız. Türkiye her alında yerli ve milli olmalıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Urfali
    10 ay önce
    14 doların vardı !!! Kuyumcuya gittim almadı , Dövız bürosuna gittim almadı hatta urfa ziraat bankasına gittim almadı \" Eğer bizde hesabın varsa hesaba yatiralim\" dedi Ha neymiş efendim senin doların 1 dolarmış
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Sağlıkta atama rüzgarı
Sağlıkta atama rüzgarı