Muhasebeci ve Mali Müşavirler bir araya geldi

Muhasebeci ve Mali Müşavirler bir araya geldi

Muhasebeciler Haftası nedeni ile Şanlıurfa Serbest Mali Müşavir ve muhasebeciler Odası Başkanlığında bir otelde düzenlenen etkinliğine Şanlıurfa’da görev yapan muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

01 Mart 2018 - 18:40

Şanlıurfa Serbest Mali Müşavir ve muhasebeciler Odası Başkanı  İbrahim Halil Akman etkinlikte yaptığı açıklamada,  Öncelikle bütün basına teşekkür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı, bilindiği üzere 1- 7 Mart Muhasebeciler haftası ve bu hafta münasebetiyle ilk günümüz de kahvaltılı bir toplantı ile basın meslektaşları ile yaptık.  Her yıl olduğu gibi, etkinliklerimiz arasında meslek yüksek okulunda ki eğitimimizdir, gelir idaresi başkanını ziyaretidir, kamu kurum ve kuruluşlarının ziyaretleri, onlar iadei ziyaretlerine gelip bu şekil mesleğin etkinliklerini ve mesleğin geleceği ile ilgili kendileri ile bazı paylaşımlar yapıyoruz. Ayrıca bu konularla ilgili bizim bir TV programında her yıl olduğu gibi bu yılda mesleki konularla ilgili bir röportajımız olacak. Bu kadar bizim mesleğimize ve odamıza yapmış olduğunuz ilgi ve alaka ya basını olarak da size teşekkür ederim.

Akman, Muhasebeciler haftası ile ilgili olarak en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi, bilindiği gibi biz devletin bir paydasıyız, diğer kamu kurum ve kuruluşlar, STK’lar gibi değiliz. Devletin her zaman vergi yükünü taşıyan en büyük meslek kuruluşlarından biriyiz, bir köprüyüz, bir taraftan iş adamları bir taraftan devlet. Bu köprüyü düşünebiliyor musunuz? Bu köprüyü ortadan kaldırırsanız iletişim olmaz, o yüzden devlet yetkililerine sesleniyorum, mesleğimizin daha vakur daha geleceği için mesleğimize Sahip olması için ben buradan bütün yetkililere rica ediyorum.

Bizim mali müşavir sayımız 513 arkadaşımız var, 513 arkadaşın içinden 67 tane bayan arkadaşımız var. Bunlar da bazıları mesleği icra ediyor bazıları etmiyorlar, basın toplantısına gelen arkadaşlarımızın sayılarından da belli zaten, gerçekten ben bayan arkadaşlarımızdan bu mesleğe sahip olduklarından dolayı ayrıca da teşekkür ediyorum.

Malum bizim yapmış olduğumuz basın toplantısında, zeytin dalı harekatı öncesinde yapılmış olan bir harekattı, biz bunu canı gönülden destekliyoruz. Bizim her yıl bu haftada bazı eğlenceli etkinliğimiz vardı. Zeytindalı harekâtı ve şehitlerimiz nedeni ile bu yıl bu etkinliği yapmıyoruz.  Türkiye Cumhuriyeti hassas bir dönemden geçmesinden dolayı hele ki zeytin dalı operasyonun da, bu etkinliklerimize biraz daha hassasiyet şeklinde de iptal ettik. Dedi.

13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren, 3568 sayılı Meslek Yasasına istinaden 109 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir ile 18 bin stajyer ülke genelinde bulunuyor.

 Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası genelinde ise; 478 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir kayıtlı üye, 355 faal çalışan üye, 110 stajyer olmak üzere  faaliyet göstermektedir. 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavir Odası TÜRMOB çatısı altında hizmet veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversite öğrencilerinden Şanlıurfa’ya gönül köprüsü
Üniversite öğrencilerinden Şanlıurfa’ya gönül köprüsü
Eyyüpoğlu: Çiftçimiz böyle bir maliyeti kaldıramaz
Eyyüpoğlu: Çiftçimiz böyle bir maliyeti kaldıramaz