Öğrenciler öncelikle sınav stresinden uzak dursunlar
  • Reklam

Öğrenciler öncelikle sınav stresinden uzak dursunlar

Gürez, Genellikle sınava bir gün kala öğrenciler dersleri bırakıp geziyorlar ve çoğu öğrenci uykusuz kalıyor, sınav sabahında ise yorgun düşüyorlar. Benim öğrencilere tavsiyem sınav gecesi uykularını iyi alsınlar ve sınav sabahı iyi bir şekilde kahvaltılarını yapsınlar.

19 Temmuz 2018 - 18:37 - Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 12:04

Şanlıurfa Yedi iklim Merkez Kurum Müdürü Mehmet Fatih GÜREZ  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada;  Şanlıurfa Siverek’liyim 26 yaşındayım, eğitim sektörüne 2014 yılında başladım. Lisansımı Harran Üniversitesinde İktisat alanında yaptım, yüksek lisansımı da iktisat alanında Antep’te tamamladım. Bunun dışında eğitim sürecime devam ediyorum ve temennim odur ki uzun yıllar eğitim sektörün de istediğimiz hedefe ulaşırız. Kurumumuz Şanlıurfa Yediiklim olarak 2014 yılından beri Şanlıurfa’da öğrenci kazandırmaya devam ediyor. Kurumumuzun genel merkezi Ankara Yediiklim kurumsal ismini 81 ilde, 55 ilçede Yediiklim’i Türkiye genelinde marka yayın olarak tüm öğrenciler tarafından zaten biliniyor. Yediiklim olarak bizim Şanlıurfa’da yaptığımız çalışmalara baktığımız da yıllar geçtikçe hem kurum açıyoruz hem de öğrencilerin taleplerini, isteklerini yerine getirip istedikleri yerlere atamalarını sağlıyoruz. 2014’ten bu yana Şanlıurfa Yediiklim merkez olarak biz tecrübeli eğitim kadrosuyla Siverek şubesini açtık, sonrasında Haliliye ilçesinde Yediiklim V.İ.P açtık, son olarak da Yediiklim Bilim ve Teknik Kolejini Eyyübiye ilçesinde açarak Şanlıurfa’da eğitim konusunda biz Şanlıurfa’ya hizmet etmeye devam ediyoruz. Şanlıurfa’nın eğitim eksikliğini inşallah en kısa zaman da biz tamamlayacağız.

Eğer siz stresi azaltırsanız diğer arkadaşlarınızdan bir adım önde olursunuz.

Gürez; Bilindiği üzere uzun bir maratonun sonunda geliyoruz, Cumartesi günü DGS (Dikey Geçiş Sınavı) var, bu sınava hazırlanan kursiyerlerimiz var, öğrenci arkadaşlarımız yaklaşık 8 – 9 aydır zamanından, ailesinden ve her şeylerinden fedakârlık yaparak uzun vadeli ders planı ile inşallah Cumartesi günü sınavda ter dökecekler. Pazar günü de Genel kültür, Genel yetenek, lisans sınavı yapılacak, öğrenci arkadaşlarımız uzun vade de çalışıp emek veriyorlar. Türkiye genelinde yüz binler bu sınava giriyor, gerçekten de kişinin diğer öğrencilerden farklı olması için adım atması lazım bu yüzden öğrencilerin öncelikle sınav stresinden uzak durmaları lazım. Maalesef bu stresi genellikle çoğu öğrenciler yaşıyor. Öğrencilerin sınava girmeden önce derin bir nefes almaları lazım çünkü Türkiye genelinde öğrenciler aynı şartlar da yarışıyor, eğer siz stresi azaltırsanız diğer arkadaşlarınızdan bir adım önde olursunuz. Genellikle sınava bir gün kala öğrenciler dersleri bırakıp geziyorlar ve çoğu öğrenci uykusuz kalıyor, sınav sabahında ise yorgun düşüyorlar. Benim öğrencilere tavsiyem sınav gecesi uykularını iyi alsınlar ve sınav sabahı iyi bir şekilde kahvaltılarını yapsınlar. Şanlıurfa için konuşursak havalar çok sıcak, sınav günü ince kıyafetler giysinler, yanlarında mutlaka su bulundurmaları lazım. Tekrar etmek istiyorum, uyku çok önemli eğer sınav günü uykusuz olursanız çoğu bildiğiniz soruyu yanlış yapma ihtimaliniz çok yüksek. Sınav da ise bildiğiniz bölümlerden başlamanız lazım, sınav da Türkçe ve Matematik konuları ağırlıklı oluyor ve sizin de bu derslere daha fazla zaman ayırmanız lazım çünkü getirisi daha fazla oluyor. Eğer siz emek vermişseniz emeğinizin karşılığını alacaksınız bu konuda şüphemiz yok, biz Yediiklim ailesi olarak sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müziğin İzinde 4 Kardeş Şehirin Türküleri Seslendirildi
Müziğin İzinde 4 Kardeş Şehirin Türküleri Seslendirildi
Baydilli ev toplantılarını sürdürüyor
Baydilli ev toplantılarını sürdürüyor