Viranşehir Belediyesinden evde bakım hizmeti

Viranşehir Belediyesi, ‘ Dezavantajlı Gruplara Yönelik Evde Bakım Hizmeti ’ başlatarak Sosyal Belediyecilik gereği bir ilki gerçekleştirdi.


Viranşehir Belediyesinden evde bakım hizmeti

Yaşa bağlı sağlık sorunları, fiziksel güçsüzlük, ya da ekonomik yetersizlikler nedeniyle evlerinin temizliğini yapmakta zorluk çeken Dezavantajlı Vatandaşlara Belediyemiz kurduğu temizlik ekibi ile hizmet sunmaya başladı.

‘ Evde Yalnız değilsiniz ’ sloganı ile Viranşehir Devlet Hastanesi tarafından sunulan Evde Sağlık Hizmeti ve Harran Üniversitesi tarafından sunulan kişisel bakım hizmetinin yanı sıra Belediyemiz de ortak projeye destek vererek Evde Temizlik Hizmeti başlattı.

Proje kapsamında Viranşehir Belediyesi, Viranşehir Devlet Hastanesi, Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol ile birlikte Viranşehir Devlet Hastanesi’nden 1 Pratisyen Doktor,1 Hemşire, Harran Üniversitesi’nden 1 Stajyer Öğrenci ve Viranşehir Belediyesi’nden ise 1 Erkek,1 Bayan Temizlik personeli ve 1 de Şoförle hizmet verilecek.

Günlük mesai saatleri içerisinde 444 38 33 numaralı telefonu arayarak hizmet talebinde bulunan vatandaşlara, mobil ekip talepleri randevu sistemi ile karşılık vererek vatandaşların evlerine gidip gerekli sağlık, kişisel bakım ve temizlik hizmeti sunacak.

Ortak yürütülen çalışma kapsamında Viranşehir Belediyesi tarafından ilk kez ‘Evde Bakım Hizmeti’ bugün itibari ile verilmeye başlandı.

Konu ile ilgili olarak evde başlatılan hizmetten yararlanan Vatandaşımız, hizmetten ötürü Viranşehir Belediyesi’ne ve Devlet Hastanesine teşekkür ederek uygulamanın oldukça faydalı olduğunu vurguladı.

Devlet Hastanesi’nde görevli Pratisyen Doktor ise, Ortak yürütülen çalışma kapsamında 482 Dezavantajlı Aileye Evde sağlık, kişisel bakım ve temizlik hizmeti vermeye başladıklarını, ev gezileri ile birlikte Ailelere evlerinde hizmet sunarak yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştıklarını kaydetti.