Hilvan’da yolu olmayan mahalle ve sokak kalmayacak
  • Reklam

Hilvan’da yolu olmayan mahalle ve sokak kalmayacak

Bayık; Hilvan'ın merkez ve kırsal mahallelerinde, yolu olmayan hiçbir mahallemiz, sokağımız kalmayacak.

26 Ekim 2018 - 17:48

Hilvan ilçesinde parke taşı döşeme ve yol yapım çalışmaları planlı bir şekilde devam ediyor.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan Belediyesi 2018 programı kapsamında yürütülen merkez ve kırsal yol iyileştirme çalışmaları devam  ettiğini, İmar sınırları içindeki oluşan yeni yapılaşmalar nedeniyle ulaşımda herhangi bir aksamamı yaşanmaması için, Hilvan Belediyemizce başlatılan yol yapım, iyileştirme, serim ve döşeme çalışmalarını sürdürüldüğünü belirten Bayık;  Hilvan'ın merkez ve kırsal mahallelerinde, yolu olmayan hiçbir mahallemiz, sokağımız kalmayacak dedi.

Karacurun Mahallesi'nde toplu konut alanlarında yaptığı incelemenin ardından kırsal Kovancı Mahallesi'ndeki kilitli parke taşı döşeme ile mahalle camisinin çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Bayık, Kovancı örnek mahallelerimizdendir dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir ve Hilvan Belediyesi Meclis Üyesi Serdar İzol, Kovancı Mahalle muhtarı ile birlikte üstyapı yol yapım uygulamalarını inceleyen Bayık, ardından mahalle sakinleri ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

Kovancı Mahallesi'nin örnek mahalle olduğunu belirten Bayık, imkanlarımız dahilinde her mahallemize el atmış durumdayız. Zaten yürütülen çalışmalarımız 2018 yılı programımızda olan çalışmalardır. Bu nedenle elimizden geldikçe her mahallemizi örnek yerleşim yeri yapma çabamızı sürdürüyoruz. Çalışma süresince mahalle sakinlerinin sağladığı destek ve anlayışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Kovancı Mahallesi'nin mevsim şartlarına göre çamur ve tozdan arındırıldığını belirten mahalle muhtarı Abdülhalim Saç, Başkan Bayık'a teşekkür etti.

2018/10/2018-10-26-17-50-25.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da silahlı kavga: 2’si ağır 4 yaralı
Şanlıurfa’da silahlı kavga: 2’si ağır 4 yaralı
Şanlıurfa’da freni boşalan tır pazara daldı
Şanlıurfa’da freni boşalan tır pazara daldı