Halfeti MYO’daCittaslow Halfeti konferansı
  • Reklam

Halfeti MYO’daCittaslow Halfeti konferansı

Harran Üniversitesi Halfeti Meslek Yüksekokulunda ‘Cittaslow Halfeti Konferansı’ düzenlendi.

20 Aralık 2018 - 13:07

Halfeti MYO Aşçılık ve Turizm Seyahat programları öğrencileri, SlowFood Halfeti temsilcisi Nihat ÖZDAL ile Cittaslow Halfeti konferansında bir araya geldi. Konferansta Yavaş Hareketinin bir parçası olan ‘Yavaş Şehir’ ve ‘Yavaş Yemek’ akımları hakkında öğrencilere bilgiler veren ÖZDAL, Halfeti de SlowFood çerçevesinde gerçekleşen Meyve Yemekleri Festivali, Koku Festivali, Terra Madra gibi etkinlikler hakkında bilgiler vererek, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Konferans sonunda Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı M. Fatih KAYRAN, son yıllarda hızla gelişen, yerel ve geleneksel besin maddelerini korumak ve teşvik etmek amacı bulunan, Yavaş Yemek gastronomi akımıçerçevesinde oluşan Yavaş Şehirler ağına 2013 yılında dahil olmuş Halfeti’nin gastronomikdeğerleri ve turizm potansiyelihakkında önemli bilgilerin paylaşıldığı bir konferans gerçekleştiğini belirtti.Öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bu tür etkinliklere,sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri ile işbirliği içinde devam edeceklerini söyledi.

Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanı Hülya ERASLAN ise, öğrencilerin alanlarına yönelik faaliyet göstermesine olanak sağlayan etkinlikler içerisinde yer almalarının, nitelikli birer eleman olmalarını desteklemesi açısından önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca Halfeti MYO olarak sektör temsilcileri ile iyi bir yönetişim içerisinde olmak, öğrencilerin bu alanda aktif rol almalarını sağlayarakhem yerel kültürün tanıtımına hem de turizm arzının farkındalığına katkı sağlamakta olduğunu bildirdi.

Konferans, Bölüm Başkanları Öğr. Gör. M. Fatih KAYRAN ve Öğr. Gör. Hülya ERASLAN’ın, Nihat ÖZDAL’a teşekkürleri ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
Maşuk’a 24 saat kesintisiz su verilecek
Maşuk’a 24 saat kesintisiz su verilecek