İş yerlerinin çok olması değil, müşteri için damak tadı...
  • Reklam

İş yerlerinin çok olması değil, müşteri için damak tadı önemli (Video)

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Hünkar ocakbaşı İşletme Sahibi Aziz Elmas ile röportaj yaptı.

03 Nisan 2019 - 19:28 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 - 11:04

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Aziz ELMAS Şanlı Hünkar Ocakbaşı işletme sahibiyim 13 yıldır bu meslekteyim tabi mesleğimi severek yapıyorum.

TURİZM SEZONUNDAN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılını Göbeklitepe yılı ilan etmesiyle Şanlıurfa’mıza yerli ve yabancı turistlerimiz gelmeye başladı, biz esnaf olarak 2019 yılından baya umutluyuz. Şanlıurfa’mızın zaten mutfak kültürü meşhur, bizim kendimize has olarak yaptığımız Hünkar kebabımız var, çok güzel yorumlar da alıyoruz bir kez gelip tadına bakan bir kez daha gelip yemek istiyor ve çevrelerine de tavsiye ediyorlar.

ŞANLIURFA’DA OCAKBAŞI KÜLTÜRÜ NASIL İLERLİYOR?

Şanlıurfa’da ocakbaşı kültürü zaten baya yaygın ve şuanda da çok güzel bir şekilde ilerliyor. Şanlıurfa’da ocakbaşı denince akla ilk gelen isim ciğer ve kuşbaşı oluyor. Şanlıurfa’ya gelen turistlerimizin ise en çok tercih ettiği yemek ciğer oluyor.

LOKANTA İLE OCAKBAŞININ ARASINDA NE GİBİ FARKLAR VAR?

Aslında pek bir fark yok, lokanta ile ocakbaşı sektörü aynı sadece ocakbaşın da yemekler daha pratik ve hızlı bir şekilde servis ediliyor.

SİZ HANGİ YEMEKLERİ HALKIMIZA SUNUYORSUNUZ?

Bizim hünkar kebabımız meşhur onun yanında bizim kendi fırınımız var burada , fırınımız da lahmacun ve pide çeşitlerimiz var, ızgara çeşitlerimiz var.

ŞANLIURFA HALKININ İLGİSİ NASIL?

Tabiki Şanlıurfa’nın yerli halkının ilgisi çok güzel, aile bazında bakarsak önce ki yıllara oranla Şanlıurfa’da dışarıda yemek yemek kültürü baya yükselişte şuan, lokanta kültürü baya gelişiyor.

TURİSTLERİMİZİN İLGİSİ NASIL?

Turistlerimizin ilgisi baya var, Şanlıurfa’mız da ocakbaşlarına ve lokantalara yerli ve yabancı turistlerimizin teveccühleri çok yüksek. Dışarıdan gelen misafirlerimiz genellikle sade kebap, hünkar kebabı ve ciğer çok fazla tüketiliyor.

MÜŞTERİLERİNİZDEN NE GİBİ YORUMLAR ALIYORSUNUZ?

Çok güzel yorumlar alıyoruz, güzel bir teşekkürle karşılanıyoruz, yemeklerimizin lezzetinden ve personellerimizin güler yüzlü olmasından dolayı müşterilerimiz yemeklerini yedikten sonra bize teşekkürleri oluyor.

2019 YILININ GÖBEKLİTEPE YILI İLAN EDİLMESİ SİZE DE YANSIR MI?

Tabiki yansır, ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bize çok güzel bir hediyesi oldu 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesi, tabi bundan biz de payımızı alacağımız gibi bu durum Şanlıurfa’da ki bütün sektörlere yansıyacak. Şanlıurfa ticareti, esnafı bir nevi rahatlayacak ve ben de sizin aracılığınızla Sayın Cumhurbaşkanıma buradan şükranlarımı sunmak istiyorum.

SİZCE BU KONUDA ESNAFA DÜŞEN GÖREVLER NELERDİR?

Tabiki burada esnafımıza da çok büyük görevler düşüyor, Şanlıurfa’mızın yerli halkı her zaman için diğer illere oranla daha samimi, sıcak kanlı, güler yüzlü bir yapıya sahiptir. Ben esnaf kardeşlerimden de bunu rica ediyorum, misafir olarak gelen yerli ve yabancı turistlerimize güler yüzlü, şefkatli ve her zaman için güzel gönüllü olmalarını tavsiye ederim.

SİZCE KALİTELİ VE LEZZETLİ BİR CİĞER NASIL OLMALI?

Bizim tercihimiz kuzu ciğeri, kuzu ciğerinin belli bir pişme süresi vardır, bekleme süresi vardır bunlar çok dikkat edilmesi gereken konulardır. Tabi her ustanın kendi damak tadı vardır ve o damak tadını müşterilere yansıtıyor bu yüzden çok dikkat edilmesi lazım. Yemek sektörü gerçek anlamda çok hassas bir sektördür, bir gönüle girdiğin zaman yüz tane gönüle girmiş gibisindir ve bizim de amacımız gönüllere girmek, gönüller de kalmak, gelen müşteriyi bir defalık görmemek, gelen müşterinin gelmesinin devamını dilemek.

SON ZAMANLAR DA ŞANLIURFA’DA OCAKBAŞI ÇOĞALDI SİZ BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Ocakbaşlarının çoğalmasından ziyade Şanlıurfa’mız da güzel damak tadları vermek önemli, iş yerlerinin çok olması önemli değil, önemli olan o iş yerlerinin damak tadı vermesidir, müşteriyi karşılamasıdır, müşteriyi güler yüzle karşılaması önemlidir.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Tüm Şanlıurfalı kardeşlerime, esnaf kardeşlerime ve özellikle lokanta esnafı olan kardeşlerime gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi güler yüzlü karşılamak,gelen misafirlerimizi hoş görülü karşılamak ve Şanlıurfa’mız da güzel bir tebessüm bırakmalarını istiyoruz.

Şanlıurfa halkı Hünkar Ocakbaşına Vali Konağı Caddesi Milli Eğitim İl Müdürlüğü Yanı 283. Sokak Refahiye Mahallesi No:1 adresinden veya 0544 414 28 29 nolu Alo Paket numarasından ulaşabilirler.

                BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

                Ben teşekkür ederim bize bu imkanı verdiğiniz için…

 

2019/04/2019-04-03-19-33-07.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi