Kuveytin örnek tutumuna TÜMSİAD’dan teşekkür
  • Reklam

Kuveytin örnek tutumuna TÜMSİAD’dan teşekkür

Şanlıurfa’da eğitim kurumları yapmak için Valilik ile protokol yapan hayırseverler TÜMSİAD yemeğinde bir araya geldi. TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sade: “Kuveyt’in bu davranışı tüm dünyaya örnektir”

05 Şubat 2019 - 17:29

Kuveyt’li hayırseverler Suriye’de yaşanan savaş sonrası Türkiye’ye sığınan mültecilerin eğitim faaliyetlerinin devamı için desteklerine devam ediyor. Bu kapsamda Eyyübiye ilçesinde 16 derslikli ortaokul ile kadınlara yönelik tekstil eğitimlerinin verileceği halk eğitim merkezi yapımı için bir protokol daha imzalandı.

Protokolün imza törenin ardından Vali Abdullah Erin ile Kuveyt Necat Hayır Derneği ve Türkiye Temsilcisi Said Derneği temsilcileri TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesinin davetinde bir araya geldiler. Buluşma hakkında açıklama yapan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, örnek davranışlarından dolayı Kuveyt halkına ve hayırsever derneklerine teşekkür ettiklerini söyledi.  Başkan Sade sözlerine şu şekilde devam etti: “Cenab-ı Allah Suriyeli kardeşlerimizi savaş ile, tüm Müslümanları ise bu savaş karşısındaki tutumları ile imtihan ediyor. Suriyeli mültecilere kapılarını ve gönüllerini açan Ülkemizin Ensar tavrı zannediyorum ki bu imtihanı başardığımızın bir göstergesidir. Bizimle aynı düşünen ve sadece seyretmekle kalmayıp yardım konusunda imkânlarını sarf eden Kuveyt halkına ve hayırsever derneklerine de şükranlarımızı sunuyoruz. Kuveyt’in bu tavrı aslında tüm dünyaya bir örnektir. İnsanlık zulmü karşısında başını kuma gömen herkese önemli bir mesajdır. Ülkemizin ve milletimizin her zaman sadece laf üretmeyen elini taşın altına koyan dostlara ihtiyacı var” dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın da katıldığı yemek programı, heyete plaket takdimi ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli yetimler oyuncak müzesini gezdi
Suriyeli yetimler oyuncak müzesini gezdi
Harran Üniversitesi’nde rehberlik ve tercih günleri başlıyor
Harran Üniversitesi’nde rehberlik ve tercih günleri başlıyor