İnsanların mutlu bir çevresi olan bir kentimiz olacak
  • Reklam

İnsanların mutlu bir çevresi olan bir kentimiz olacak

Beyazgül, modern şehir konusunda çok net adımlar atacağımızı sizlere müjdeleyebilirim, modern, yeşil alan olan, insanların mutlu bir çevresi olan bir kentimiz olacak.

23 Aralık 2018 - 15:53 - Güncelleme: 23 Aralık 2018 - 16:45

Şanlıurfa’nın sorunlarına baktığımız zaman, bazen TV’de çıkıp bak ne güzel konuşuyor, elektrik konusunu ne güzel anlattı diyorlar ama hayır, yetkililere düşen görev bu konuları anlatmak değil bu konulara çözüm getirmektir.

Urfa’nın kabullenmediği hiçbir şeyi ben kabullenmek zorunda da değilim. Ben Şanılurfa’da 4 yıl İl Başkanlığı yaptım ve çok zor bir süreçte yaptım bu arada Türkiye noterler birliği başkan yardımcılığını da yaptım ve ikisinde de çok büyük başarılar elde ettik. Urfa’mız performans yoklamaların da 81 il de hep ilk 10’un içerisine geçti.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av.Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti il Başkanı Bahattin Yıldız ve AK Parti MYK üyesi Vildan Polat ve AK Parti SKM Başkanı Bekir Kan'ın katılımı ile basın toplantısı düzenlendi.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Çevre ve Şehircilik Bakanımız buradaydı. Kentsel dönüşüm noktalarını beraber ziyaret ettik ama en önemlisi şunu ifade edebilirim ki betona karşıyız yani Şanlıurfa betonlaşmayacak. Yine konuşmalarımız da gittikçe netleşen bir şey var ben modern şehir konusunda çok net adımlar atacağımızı sizlere müjdeleyebilirim, modern, yeşil alan olan, insanların mutlu bir çevresi olan bir kentimiz olacak. Yine millet parkı, bu görüşmelerimizi de dün beraber yaptık ve millet parkı için çalışmalarımızı başlattık. Bunun dışında şehrimizin içerisin de kentsel dönüşümü olan her yerin dönüşümü için çalışmamız, çabamız olacak, bize ifade edilen şu, Urfa için doğru kararlarla, doğru projelerle bize gelin parayı düşünmeyin ve yine bakanlıklar arası problemlerin çözülmesi bu konuda da hiç tasa etmeyin yeter ki Urfa kazansın. Biz bu konuda gerekli çabalarımızı göstereceğiz, sizlerle çok daha bir arada olacağız  

 Dijital çalışmalara önem vereceğiz.

Beyazgül, biz dijital çalışmayı çok fazla öne alacağız, bir proje kurumu kuracağız arkadaşlarımızdan projesi olanın bize dijital ortamdan projelerini ulaştırmasını mümkün kılacağız. Şanlıurfa’nın sorunlarına baktığımız zaman, bazen TV’de çıkıp bak ne güzel konuşuyor, elektrik konusunu ne güzel anlattı diyorlar ama hayır, yetkililere düşen görev bu konuları anlatmak değil bu konulara çözüm getirmektir.

Karaköprü’nün enerji sorunu mobil trafo ile çözüldü

Beyazgül,  Şanlıurfa’nın enerji sorunu var biz bu sorunla ilgili çok yol aldık. Ankara enerji bakanlığı kuruluna burada ki tüm problemleri bildiriyoruz ve bu problemler bitti mi hayır? , bu problemlerin ben 3.5 – 4 yıl ben içerisinde yaşadım problemleri çözmek noktasında devam edeceğiz, biliyoruz saha da çok problem var, mağdur insanımız var, çiftçimiz mağdur bunları oturup çözeceğiz. Uzun süredir Kara köprümüz az enerji alıyordu, bu aşamada aday olur olmaz konuya el attım, neden bu enerji uzun süre kesiliyor? Biz enerjiyi kesmiyoruz arıza var dediler ama hayır arıza yok ve sonradan araştırdık Karaköprüye bir trafo dağıtım merkezi kurulacak ve 2019 sonunda bitecek. Şanlıurfa 2019 sonuna kadar bekleyebilir mi? Bu doğru bir şey değil. Karaköprüye mobil trafo dağıtım merkezi getiriyoruz, inşallah 1 ay sonra faaliyete girecek. Yine yaptığımız çalışmalarda, araştırmalarda çevik kuvvetin köprülü kavşak nedeniyle hatlar kopmuş, o hatların tamirini yaptırıyoruz. Yine toki de yapılan trafolarımızın bakım ve tamirini yaptırıyoruz, bir ay sonra Kara köprü İnşallah enerjisine kavuşacak, 2019 sonunda da enerji dağıtım merkezi kuracağız.

Uygun yerler yeşil alana dönüştürülecek

Beyazgül, Yine Urfa’ya baktığımız zaman millet parkını bakanımızla görüştüm, millet parkı yeterlimidir? Millet parkı uzakta ki insanları alıp oraya gidip bisiklet yollarının, yaya yollarının, koşu yollarının olduğu yerdir ama insanlar indiği zaman evinin önünde de bir yaşlı amca, bir çocuğu olan anne diyor ki ben evimin önüne inip oturayım, bunun için bakanımız şunu ifade etti, eğer bu şekilde yerleriniz varsa yeşil alana dönüştürelim. Buraya kadar bir takım şeyler yapıldı, yanlışa biz yanlış diyeceğiz, kimi zaman da kimin tarafından yapılmışsa o yanlış yanlıştır buna sahiplenmek gibi, Urfa’nın kabullenmediği hiçbir şeyi ben kabullenmek zorunda da değilim. Ben Şanılurfa’da 4 yıl İl Başkanlığı yaptım ve çok zor bir süreçte yaptım bu arada Türkiye noterler birliği başkan yardımcılığını da yaptım ve ikisinde de çok büyük başarılar elde ettik. Urfa’mız performans yoklamaların da 81 il de hep ilk 10’un içerisine geçti.

Halkımızın hangi sorunu olduysa onunla beraber olduk

Beyazgül, Şanlıurfa İl Başkanı olarak görevimize devam ettik. Yine noterler birliği başkanlığında yaptığımız çalışma sonucu yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızla diğer kurumlarla temasa geçtik kendi içimizde de çalışmalarımız da merkezi bir elektronik sistem sağladık. Noterler arasında işlem birliği, fiyat birliği ve güncellemeyi sağlamak için böyle merkezi bir sistem kurduk. Bu yetti mi? Hayır, mesela bugün yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızla birlikte çalışmamız sonucu, ruhsat alırken araç satışında, şimdi gidip aracı satıyorsun ruhsatını alıyorsun. Bir taraftan orada ki çalışmalarımıza yoğunlaştık bir taraftan burada ki ama yine çok daha fazla halkımızın içinde olmayı arzu etmemize rağmen 3 ayrı seçim ve 1 darbe geçirdik ve beraber çok çalışmamız oldu basın mensuplarımızla geceler boyu uyumadık, sizlerle beraber geceler boyu program yaptık, burada kameraman arkadaşlarımız sabahladı, sizler sabahladınız ama bu millet için helal olsun, hoş olsun. Halkımızın hangi sorunu olduysa onunla beraber olduk, Urfa’nın hangi hedefi olduysa hiç kapris yapmadık milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla beraber olduk, biz bu işe ben varım derken. Ben bu teveccühten dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. dedi.

2018/12/2018-12-23-16-22-52.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfaspor eski başkanından 22 milyonluk bağış sözü
Şanlıurfaspor eski başkanından 22 milyonluk bağış sözü
Suriyeli Zerife yürüyeceği günün hayalini kuruyor
Suriyeli Zerife yürüyeceği günün hayalini kuruyor