Günyüzü’nden Eyüpnebi’ye Eğitim merkezi
  • Reklam

Günyüzü’nden Eyüpnebi’ye Eğitim merkezi

Günyüzü Eğitim Ve Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine bağlı Eyüp nebi mahallesinde Selahaddini Eyyübi Eğitim merkezi düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

15 Nisan 2018 - 17:56

Gençlik merkezi açılışına ,  Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Eyübiye Kaymakamı Adem Ünal , Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Nihat Kılıç, Eyübiye  İlçe milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir , Çolyak Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hasan Doğan, STK İnsani yardım platformu başkanı Osman Geren, Kent Konseyi başkanı Erkan Sözen,  Sivil toplum örgütleri yetkilileri  hayırseverler ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılışta konuşan Günyüzü Derneği  Başkanı Veysel Toprak “ Günyüzü Dernegi ve Deniz Feneri derneği yardım çalışmalarımıza 25 yıl önce başladık. Daha sonra Çölyak derneği, Suriye İnsani yardım platformu gibi çalışmalar ile devam ettik.Yardım çalışmalarımızda ,İnsanların midesine hitap ederken, İnsanların beyinlerine, maneviyatına da hizmet etmek için bu derneğimizi açtık. Kısa bir süre önce l karaköprüilçe müftülügümüzün eğitmen desteğiyle 4-6 yaş gurubu çocuklarımıza ücretsiz hz.fatma Kur-an okulu isimli kreşi açtık.  Rabbimizin   Kur’anı Kerimde muhammed süresi 7 .ayetindebuyurduğu gibi ( kim allahın dinine yardım ederse allahda ona yardım eder ve ayaklarını sağlam bastırır) .  emri ilahisi  ve allah resulü s.a.v ( iki günü eşit olan ziyandadır) buyuran hadisi   bize her gün her birimizin islama ve insanlığa bir şeyler yapabilme azmi kuvveti vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz". Dedi.

Günyüzü Derneği’nca Kurulan Selahaddini Eyyübi Eğitim merkezi nin amacının  Gençleri başta uyuşturucu ve diğer sokak tehlikelerinden korumak, milli ve manevi değerlerine bağlı vatanını, milletini, bayrağını seven erdemli vefalı fedakar bir gençliğin yetişmesine katkı sunmak olduğu belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret