Kıbrıs-Urfa seferleri olmaması öğrencileri mağdur ediyor
  • Reklam

Kıbrıs-Urfa seferleri olmaması öğrencileri mağdur ediyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde üniversitelerde öğrenim gören binlerce öğrenci Şanlıurfa-Kıbrıs uçak seferleri olmaması nedeni ile Gaziantep ve Adana başta olmak üzere farklı illerden gidip gelmek zorunda kalıyor.

05 Şubat 2019 - 08:23

Şanlıurfalılar Şanlıurfa Gazetesine Kıbrıs-Urfa seferleri ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

Bilal Birdağ; Evetuçak seferleri yetersiz aktarmalar olduğu için sıkıntı yaşıyoruz. Hava alanımızın yeri malum ara ara rötar yapıyor uçuş yok olan uçuşlarda rötar yaptığı için sıkıntı yaşıyoruz yetkililer en azından bu konuda uçuşları çoğalta bilirler ve ye farklı alternatifler deneye bilirler diye düşünüyorum. Şehirler arası yolculuklarda da fazla uçuşlar olmadığı gibi yurt dışına da haliyle yok bu konu da biran önce bir şeyler yapılsa çok güzel olur bir çok insan mağdur oluyor bu konuda yetkililerin ilgilenmesi gerekiyor biz sadece dile getire biliyoruz.

Sultanoğlu; Kıbrıs’a yok umreye gitmek isteyenler için sefer yok kışın hava şartları da uygun değil bazen biz direk seferler istiyoruz aktarmalı gitmek istemiyoruz bir çok yere ve ile aktarmalı gidiliyor   İstanbul ve Ankara dişin da her yere aktarmalı gidiliyor biz direk seferler istiyoruz .Şanlıurfa itilmiş bir şehir büyükşehir olmuş ama birçok konuda mahrum. 

Sinan Kırmızıgül ; Geçen günlerde benim bir misafirim vardı gönderecektim memleketine uçak seferlerini sorduğumuzda iki gün yok dediler uçağımız Şanlıurfa maalesef sahipsiz bir memleket bundan dolayı da her şeyden geri kalıyor başta olanlar biraz utansınlar memlekete sahip çıksınlar 12-13 tane millet vekili çıkartıyoruz Urfa da bir tanesi memlekete sahip çıkmıyor yeri geldiğinde de çıkıp biz Urfa’nın millet vekiliyiz diyorlar ,yerlerinde otursunlar meclise gidip kalabalık yapmasınlar.

İbrahim Boz ; Bunun çok yanlış olduğunu düşünüyorum ben ilerde Kıbrıs’a üniversiteye gideceğim zaman Ankara’ya, Adana’ya, İstanbul’a aktarma olarak gitmek istemiyorum direk olarak Kıbrıs’a uçmak istiyorum üniversiteyi orda okumak nasip olursa.

Hekim Öğüş ; Bu yanlış tabi Urfa’dan direk olsaydı bizim için daha iyi olurdu, yarın öbür gün orda üniversite okursak ya da gezmek için gitmek istersek buradan direk gidersek daha iyi olur başka şehre gidip yol çilesi falan çekeceğimize buradan gitmek daha iyi olur.

Adem Şelek; Amcam birkaç yıl önce ora da askerdi Kıbrıs’a gitmek için buradan Antep’e gider oradan da Kıbrıs’a giderdi yorucuydu . Urfa’nın adı büyükşehir ama Kıbrıs’a gitmek için daha Antep’e gidiyoruz bizim için büyük zorluk .Bizim oraya giden öğrencilerimiz var, onlar daha önemli hem bütçe konusun da , asker konusunda çok önemli değil ona her türlü yardım olur ama öğrenci için buradan Antep’e git oradan Kıbrıs’a git yorucu bir iş olur. İsminin büyükşehir olması ve hava alanının gelişmemesi birbiri ile örtüşmüyor .inşallah gereken yapılır.

Selahattin Baykuş ; Doğunun kültürüne bakarsak yenilik önce batıya gelir, batıdan sonra doğuya gelir daha buraya gelmesine 10-15 yıl falan sürecekyani uçak seferlerinin buradan direk Kıbrıs’a olmamasının tek bir açıklaması var oda Urfa’nın doğu şehirlerinin biraz geride kalmış olması buda tamamen baştakilerin suçudur

Dilek gül ; Araştırma varsa doğrudur hava alanı yetersizlikleri var yaşamış biri olarak mağdur kalmışım inşallah düzelir.

Safiye ağıt , Bu Urfa’nın gelişmemiş seviyede olduğunu gösteriyor Urfa Türkiye deki 81ilinden daha düşük bir seviyede olduğunu gösteriyor hem okuma oranı hem kültür olarak bunu da ona bağlaya biliriz. Eğitim ve ekonomi oranı düşük olduğu için teknolojik gelişmeler alt seviyede olduğu için seferler yetersiz  dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözlek mahallesinde taziye evi çevre düzenlemesi
Gözlek mahallesinde taziye evi çevre düzenlemesi
Aksak'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Aksak'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı