Harran Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı
  • Reklam

Harran Üniversitesi'nde rektörlük heyecanı

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'ın istifası ile boşalan rektörlük makamına kimin atanacağı merakla bekleniyor.

04 Kasım 2018 - 15:41 - Güncelleme: 04 Kasım 2018 - 17:51

Harran Üniversitesi camiasında Rektör adaylığında iki isim ön plana çıkıyor. Harran Üniversitesi Rektörlüğüne Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Akif Altay ve Mühendislik Fakültesi öğretim görevi yanı sıra Tekno Kent Genel Müdürlüğüne yapan Prof. Dr. Kasım Yenigün'ün isimleri ön plana çıktı.
PROF.DR. AKİF ALTAY REKTÖR OLMASI İLE ÜNİVERSİTE VE ŞANLIURFA KAZANIR
Şanlıurfa'da 500 Yataklı Hastanesinde yapığı başarılı çalışmalar ile halkın beğenisi kazanan daha sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve uygulama Hastanesinde başarılı çalışmaları sonrası Başhekimliğe getirilen Prof.Dr. Mehmet Akif Altay, başhekime gelmesi ile hastanenin sorunlarına çözmeye başladı. İleri tetkik ve tedavide Şanlıurfalıların il dışına çıkmaması için ciddi çalışmaları ile önemli ameliyatlar ve modern cihazların bulunduğu bir hastane durumuna getiren ve hastaneye tedavi için sadece Şanlıurfa'dan  değil bölgeden ve Ortadoğu'dan hastaların gelmesi için özellikle sağlık turizmi alanında önemli hedefleri bulunan hastane yönetiminin bu sayede Şanlıurfa'nın ekonomisine de katkı sağlayacak. Bilgili, donanımlı gece gündüz demeden Üniversitenin hak ettiği yere gelmesi için çalışan ve önemli bir konumda bulunan Prof.Dr. Mehmet Akif Altay'ın Rektör olması durumunda sadece Tıp fakültesinin değil tüm üniversitenin Türkiye'nin en iyi bilim yuvası olması için  iyi bir imkanı yakalayacağı belirtiliyor.
PROF.DR.KASIM YENİGÜN TEKNOKENT'TE PROJELERİ KENDİNİ GÖSTERDİ
Mühendislik fakültesi öğretim üyeliğinin yanı sıra, başarıyla yürüttüğü Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürlüğü ile de adından başarı ile söz ettiren Prof. Dr. Yenigün, bilindiği gibi sadece Üniversite içinde değil, Belediye, Sanayi ve Ticaret, Eğitim ve diğer alanlardaki başarılı işbirliği örnekleri oluşturmuş ve birçok projeye Teknokentte başlayarak dikkat çekmişti.
Akademik çevreler seçilecek rektörün tarikat, cemaat ve siyasettin adamı olmaması  sadece bilim alanında Harran Üniversitesinin bölgesinin ve Türkiye'nin en iyi üniversiteleri arasında olmasını sağlaması, açılamayan fakültelerin açılması ,bölümlerin açılması, öğrenci sayısının artırılması, öğretim görevlilerinin Şanlıurfa'ya gelmelerinin sağlanması olduğunu belirtiyorlar. YÖK ve Cumhurbaşkanının Şanlıurfa'nın yetiştirdiği bilim adalı Prof.Dr. Akif Atlayın veya aslen Mardinli olan uzun yıllardır Şanlıurfa'da yaşayan Prof.Dr.Kasım Yenigün yönünde bir kararının Üniversiteye ivme kazandıracağına inanıyorlar.

YORUMLAR

  • 6 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da silahlı kavga: 2’si ağır 4 yaralı
Şanlıurfa’da silahlı kavga: 2’si ağır 4 yaralı
Şanlıurfa’da freni boşalan tır pazara daldı
Şanlıurfa’da freni boşalan tır pazara daldı