MÜSİAD 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
  • Reklam

MÜSİAD 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanlığına mevcut Başkan Mahmut Saatçı oybirliği ile seçildi.

31 Ocak 2019 - 18:38 - Güncelleme: 31 Ocak 2019 - 19:01

MÜSİAD Şanlıurfa 20. Olağan Genel Kurulu özel bir otelde gerçekleştirdi Kurula MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol YARAR,  MÜSİAD Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Gazi MISIRLI, MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi Kurucu Başkan Müfit YETKİN ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Gökhan YETKİN ile Eski dönem başkanlarının yanı sıra çok sayıda üye katılım gösterdi. Divan Kurulu Seçiminin ardından Tek liste halinde gidilen seçimde MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Mahmut Saatçı getirilerken  Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Metin Kürkçüoğlu, Mustafa Tokmak, Ömer Singan, Ferit çakmaklı, İbrahim Güven, Mehmet Badıllı. Selim Balıkçı. Bilan Yetkin ve Osman Yetkin seçildi. Denetim Kurulu asil üyeliklerine ise Abdurrahman  Nüvit Yetkin, Cüneyt Altıparmak ve Hakkı Karadağ seçildi.

            Genel Kurula Hitap eden Erol YARAR ;"MÜSİAD Kurucu Başkanı olmam hasebi ile MÜSİAD Ailesini böyle tek yürek tek ses ve tek hedefi hizmet olan şubelerimiz değerli, yönetici ve üyelerin varlığını görmekten fazlası ile mutluluk ve gurur duymaktayım, Özellikle 2019 yılı Şanlıurfa Yılı olmalı ve burada bize hem bir STK olarak büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir ve gördüğüm kadarı ile MÜSİAD Şanlıurfa Yönetici ve Üyeleri bu görevi layığı ile yerine getirecek kuvvet ve bilince sahip bu bağlamda Şanlıurfa için MÜSİAD olarak bizlere de düşen her vazifeyi yerine getirmek için ben Şahsım olarak elimden geleni yapacağım." dedi.

            Daha sonra genel kurulu hitap eden MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Gökhan YETKİN de "MÜSİAD Şanlıurfa Şubemiz şimdiye kadar yapmış oldukları hizmetler ve çalışmalarla adından söz ettirmeyi başarmış ve bizleri gururlandırmıştır. İnanıyorum ki yeni yönetimde aynı aşk ve şevk ile bu bayrak yarışında yoluna emin adımlarla devam edip ülkemiz ve şehrimize olan hizmetlerimizi devam ettirecektir. Rabbim muvaffak eylesin." dedi.

MÜSİAD Maden ve Enerji Sektör Kurulu Toplantısı 01 Şubat 2019  tarihinde Şanlıurfa da yapılacak.

            20. Dönem seçimi sonrasında yönetim adına söz alan Mahmut SAATÇI "Evvela Katılımlarından dolayı Kurucu Başkanım Erol YARAR , Başkan Yardımcıları Gazi MISIRLI ve Gökhan YETKİN e teşekkürlerimi arz ederim. Bizi bu göreve yeniden layık gören değerli gönül yoldaşlarıma da bu güvenlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Bizden önceki yönetim ve üyelerimizden aldığımız ilham ve enerjiyi devam ettirmek için bu dönemde de elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Şanlıurfa için yapılması gereken o kadar çok şey var ki; Biz MÜSİAD Şanlıurfa olarak bu hizmet ve çalışmaların farkında ve bilincindeyiz, Durup dinlenmeden yorulduk demeden pes etmeden sabırla ve aşkla şehrimize yeni kazanımlar noktasında her türlü girişimde bulunacağız bunun ilk örneğini de bu akşam IBF hazırladığı ve MÜSİAD Şanlıurfa'nın ev sahipliğini üstleneceği Arap İş İnsanları Tanışma ve Buluşma yemeği organizasyonu ile 20. Dönem ilk icraatı olarak gerçekleştireceğiz ve hemen akabinde yine ev sahipliğini üstlendiğimiz MÜSİAD Maden ve Enerji Sektör Kurulu Toplantısını 01 Şubat 2019  tarihinde Şanlıurfa da gerçekleştireceğiz Enerji Bakanı Danışmanı ve Enerji Sektörü Başkanlarının katılacağı toplantıda bölgemizde kurulacak olan Yenilenebilir enerji tesisleri ve Geleceğin Enerji Kaynaklarının konuşulacağı verimli bir toplantı gerçekleştirerek yeni döneme start vermiş olacağız. Çıkılan bu yolda sizlerin duası ve Rabbimin inayetleri ile doğduğumuz ve doyduğumuz bu topraklara vefa borcumuzu ödeme gayreti içerisinde olacağız. Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun." dedi 

Yarar: döviz kurulu istikrarlı giderse bu yükselmenin duracak kanaatindeyim.

Ekonomik krizde tabii ki doların artması ile beraber belirli artışlar oldu oda Türkiye piyasasına yansıdı ama daha sonra dövizde  gerileme oldu bazı fiyatlar indi pazarlar da inmedi bunla ilgili bazı endişeler var tabi rekabet ortamı içinde herkezin fiyatları indirdi kanaatindeyim belki bazı birkaç tane ürün de tekel olan ürünlerde dikkat etmek lazım kontrol etmek lazım ama döviz kurulu istikrarlı giderse bu yükselmenin duracak kanaatindeyim.

 Saatçi ; Göbeklitepe ile beraber inşallah Şanlıurfa ekonomisinde ve büyük Türkiye’mizin ekonomisine çok katkı sunabilecek bir konu olarak düşünüyoruz

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı Şanlıurfa Gazetesine yaptığı özel açıklamada ; Çok teşekkür ediyorum. Bu konu çok önemli bizim için sayın cumhurbaşkanımız tarafından 2019 göbeklitepe yılı olarak ilan edildi. Dolayısıyla bugün Şanlıurfamızda bu konuyla ilgili yatırım yılı olması gerekiyor. Özellikle şehirde yaşayan tüm hemşerilerimizin bu konudaki tüm imkanları seferber etmesini rica ediyoruz bizde MÜSİAD olarak yanlarındayız. Bütün işbirliklerinde Şanlıurfa’da kent adına gelecek nesillere güzel bir kent bırakılması için yapılacak bütün projelerde yanlarında olacağımızı söz veriyoruz ve sadece Göbeklitepe Şanlıurfa için önem arz etmiyor ulusal anlamda da çok önemli bir ev keşif alanın tarihsel bir buluş tanesi de hani bütün ulusal arası arenada paylaşmamız gerekiyor ve bütün uluslararası camialara taşımamız gerekiyor Göbeklitepe ile beraber inşallah Şanlıurfa ekonomisinde ve büyük Türkiyemizin ekonomisine çok katkı sunabilecek bir konu olarak düşünüyoruz dedi.

 

2019/01/2019-01-31-18-58-01.jpg
2019/01/2019-01-31-18-58-05.jpg
2019/01/2019-01-31-18-59-16.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eyyübiye belediyesi talepleri bir bir yerine getiriyor
Eyyübiye belediyesi talepleri bir bir yerine getiriyor
Kaleci Çilingir Karaköprü Belediyespor’da
Kaleci Çilingir Karaköprü Belediyespor’da