Melih Gökçek’ten Akçakale’ye özel ilgi

Melih Gökçek’ten Akçakale’ye özel ilgi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Şanlıurfa’nın doğal ve kültürel zenginliklerinin Ankaralılarla buluştuğu Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde, Akçakale standına özel ilgi gösterdi. Gökçek, Akçakale’nin teröre verdiği mücadeleyle Türkiye’nin gururu olduğunu söyledi.

19 Mayıs 2017 - 15:27

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Akçakale’ye övgüler yağdırdı.

Suriye sınırında yer alan Akçakale ile Ceylanpınar ilçelerinin, terör örgütü PKK’ya karşı verdikleri mücadele ile Türkiye’nin gururu olduğunu belirten Gökçek, “Bu ilçelerimize ne yapılacaksa hepsini yapmışızdır. Samimiyetle söylüyorum; Türkiye’de diğer ilçeler bir tarafa, bu iki ilçemiz bir tarafa. Ne istedilerse verdik, bunun bilinmesini isterim” dedi.

AKÇAKALE FUARIN İLGİ ODAĞI

Şanlıurfa Valiliği himayesinde, “Peygamberler Şehri Başkent’te” sloganıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve açılışı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde, yöreye özgü kültürün tam anlamıyla yansıtıldığı Akçakale standı, ziyaretçilerin en çok uğrayıp vakit geçirdiği stantlardan biri oldu.

LEZZETLERİYLE DE FARKINI GÖSTERDİ

İlçenin en önemli tarım ürünü pamuğun toprakla buluşmasından hasat edilinceye kadar geçirdiği aşamaların sanatsal fotoğraflarla Ankaralılara sunulduğu standı ziyaret edenler, yan yanı dizilmiş yöresel kadın ve erkek elbiselerini büyük bir merakla inceledi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın, eşi Ayşenur Ayhan’la birlikte konukları ağırladığı etkinlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Naciye Kurt ve Belediye Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Akkurt da ziyaretçilerle yakından ilgilendi.

Lezzetleriyle de farkını gösteren Akçakale standında misafirlere, çiğ köftenin yanı sıra yöreye özgü zerde tatlısı, lebeni ve mırra ikram edildi.

BAŞKAN AYHAN İLGİDEN MEMNUN

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Ankaralıların standa gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Burada Akçakale’mizi yaşam kültüründen doğal güzelliklerine, yöresel lezzetlerinden tarımsal ürünler varıncaya kadar her yönüyle misafirlerimize tanıtıyoruz. Standımıza ilk gün yoğun bir ilgi vardı. Bu yoğunluğun, fuarın son güne kadar artarak devam edeceğini düşünüyorum” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orijin Eğitim Kurumları başarıyı ödüllendirdi
Orijin Eğitim Kurumları başarıyı ödüllendirdi
Oyun Karavanı Şanlıurfa'da çocuklarla buluştu
Oyun Karavanı Şanlıurfa'da çocuklarla buluştu