Hac kesin kayıtları başlıyor
  • Reklam

Hac kesin kayıtları başlıyor

Hac kesin kayıtları, 5-16 Şubat'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak.Belirlenen kayıt süresi içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 22 Şubat-2 Mart'ta dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak

04 Şubat 2019 - 19:25

Şanlıurfa’dan hacca gitmek için 51 bin 458 kişi kuraya katıldı. Bu yıl 4 bin 887 kişi müracaat etti.Bu müracaatlardan Şanılurfa'da çekilen kura sonucu sadece bin 600 kişi hacca gidebilecek.Türkiye'den hacca gitmek için bu yıl 316 bin 857 kişi yeni kayıt yaptırdı. Daha önce başvuranlarla birlikte hac görevini yapmak isteyenlerin sayısı 2 milyonu aştı.

Öte yandan bu yıl da hacı adaylarına, umre ya da hac döneminde görev yapan kişiler arasından seçilecek din görevlileri rehberlik edecek.Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ya da hac döneminde hizmet etmeyen kişileri hacda görevlendirmeyecek.

Hac kesin kayıtları, 5-16 Şubat'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak.Belirlenen kayıt süresi içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 22 Şubat-2 Mart'ta dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.İlk hac kafilesinin 17 Temmuz'da, son hac kafilesinin 15 Ağustos'ta gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 25 Ağustos-20 Eylül'de gerçekleşecek.

Mehmet Sabri Akal, Şanlıurfa’da bir çok akrabam yıllardır sıra bekliyor. Türkiye’ye verilen kota yetersiz. Türkiye ile Suudi Arabistan arasında sıkıntı var. Ancak kotanın yükselmesi gerekir ki binlerce hacca gitmeyi bekleyenler gitsin.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurbanlıklar mağaralarda yetiştiriliyor
Kurbanlıklar mağaralarda yetiştiriliyor
Polat’tan 54 müze iddiası
Polat’tan 54 müze iddiası