Öğrencileri ücretsiz kurslarla sınavlara hazırlıyorlar
  • Reklam

Öğrencileri ücretsiz kurslarla sınavlara hazırlıyorlar

Siverek Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan öğrencileri ücretsiz kurslarda sınavlara hazırlamaya devam ediyor.

05 Kasım 2018 - 14:46

Gençlere ve eğitime büyük önem veren Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, öğrencilerin kendi bölümlerinde gireceği sınavlara hazırlıyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin farklı türlerdeki soruları çözme, kendi seviyelerini görmeleri amacıyla düzenlenen deneme sınavları ise öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Kale Mahallesi’nde bulunan Ramazan Acarlar Gençlik Evi’nde sınava hazırlanan öğrencilere alanlarına göre kaynak kitap dağıtımı yapıldı.

Kitap dağıtım programında konuşan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, “Özellikle 2014 yılı Mart ayında Siverek Belediyesi’ne Başkanımız Resul Yılmaz ile birlikte göreve başladıktan sonra yaptığımız istişareler sonucunda birinci önceliğimizin gençlerimiz olduğuna karar verdik. Gençlerimiz için neler yapabileceğimizi düşündük ve bu anlamda dershanelerin de kapanmasının ardından etüt kursu almak isteyen gençlerimiz için gençlik evlerinin açılmasına karar verdik. Başkanımız hızlı bir şekilde bu kursların açılması için hemen talimat verdi ve etüt merkezini hizmete açtık. Özellikle göreve geldiğimiz günden bu yana hem üniversiteye hazırlanan gençlerimize nasıl yardımcı olabiliriz, kendi alanlarında meslek edinebilmeleri için neler yapabiliriz diye düşündük ve bütün kırtasiye malzemeleri olmak üzere öğretmenleri de dahil bütün giderleri Siverek Belediyesi tarafından karşılanmak suretiyle bu soruna el attık.” dedi.

Gençlere yönelik yapılan hizmetler yönelik olumlu tepkiler alındığına dikkat çeken Hatipoğlu, “Geçen yıl 100 öğrencimizden fazla öğrencimiz çeşitli üniversitelere yerleşmiş, çok ciddi bir rakam ve bu bizi fazlasıyla memnun etti. Bu olumlu gelişmeler hizmet aşkımızı arttırıyor, bu sebeple ki gençlerimize daha fazla hizmet etme adına tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bugün de öğrencilerimizin eğitim gördükleri alanlara yönelik kitap setlerini dağıttık.” diye konuştu.

Gençlere yönelik yapılan hizmetler anlatan Başkan Vekili Hatipoğlu, bilgi evleri, çeşitli yetenek ve el sanatları kursları ile bazı sosyal faaliyetleri yürütmeye devam ettiklerini söyledi.

Kurs öğrencilerinden Turan Boynukara açılan gençlik evlerinin öğrenciler için büyük destek olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Ramazan Acarlar Gençlik Evindeki kurslarda eğitim görüyorum. Öğretmenlerimizin hepsi çok samimi ve ilgililer, öğrencilere bir şeyler kazandırmak için çaba gösteriyorlar. Kaynak kitaplar için çok teşekkür ederiz, çok iyi oldu.”

Sözel sınıfı öğrencisi Fatma Zehra Başaranoğlu’da kurs ve kitaplar için Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür etti.

Sayısal sınıfında eğitim gören Şehriban Yeşildağ ise dağıtımı yapılan kaynak kitapların tüm dersleri içerdiğini ve sınavlara hazırlanırken büyük yarar sağlayacağını belirtti. Diyetisyen olmak istediğini dile getiren Yeşildağ, çok çalıştığını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti